Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet az, hogy a...

Hogyan lehet az, hogy a teremtésnek nem maradt semmilyen nyoma?

Figyelt kérdés

Ha Isten teremtette a világot, valamiféle nyomot kellett volna hagynia, hogy transzcendencia áll a mindenség mögött. Erre azonban nincs bizonyíték. A Világegyetem keletkezését vissza tudjuk tekerni a ha jól tudom, a legelső másodpercig, de Istennek nincs semmiféle nyoma. Szándékosan teremtett így, hogy próbára tegye az emberek hitét?


Eddig csak fundamentalista előadók terjesztik azt, hogy "a tudomány felfedezte Istent", de az elismert tudományos-folyóiratok (Pl. Nature), vagy tudományos-ismeretterjesztő írók (Cox, Gribbin, Hawking, stb...) nem írtak arról, hogy bizonyíték lenne arra vonatkozóan, hogy a Világegyetem mögött valamiféle felsőbbrendű hatalom áll. Ettől természetesen lehet, csak nagyon fura, hogy ennek nincs nyoma.


Mit gondoltok?


2019. aug. 13. 15:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Már volt róla szó:

- márkajel,

- tervező labor,

- félkész termékek,

- tervek.

2019. aug. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nos, a tudományos kutatások folytatódnak, szóval Isten ha akarna, elhelyezhetne 1-2 bizonyítékot magáról a Világmindenségben, amit fel lehetne fedezni.
2019. aug. 14. 01:55
 13/24 anonim ***** válasza:
22%

Értem, de ez intellligens tervezettségre volna csak példa, viszont nem ez az egyetlen módja a létrehozásnak.


Másrészt, miért épp a tudományos vizsgálhatóság a szempont? A tudomány egy viszonylag újkeletű dolog az emberiség történelmében. Az elég önző lenne Istentől, hohy csak a 17. századtól született embereknek adná meg a bizonyosság lehetőségét. Isten bizonyítékának olyannak kellene lennie, hogy Kr. e. 6000-ben is ugyanúgy el lehessen fogadni, mint Kr. u. 2019-ben. Szóval tudományos bizonyíték túl specifikus.

2019. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nos, A 17. századi ember, az a 17. századi ember volt.


A tudomány valóban újkeletű dolog, és egy bölcs Istennek gondolni kellett volna arra is, hogy az emberiség ki fog emelkedni a babonák világából, és elkezdi tudományos szemszögből kutatni a világot. Tekintettel erre az időszakra, ott kellett volna hagyni valamilyen nyomot a Világegyetemben, hogy a mi korunk embere fel tudja fedezni azt, és Isten létezését tényként tudja kezelni. Nem igazán értem, miért jó Istennek, hogy sokan kételkednek benne, jogosan, amikor simán tudná bizonyítani a létezését.


A vallásra nem mindenki fogékony, ezt egy bölcs Istennek nyilván tudni kellene.

2019. aug. 14. 13:07
 15/24 anonim ***** válasza:

"nem ez az egyetlen módja a létrehozásnak"

De ez egy jó módszer arra, hogy mindenki ismerje a készítőt.

Ha minden állat pofáján magától nőne egy α+Ω jel (vagy még jobb így, hogy ω) - akkor nem lenne vita arról, hogy ezeket ki alkotta.

Ugyanígy a sejteken, baktériumokon is kicsiben, valamint az elemi részecskéken is.

Egy mindenhatónak ez csak egy gondolatba kerülne.

2019. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

A 15-ös jól megfogalmazta a dolgot. Ha valóban teremtették a világot, és a Teremtő akart volna magáról egyértelmű bizonyítékot szolgáltatni, akkor látta volna, hogy a 21. században már nem fognak benne hinni, tehát úgy teremtett volna, hogy felismerhető legyen, hogy valaki alkotta az élőlényeket.


Meg egyébként az élőlényeket jobban is meg lehetett volna tervezni, erre Richard Dawkins hozott példát a zsiráf gégéjével kapcsolatban. Na mindegy


Furcsa ez a Teremtő (ha létezik).

2019. aug. 14. 14:13
 17/24 anonim ***** válasza:

„A tudomány valóban újkeletű dolog, és egy bölcs Istennek gondolni kellett volna arra is, hogy az emberiség ki fog emelkedni a babonák világából, és elkezdi tudományos szemszögből kutatni a világot. Tekintettel erre az időszakra, ott kellett volna hagyni valamilyen nyomot a Világegyetemben, hogy a mi korunk embere fel tudja fedezni azt, és Isten létezését tényként tudja kezelni.”


Oké, és mi van, ha ott van a bizonyíték, de mi még mindig túl primitívek vagyunk, hogy lássuk? Pont úgy, ahogy egy tudományos bizonyíték értelmezhetetleen volna egy háromezer évvel ezelőtti ember számára, úgy lehetséges, hogy mi még mindig abban a sötét korban vagyunk, és képtelenek vagyunk érzékelni vagy értelmezni a bizonyítékot.


„A 15-ös jól megfogalmazta a dolgot. Ha valóban teremtették a világot, és a Teremtő akart volna magáról egyértelmű bizonyítékot szolgáltatni, akkor látta volna, hogy a 21. században már nem fognak benne hinni, tehát úgy teremtett volna, hogy felismerhető legyen, hogy valaki alkotta az élőlényeket.”


De mint mondtam, nem az intelligens tervezés az egyetlen módja a teremtésnek. A létezők esetlegessége nem bizonyíték Isten léte ellen.

2019. aug. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%

De egy tervező isten léte ellen viszont bizonyíték.

Ugyanis a tervezett dolgok célszerűek, és jól teljesítik a feladatukat.

Az élőlények viszont esetlegesek és összetákoltak.

Az más kérdés, hogy az évmilliók alatt ez olyan jól sikerült néhol, hogy egészen elképesztő az eredmény.

De attól még tákolt.

2019. aug. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Titus Pullo:


"Oké, és mi van, ha ott van a bizonyíték, de mi még mindig túl primitívek vagyunk, hogy lássuk?"


Isten bizonyára számolt ezzel, tehát akkor csak idő kérdése, és felfedezzük majd. Ebben az esetben a kérdésem tárgytalan.

2019. aug. 14. 17:06
 20/24 anonim ***** válasza:

Érdekes eszmecsere. Összegezve azt mondhatjuk, mivel Isten létezésére nincs egyértelmű bizonyíték, így a következő lehetőségek valamelyike áll fenn:


1. Azért nincs rá bizonyíték, mert nem létezik.

2. Létezik, de nem érdekli, hogy hiszünk-e benne, ezért nem foglalkozik azzal, hogy bizonyítékot hagyjon maga után.

3. Létezik, de nem akarja, hogy tudjunk a létezéséről, ezért direkt nem hagyott bizonyítékot.

2019. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!