Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért baj egyeseknek, ha...

Miért baj egyeseknek, ha valaki szeretne ókori görök istenekben hinni?

Figyelt kérdés
Ugyanannyira valóságosak, mint az az isten, akit a keresztények meg a zsidók és a muszlimok (csak ők más néven) imádnak.
2019. aug. 28. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%

Az ateistaképzőben a "miért baj, miért zavar" kérdés mára a házi feladat? Mert ez vagy a 3. 4. ilyen kérdés ma.


Eleve istenek, mint többes szám paradoxon, mivel az Isten egyik jelentése: az egyetlen, akinél nagyobb nem gondolható el. Az egy pedig nem lehet több. Bár tény, h a paradoxonok bőven beleférnek a materializmusba, sőt, azokra épül


De sztem senkit nem zavar. Hihetnek a görög istenekben, a lapos földben, az egyszarvúban, Dawkinsban, az evolúcióban. Mindenkinek úgyis a saját felelőssége, h miben hisz, csak másnak a hasznára legyen, ne a kárára

2019. aug. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
93%
Túl sok volt a God of War? xD
2019. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Hát nekem nem baj
2019. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

A 32%-os evolúciótagadó, ex-adventista egyre méllyebbre süllyed. Most már tényleg nagyon irritáló a stílusa. Mondjuk élő példája annak, hogy a vallás mit tud művelni az emberrel.


Nem hittem volna, hogy ezt fogom mondani: de már nem a jehova tanúi a legbutábbak itt az oldalon, hanem a 32%-os.

2019. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Kinek baj?Nekem például nem.Mindenki abban hisz amiben akar.
2019. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
Az Isten deffiníciója szerint, öröktől kell léteznie. Ez szinte az összes görög "istent" kizárja. Nem hívhatod őket Istennek, max. teremtett idegeneknek.
2019. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj?

Kétezren még mindig hisznek benne.

2019. aug. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Én az egyiptomi istenekben hiszek, mert tök menők az állat fejeikkel.
2019. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pl. görög isteneket én is szeretem és olvasni róluk, a történelem órán sajnos nem beszéltek erről, pedig érdekesebb lett volna.

De Pál megjelent náluk azzal, hogy ti görögök, látom, hogy nagyon vallásos és istenfélő emberek vagytok, mért nem hisztek inkább az egy Istenben és annak fiában. És hopp, görög istenek elfelejtődtek. Na ezek a történetek miatt kicsit égő lesz Pál apostol beszéde után...

2019. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban imádtam a görög istenes történeteket, a mitológiát, és már akkor 8-9 évesen felmerült bennem, hogy az emberek inkább miért nem bennük hisznek, mikor ők sokkal emberiebbek, mint egy vén szakállas Zeusz-utánzat, aki csak megbüntet. (volt egy extrém vallásos osztálytársam, aki mindig azzal fenyegetőzött, ha valaki olyat mondott neki, ami nem tetszett, hogy majd az isten megbüntet.)


Amúgy pont az ilyen válaszolók, mint a 28%-os meg a 32%-os miatt nem lehet itt semmilyen kérdést feltenni, mert vagy hülye vagy, vagy ateista vagy mindkettő, és mindeképp a Pokolra jutsz.


Amúgy nem hiszek a görög istenekben, de gyerekkoromban igen.

2019. aug. 29. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!