Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek miért...

A vallásos emberek miért ehetnek állatokat, ha ott az ötödik parancsolat?

Figyelt kérdés

2019. aug. 27. 09:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
90%

Mert a "ne ölj" parancs emberekre vonatkozik.

Már alapból ellentmondás lenne a Bibliában ha itt állatokra is gondolna a szerző, másutt meg arról beszél, hogy pl Istennek mennyire tetszett Ábel áldozata (aki a legkedvesebb állatát áldozta fel Istennek).

2019. aug. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
51%

"A vallásos emberek miért ehetnek állatokat, ha ott az ötödik parancsolat?"

Az elsővel egyetértek. Ma már inkább úgy érthetőbb, hogy "ne gyilkolj". (Egyébként a Tízparancsolat már nincs érvényben)

Azt tudtad, hogy legtöbb ember, aki húst eszik nem maga öli meg az áldozatát? De ez csak kekeckedés:)

2019. aug. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább boltban veszik, de aki egy életet kiolt, minimum neki is meg kéne halnia, ezt Isten látja, ha létezik, és úgy lenne igazságos.
2019. aug. 27. 10:49
 4/64 anonim ***** válasza:
87%
Az allatok sosem szamitottak egyenrangunak az emberrel, plane nem a Bibliai idökben es ez igy van jol. Isten azert teremtette öket, hogy minket szolgaljanak, akar haszonallatkent, akar kajakent. Sajnalom, ha ezzel belegazoltam valaki erzeseibe.
2019. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:

És ha Isten engedélyezte az állatok megevését?

Szerintem olyan dolgokon kellene aggódni, mint a hazugság, erőszak, irigység és társai. Ez mocskolja be az embert és teszi a világot nyomorulttá, nem pedig az, ha húst eszik


De a te logikád szerint azok az emberek is haljanak meg, akik megesznek egy növényt. Mert nem minden növénynek csak a levelét, vagy a termését esszük meg. Sőt, haljanak meg a faházban élők is, és a fával tüzelők is, mert ez így igazságos, nem?

2019. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
67%

A tízparancs az ember és Isten, illetve ember és ember viszonyát szabályozza, nem terjed ki állatokra. Ennyi erővel miért ehetek salátát? Ha kiszedem a salátát, akkor kinyírom szegényt.

Bár vannak akik szerint lehetséges, de fényevésből szerintem nem lehet megélni. A vízben is vannak baktériumok, apró mikroorganizmusok, akkor azt se igyak?

2019. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:

Az állatok soha NEM értünk voltak. Attól, hogy egy bolygón élünk, még nem a mieink. Csak az ember képzeli be.

A növények meg annyira se egyenrangúak velünk, mint az állatok, azokat meg lehet enni és használni is őket (pl. bútorok). Nem értem a növényegyenrangúsági aktivistákat..

2019. aug. 27. 11:30
 8/64 A kérdező kommentje:

És de, az állatok megevéséhez rengeteg agresszió kell ám!

Ettől agresszívabbak a húsevők, mint az azt nem evők.

2019. aug. 27. 11:31
 9/64 anonim ***** válasza:
73%

"A növények meg annyira se egyenrangúak velünk, mint az állatok, azokat meg lehet enni és használni is őket (pl. bútorok). Nem értem a növényegyenrangúsági aktivistákat.."

Miért is, mert te azt állítod? A növény is ugyanúgy élőlény, mint az állat. A természet láthatóan nem tesz különbséget növény ás álla

2019. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
*állat közt, mert vannak növény evő állatok és húsevő állatok is, mindkettő fontos az ökoszisztéma fenntartásához. Sőt vannak húsevő növények is.
2019. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!