Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívőket a rosszban mégis...

A hívőket a rosszban mégis hogyan tudja megnyugtatni a tudat, hogy "Isten kezében vannak"?

Figyelt kérdés

Ha jó jön, egyedül Istené a dicsőség. (Ez önmagában undorító dolog szerintem, bocsi a csúnya szóért.)


Ha rossz jön, lerendezik annyival, hogy nem védhet meg Isten mindentől / biztos oka volt.


Eddig... Tegyünk úgy, hogy értem.


Node akkor mégis miért megnyugtató tudat a rosszban, hogy "Isten kezében vagytok", amikor könnyen lehet, hogy Isten épp, hogy engedni fogja a rossz bekövetkezését?


Hosszú Bibliai idézeteket tartalmazó válaszokra nem vagyok kíváncsi. Már csak azért sem, mert a saját, önálló véleményekre és bibliaértelmezésre vagyok kíváncsi.


2019. aug. 17. 10:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Hogyhogy miért?

Mert akkor rajtunk kívül álló, általunk nem befolyásolható okból következik be a rossz. Nem tehetünk ellene semmit, nem vagyunk felelősek érte,

2019. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Na, erre én is nagyon kíváncsi vagyok! Pont fel is akartam tenni egy ilyen kérdést, csak én úgy akartam megfogalmazni, hogy hogyan lehet olyan istenben hinni, aki kiszámíthatatlan, nem tudni, hogy mit fog velünk tenni, és mint valami dróton rángatható bábuk, úgy bánik velünk. Ez gyakorlatilag olyan, mint amikor azt mondjuk, hogy a sors kiszámíthatatlan, csak ezt behelyettesítjük egy mindenható, jobb szó híján önkényúrral.
2019. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hozzá kell tenni, hogy bizonyos esetekben tényleg nem tud tenni az ember semmit, tehát nem felelős. De ilyenkor elvileg meg kéne, hogy rendüljön az ember hite, és nekik mégsem, hanem megmagyarázzák ezzel a kérdésben leírt dologgal.
2019. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

A szeretet által.Tehát örülsz más örömének és,hogyha Őszerinte élsz,akkor másnak akarsz örömet szerezni,még,esetleg a saját boldogságod árán is.Gondolj bele,a Fiát adta értünk,hogy örökké éljünk.Annyira rossz meg nem lehet a helyzeted,mint Krisztusnak volt fizikailag.Ő lelkileg van jó helyzetben,mert az Atya,szerint él.Ha idézhetnék,akkor idéznék egy idézetet,mely szerint,nem volt hol laknia sem.Ne várd el,hogy valami dollár milliomos,celeb,filmsztár leszel akinek nem tudom milyen házai,meg sportautói lesznek.Ő lélekben gazdagít .Azok meg amiket felsoroltam hamis vágyak.A lélek vágya a fontos,amely az Atyához vonz.Azt,mondta Krisztus,hogy elégedjünk meg egy ruhával és kajával és innivalóval.Van olyan ember aki ezekért,simán levágná a kezét is.Nekünk meg van egy házunk,ételünk,italunk,szórakozási eszközünk,ruhánk,modern eszközeink,stb. Ők mindennap aggódhatnak és lehetnek szomorúak.Hogy,miért lehet ez velük?Azért,valószínűleg(bár nem ismerem Isten tervét minden emberrel kapcsolatban),mert Ő belőlük lehetnek a mennyben a királyok,szerintem simán.Nem kell ezt a mondatot valami,hú,de komolyan venni,ez csak egy feltevés.Ő hosszútávon tervez.


Üdv:egy random ember

2019. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
#2 Az kiszámítható,hogy a macskád mit fog csinálni öt perc múlva?Nincsen?Hát akkor elég kiszámítható,hogy semmit.
2019. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ezt a macska hasonlatot nem értem. Én nem gazdagságra utaltam, hanem olyan dolgokra, hogy él valaki szerényen, de azért megvan, aztán váratlanul történik vele egy vagy több rossz dolog, és ez mindent tönkre tesz.
2019. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Jób is jól élt,csak Isten megengedte a Sátánnak,hogy megpróbáltassa,mert kíváncsi volt Isten,hogy mi lesz,kibírja-e a hite.Látta előre,hogy mi lesz,de olyat nem láthat előre ami nem fog megtörténni és ezért hagyta,hogy megtörténjen.Meg is változtathatta volna az időt,de tiszteletben tartotta az emberi és az angyali szabad akaratot.De!Jóra fordultak a dolgai végül neki.Bocs,hogy bibliai történetet meséltem egy kicsit!


A macskás történetnek meg annyi a lényege,hogy az élőlények kiszámíthatatlanok,így Isten is,mint élő kiszámíthatatlan,hacsak el nem mondja a tervét.A nem létezőké meg kiszámítható.


Mindennek a nem létezését lehet igazolni,szerintem.Még az űrben repkedő csillámpóniét is.Annyi az egész,hogy valami fejlett eszközzel az egész űrt megfigyeljük és,így ezáltal látjuk,hogy nincsen.A létezést és a nem létezést is lehet igazolni.

2019. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én nem Isten létét tagadom, de valahogy nem tudok ezzel sem azonosulni, hogy meghalt a mi állítólagos örök életünkért, amit nem is lehet bebizonyítani. Szerintem nem várta el senkitől, hogy éljen szegényen. Aztán mondta ugyan azt is, hogy ne féljünk, de hát sokan mégis félnek, én meg főleg. Hogyha tényleg élt, akkor ő biztosan egész másképpen tekintett a dolgokra, az életre, mint a többi ember. Szerintem el sem tudjuk ezt képzelni.
2019. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9%
Válaszd Istent,ha meg hívő vagy,tarts ki mellette!
2019. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Majd egy pár óra múlva válaszolok,csak mennem kell valahova.
2019. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!