Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem értik meg, hogy csak a hozzájuk hasonló, vallásra fogékony embereket lehet megtéríteni?

Figyelt kérdés

Egy higgadt, racionális gondolkodó nem fog megtérni, maximum érzelmi sokk hatására, tehát akkor, amikor elveszíti a józan eszét.


Én is csak akkor menekültem a vallásba, amikor képtelen voltam megoldani a problémáimat. Azóta megváltoztam, és már nincs szükségem erre a pótlékra.


2019. aug. 13. 17:33
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
22%

"Egy higgadt, racionális gondolkodó nem fog megtérni, maximum érzelmi sokk hatására, tehát akkor, amikor elveszíti a józan eszét."


Ha higgadt vagy és racionális, akkor ezt az állítást mire alapozod?

2019. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
38%

Csak két apró megjegyzés.

Veled ellentétben a keresztények többségének a vallás és a hit nem csak egy pótlék, amire baj idején támaszkodhat. Amiről te írsz, az egy reményvesztett és közel se őszinte hit, aminek nincs sok értelme.


Nem igaz, hogy józan, racionális emberek nem térnek meg. Számtalan példa van, ahol ateista gondolkodók megtértek, pedig még csak olyan problémák sem gyötörték őket, mint esetleg téged. Az ő megtérésük pedig őszinte, mert nem csak pótlékként, ideiglenesen volt szükségük Istenre, mint neked.


Bizonyára számtalan példa van arra, amikor egy ateista megtér, de legyen itt most kettő.

[link]

[link]

2019. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
40%
Én is ateistából lettem keresztény. Mindig foglalkozok a tudománnyal és otthon is vagyok benne. Lehet, hogy racionális ember nem lesz templomba járó katolikus vagy nem fog hinni a repülő spagettiszörnyben, de egy mindenek felett álló hatalom vagy tudat létezése nem ugyanez. Ráadásul én a kereszténységben nem a problémáim megoldását keresem, ezt egy úgymond egy küldetésként fogom fel.
2019. aug. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
55%
Nem kötekedésből, de egy mindenek felett álló hatalom vagy tudat létezésében való hit még nem kereszténység.
2019. aug. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

"Veled ellentétben a keresztények többségének a vallás és a hit nem csak egy pótlék, amire baj idején támaszkodhat"


A keresztény "gondolkodásban" van olyan meggyőződés, hogy akkor is hálát kell adni Istennek, ha minden oké. Azonban azt gondolom, hogy ezek az emberek többségében tudat alatt azért teszik, hogy a baj idején majd Istenhez tudjanak fordulni. Szóval egyfajta képmutató vallásosság az egész.


Ez főleg a szektákban tapasztalható, ahol a bővölködés evangéliumát hirdetik.

2019. aug. 13. 18:26
 6/59 A kérdező kommentje:

"Bizonyára számtalan példa van arra, amikor egy ateista megtér, de legyen itt most kettő."


A megtérések az esetek többségében a szektákba szoktak történni, ahol érzelmileg manipulálják az embereket. Aki oda kerül, azt durván megtévesztik.


Ha mondjuk egy ateista a Katolikus Egyházba tér meg, azt jobban el tudom fogadni, mert a katolikus mentalitásban azért van valamennyi racionalitás. Ez látszik a természettudományokhoz való hozzáállásukon, meg a bibliamagyarázó módszerüknél.

2019. aug. 13. 18:30
 7/59 anonim ***** válasza:
52%

Ha bizonyos keresztények hite olyan, mint a tiéd volt, hogy csak baj esetén, vagy csak akkor, ha pénz kell, az őket és az ő hitüket minősíti. Bízom benne, hogy nem ez az általános.


Egyik mutatott példában sem szektákba tértek meg.


Ettől függetlenül szépen le lettem pontozva, lehet az ateisták nem szeretik a megtérő egykori "hittestvéreiket".

2019. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
64%

Ateisták szerintem itt nem nagyon pontoztak, hanem a különféle nézetű hívők pontozták le egymást.

A kérdezőnek igaza van abban, hogy egy racionális, gondolkodó emberre ez vonatkozik, amit mond.

De ez az embereknek legjobb esetben is csak a fele!

A másik felének viszont a hit nem pótlék, hanem az az élete.

Attól függetlenül, hogy jó keresztény-e, vagy hogy keresztény-e egyáltalán.


Úgyhogy, kérdező: a hívők ezeket az embereket keresik.

Mivel nem lehet előre tudni, hogy egy ember milyen típusú, ezért mindenkinél próbálkoznak.

Illetve még két dolog:

- erőszakkal, fenyegetéssel néhány ingadozó embert még meg lehet téríteni.

- a gyerekeket fiatalon szinte akármire rá lehet venni. Ez aztán sokszor bele is ég a lelkükbe, sose szabadulnak meg tőle utána!

Ezért ezeket is csinálják.

2019. aug. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
24%

Mert ez nem igy van.

Sőt, vannak akik pontosan abban látják a racionalista gondolkodást, ha a meggyőződésük, egyezik Isten szándékával.

2019. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
37%

Igen.

Azok, akik végképp elborultak, és képtelenek bármiféle értelmes gondolkodásra.

A 𝐫𝐚𝐜𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥𝐢𝐬𝐭𝐚 gondolkodás az mióta vallásos?

2019. aug. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!