Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem értik meg, hogy csak a hozzájuk hasonló, vallásra fogékony embereket lehet megtéríteni?

Figyelt kérdés

Egy higgadt, racionális gondolkodó nem fog megtérni, maximum érzelmi sokk hatására, tehát akkor, amikor elveszíti a józan eszét.


Én is csak akkor menekültem a vallásba, amikor képtelen voltam megoldani a problémáimat. Azóta megváltoztam, és már nincs szükségem erre a pótlékra.


2019. aug. 13. 17:33
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
51%

Mondom: ÖNMAGÁBAN!

Értő olvasás!

2019. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
Akkor inkább a fogalmazással van a gond, mert ennek így semmi értelme.
2019. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
43%

Hosszabb kifejtést kérsz?

Egy hiteles ténynek meg kell őrizni a hitelét.

Ez lehetséges úgy, hogy egy hiteles ember mondja el KÖZVETLENÜL neked - vagy úgy, hogy kétségbevonhatatlan bizonyítékról van szó.

A Biblia ezek közül egyik sem.

2019. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:

Ezt nem te írtad akkor?

"Hiteles ember az, akit TE hitelesnek tekintesz."


Vagy képtelen voltál értelmesen megfogalmazni, vagy nem te írtad és van még itt egy 3. 68%-os is.


Mert ha én akarom, akár Zeuszt is tekinthetem hitelesnek, ha már valamelyik válaszodban felhoztad.


"Ez lehetséges úgy, hogy egy hiteles ember mondja el KÖZVETLENÜL neked - vagy úgy, hogy kétségbevonhatatlan bizonyítékról van szó."

Magyarul csak a jelenleg élő emberek lehetnek hitelesek, illetve akikről készült valami hang- vagy filmfelvétel. Hiszen nem sok történelmi személyről vannak kétségbevonhatatlan bizonyítékok. Például honnan tudjuk, hogy Tacitus nem ferdített a történelmen kénye, s kedve szerint? Vagy bármelyik másik történetíró az idők folyamán?

2019. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
34%

"csak a jelenleg élő emberek lehetnek hitelesek"

Igen.

Csak egy ma élő hiteles ember bizonyíthatja neked, hogy pl. Tacitus létezett.

Vagy egy kétségbevonhatatlan bizonyíték, ami lehet régebbi is.

Ha a kettő közül az egyik megvan, akkor Tacitus létezése hiteles lesz.


Ha egyik sincs, akkor még mindig lehetnek valószínűségek.

Istenhitnél viszont még ilyen sincs. Semmilyen módon nem lehet pl. megbecsülni, hogy egy isten létezése mennyire valószínű.

Legfeljebb azt lehet tudni, ha nem létezhet (mint pl. a keresztények istene).

2019. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
Nem Tacitus létezését vontam kétségbe, hanem azt vetettem fel, hogy mitől lesz hiteles az, amit leírt. Honnan tudod, hogy a felét nem csak ő találta ki?
2019. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
0%

Erre ugyanezek a szempontok érvényesek:

- vagy elfogadta egy hiteles ember hitelesnek,

- vagy van rá bizonyíték.

... vagy van rá valószínűség.

2019. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
23%

"Hiteles ember az, akit TE hitelesnek tekintesz."

Akkor ezen állításodat már ki is lőhetjük, mert hatalmas hülyeséget írtál vele.


"Egy 2000 éve élt ember önmagában nem lehet hiteles neked."

De szerencsére a 2000 éve élt Jézus létét számos hiteles történész elismeri, így most már biztosak lehetünk benne, hogy létezett.

2019. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
67%

"a 2000 éve élt Jézus létét számos hiteles történész elismeri"

Mondanál egyet? HITELEST, ugye. Mait.

Mert szerintem nincs ilyen.

Még olyanból is kevés van, aki valószínűnek tartja, hogy pont ott és akkor, és egyetlen ember volt.

2019. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
Mert minden vallás elvakult. A "racionálisan gondolkodó, higgadt ateizmusod is az. Az is vallás. Megfordítható a kérdés: miért nem érted meg, hogy a valláshívőket nem tudod a racionalitásodat bemutatván Istentagadóvá varázsolni? Mert ugyanúgy hisz, mint te. Te a nemlétezésében hiszel, ő meg a létezésében. Hit mind a kettő. És most kérlek ne hozz tudományos érveket Isten ellen, mert én meg hozhatok Istenérveket, a iket a tudomány nem tud megcáfolni. (Igazolni sem.) Egyszerűen: nem tudjuk ebben a létsíkban, kinek van igaza! Ilyen egyszerű. Mindenki, aki mást állít az elvakult szerintem. Én nagyon-nagyon szeretném, hogy legyen Isten!!! De nem vagyok benne biztos sajnos. Én így "imádkozom: - Kérlek Isten létezz, mert nagy szüksége van rád a világnak!" :)
2019. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!