Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A térítő vallásosok miért nem...

A térítő vallásosok miért nem értik meg, hogy valaki ateistaként is jól érzi magát?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok. Vannak céljaim az életben, van egy rakás dolog, amit szeretek. A válaszaimra a tudományban keresem a választ.


Nem kell vallás, nem tetszik az, hogy hinni kell dolgokba, a sok szabály, bűntudatketkeltés, stb...


Miért olyan elképzelhetetlen, hogy valaki ateistaként is BOLDOG életet él?


2019. aug. 24. 09:00
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
5%
Mert nem az a céljuk, hogy boldog életet élj, hanem hogy igazságosat.
2019. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Nem hiszek abban, hogy a vallásokban lenne az igazság. Sőty tele van hazugsággal, illetve kitalált dolgokkal az egész.
2019. aug. 24. 09:56
 3/53 anonim ***** válasza:
100%
Megértik, de ezért térítőek.
2019. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
96%

Egyszer vártam a vonatomat, és odajött egy ilyen térítgető. Nagyban magyarázott, el akart adni nekem egy példányt valami biblia szöveggyűjteményből. Elmondtam neki legalább kétszer, hogy ateista vagyok, jól megvagyok, keressen mást, stb. Erre még inkább rákezdett a magyarázásra. Elegem lett. Széthúztam a dzsekimet, így meglátta a pólómat, ami az alábbi:

[link]

És nem viccelek, szabályosan megijedt! Sátánistának hívott, majd gyorsan odébbállt.

2019. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a válasz: Úgy gondolják, hogy a Földön eltöltesz pár évtizedet, de utána jön az örökkévalóság. Így nyilván nem az a céljuk, hogy per pillanat jól érezze magát mindenki.
2019. aug. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
90%
Mert csak a saját nyomorult életüket látják, ettől meg lett egy küldetésük.
2019. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
0%
Mert az élet forrása, Ádámnak is tájékoztatást adott, a valódi boldog élet feltételeiről. Aki szereti a felebarátját, az tájékoztatást ad, mondjuk ha ég a ház, hogy mi a menekülés útja, módja. Természetesen a döntési jog a felebarát kezében van, hogy figyel és lépéseket tesz, vagy benn ég....
2019. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

#7


1. Mindenkinek más okoz boldogságot. Hogy mikor vagyok valóban boldog, az attól függ, hogyan érzem magam. A vallásod tanításai nem okoznának nekem boldogságot, ez biztos.


2. Az élet forrása valószínűleg a víz. Az élet ott kezdődhetett.


3. Ádám nem létezett, nem volt első ember.


4. Semmi sem ég, az emberek jól érzik magukat. Azért, mert a vallás azt tanította neked, hogy nekünk milyen rossz, ez nem igaz. Persze, aki gyenge jellem, mert nem tud megbirkózni az élet nehézségeivel, az úgyis valamelyik szektában köthet ki.


5. Még ti térítők sem vagyok konszenzusban, hogy mi az igazság. Ahány felekezet, annyiféle tanítás, de persze mindegyiknek isteni küldetése van. Nevetséges.

2019. aug. 24. 17:54
 9/53 anonim ***** válasza:
7%

"5. Még ti térítők sem vagyok konszenzusban, hogy mi az igazság. "


Ez tény, Sőt erről is tájékoztat az élet forrása, aki nem Viz. Ennek oka van, amit lehet elfogadni, avagy sem. A vizet is az élet forrása hozta létre, minden egyébbel, ami az emberi, Földi élőlényeket fentratja.

2019. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

#9


A víz a hidrogén és az oxigén vegyülete. Maga a hidrogén pedig a leggyakoribb elem a Világegyetemben. Egyébként magát a Világegyetemet alkotó elemeket az Ősrobbanás hozta létre, mintegy 13,8 milliárd évvel ezelőtt. Az esemény egyik legnagyobb bizonyítéka a Kozmikus Mikrohullámú Háttérsugárzáss amit a kutatók elég alaposan kimértek.


A fentiek alapján magad is láthatod, hogy a világ érthtő anélkül is, hogy belemagyaráznánk valamiféle istenséget, akire egyébként semmiféle bizonyíték nincs.


Az meg, hogy a tudománytagadó szekták össze-vissza, egymásnak ellentmondva prédikálják az "igazságot", még hiteltelenebbé teszik az egészet. Egyébként sinca igazuk, de így már bohóckodás az egész.


Ateistaként el sem tudom képzelni, hogy ha van Isten, akkor ilyen komolytalan embereket küldjön a nyakamra, ha akarná jelezni a létezését.

2019. aug. 24. 20:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!