Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kinek van szüksége vallásra?

Kinek van szüksége vallásra?

Figyelt kérdés
2019. aug. 17. 16:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%
Az embereknek.
2019. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
Nekem nincs pl pogány vagyok.
2019. aug. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Úgy értem, milyen embereknek.


Mert nekem ateistaként nincs szükségem rá.

2019. aug. 17. 17:45
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Nekem! *jelentkezik*
2019. aug. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Dongaben ***** válasza:
40%
A "Birkáknak".
2019. aug. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%
Én ezoterikus szemléletű vagyok, mert nem hiszem el, hogy a világ csak úgy véletlenül jött létre, és csak úgy véletlenül működik azóta is. De egyébként is nagyon keserves sorsom van, tehát valamire szükségem van, úgy érzem, de ehhez nekem a vallások nem bizonyulnak elégségesnek. Egyébként a vallásoknak is ezoterikus gyökerük van, csak erre még nem sokan jöttek rá. Ugyanazt az alapigazságot képviselik, csak eltorzult formában.
2019. aug. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Talán 2 napja volt erről szó utoljára.
2019. aug. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

A teljesség igénye nélkül.

- Akik pl reménytelen helyzetben vannak, és jobb híján abban találnak reményt, hogy valami felsőbb erőnek terve van velük, vagy hogy majd a másvilágon jobb élet várja őket.

- Akik rettegnek a haláltól, és kell hogy higgyenek valamilyen túlvilági létben.

- Akik elvesztették egy szerettüket, és nem bírnák elviselni a tudatot hogy ő egyszerűen megszűnt létezni, hinni akarnak benne hogy egy jobb helyen van.

- Akiknek vezetésre van szükségük, nekik könnyebbség ha nem kell saját morális értékeket felállítaniuk, hanem készen kapják azokat.

- Akik szeretnek az élet úgynevezett nagy kérdésein filózni, a vallásokban előregyártott és megnyugyató válaszokra lelnek.

- Akiknek szüksége van a tudatra hogy valami nálánál nagyobb, magasztos erők eredménye az ő létezése.

De bőven lehetne még példákat sorolni.

2019. aug. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
34%
Nem szükség kérdése, hanem felismerésé :)
2019. aug. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Kamu Kaze válasza:
68%
Hitre, inkább némelyik embernek, főleg, ha nem tanulja meg a világ természettudományos működését (lusta, v.agyatlan ehhez). Vallásra? Az egyházaknak és az államnak, hogy önként tartsd el őket és kétséged sose legyen ezzel szemben, mert'nem illik'. Valaha a belső erkölcsi hiányosságaink pótlásával, javította az emberi társadalom működését.Ma inkább manipulál, emiatt 'kimegy a divatból'az értelmesebb populációk körében.
2019. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!