Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a skótok írtak volna egy...

Ha a skótok írtak volna egy szent könyvet, amiben leírják, hogy ők a választott nép, és az aktuális nagybirodalom őket emeli magasra, most Európa a skótok elgondolásain alapulna?

Figyelt kérdés
2019. aug. 18. 08:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
46%
Csak akkor, ha folyamatosan irtják és üldözik őket évezredeken át.
2019. aug. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Nézd, ez olyan, hogy ha én csináltam volna 10 évvel ezelőtt egy videócsatornát, amiken filmeket mutatok be viccesen, akkor most nekem lenne 1 millió feliratkozóm, nem Dancsónak? Ki tudja? Nem csináltam, ő megcsinálta. Amúgy más kultúráknak (pl. India) is volt szent könyve, de ők nem terjesztették Európábn. A fiatal keresztények megtették.
2019. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Megírta ám a többi nép is a magáét, ami ugyanúgy aránytalanul saját maga elsőbbségéről szól, csak amikor a vallások egymást irtották, az ábrahámi győzött. Az 1000-1500 éve szisztematikusan eltakarított vesztes vallásokról meg persze nem sokat tudsz, direkt szóba se hozzák az iskolákban... Nem tanítják a kelta, a germán, az uráli mitológiákat, ahogy nem tanítják a sztyeppei népek Irk Bitig-jét, az irániak Avesztáját vagy az indiai Védákat sem. A zsidó vallás meg belső használatra készült nemzetvallásnak, ahogy az összes többi, arról nem tehetnek, hogy a keresztények és a mohamedánok lenyúlták a keretmesét, mert még arra is kevesek voltak, hogy sajátot költsenek.
2019. aug. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Jól is csinálják.

A magyar módszer a mindenhova nyalunk, majd háborúban gyorsan a vesztes oldalra állunk, amíg semmivé nem darabolják az egészet és beolvasztják más népekbe. Az a "skót" nép soha nem fog beolvadni sehova, mert inkább mindenhol jelen van és nem adja fel a kultúráját. Ez a fennmaradás alapja. Alkalmazkodjon a többi ország.

2019. aug. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Joseph Smith például írt "szent könyvet", alapult is rá egy kisebb vallás, a mormonok, de nem képezik semminek sem az alapját, még az USA-ban sem, nemhogy Európában vagy a világban.

Tehát láthatóan ez nem ilyen egyszerű.

2019. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy a kereszténységet is ugyanúgy eltakarították volna, mint az összes többit, amikor már nem lett volna rá szükség.


Konstantin nem hitt a kereszténységben, csupán érdekből pénzelte őket, mert fantáziát látott bennük, minden bizonnyal az egység miatt. Konstantint a birodalma, azon belül a saját népe érdekelhette. Csak hát, a birodalmat szétszedték a barbárok, a kereszténység meg Róma protekciója révén tekintélyt szerzett.

2019. aug. 18. 15:23
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#8

Szerencsére viszonylag már jól ismert a történelem azon szakasza, amiről írtál, így nem kell olyan fiktív találgatásokba bocsátkozni, mint tetted imént.

Amikor Konstantin trónra ült, a kereszténység Birodalom szerte általánosan elterjedt volt, az egyik legnagyobb vallás lett. A császár nem nagyon tehetett mást, minthogy megadja a keresztények (illetve minden más vallás számára is) a vallásszabadságot. Ezzel persze békét is hozott a Birodalomba, így valóban egységesebbek tudtak lenni a külső támadásokkal szemben.


Hogy maga a császár mennyire hitt, azt nem te fogod megítélni (persze én sem). A történelmi források alapján a kereszténységnek az ariánus ágát támogatta, tehát biztos nem volt teljesen közömbös.

2019. aug. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"De te úgy benyalnád, hogy még a fejed is beleszédülni, hiszen egy erősen vallásos, fundamentalista ember vagy."

Nem vagyok vallásos, hívő vagyok. Különbséget meg sem próbálom elmagyarázni, mivel zárt az elméd. Nektek ateistáknak az a bajotok, hogy mindent bevesztek, amit olvastok a nektek tetsző oldalakon és nem gondolkoztok, majd magatokból kiindulva vádoltok minket. Lsd. kérdés. A kérdésedből is látszik és ahogy engem jellemzel, bár nem is ismersz. Csak rámhúzod az ateista, keresztényfób, emberfób oldalakról olvasott marhaságot, meg amit összeötlesz a fotelban otthon. Ez nulla, ez nem műveltség, nem logikai gondolkodás, nem igazságkeresés.


A kérdésedhez. Attól, mert megírnak valamit, az okos ember nem hiszi el egyből, hanem ellenőrzi. Tehát sem a Bibliát, sem a feltételezett skót szentkönyvet nem fogadom el pusztán csak azért, mert írott szöveg van benne. Szerintem ezt te is megfogadhatnád. Magadnak teszel vele jót.


Most már leesett, hogy mekkora ordas marhaságot/ostobaságot kérdeztél?

2019. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Azt az aprócska kis tényezőt nem veszed figyelembe, hogy a zsidók az idők folyamán hozzánőttek a pénzhez, és manapság mindent a pénz irányít a világban. A Tóra (aka Biblia ószövetség) lényegtelen.
2019. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért?

Az nem furcsa, hogy még a világot mindig a zsidók irányítják?

Pedig hány alakalom kínálkozott arra, hogy a skótok átvegyék a hatalmat. Mégsem sikerült nekik.

2019. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!