Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten így segítene vagy így sem?

Isten így segítene vagy így sem?

Figyelt kérdés

[link]


Az a fura,hogy nem kér vak hitet. Tegyük próbára.

Ahol ketten vannak egy akaraton ott Ő is ott van.

Ehhez képest elmaradnak a csodák.


Viszont jó annak aki csak hisz őbenne és nem tudja a létezését amire ugye a próba jó lenne.


Nem lehetséges,hogy egyáltalán nem is szól bele az eseményekbe?



2019. aug. 30. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet, de Ő azt felelte: Nem. Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás mellékterméke. Nem kapni, megszerezni kell.


Kerj, es megadatik. De nem ugy ahogy gondolod. Mindig lesz valami ami miatt megkapod amit kertel tole.

En kertem hogy segitsen jobban viselkednem a csaladommal szemben. Ez ugy sikerult hogy meghalt valakim akit nagyon szerettem.. ez segitett atgondolni hogy mikepp viselkedjek es azota teljessegel mas lettem mint voltam.

Es most mar tudom hogy a bunok alol feloldoz bennunket, es ujabb eselyt ad arra hogy az o utjat jarjuk

2019. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Anahystor ***** válasza:
75%

"Mindig lesz valami ami miatt megkapod amit kertel tole.

En kertem hogy segitsen jobban viselkednem a csaladommal szemben. "


"Ez ugy sikerult hogy meghalt valakim akit nagyon szerettem.."


BRÁVÓ, HALLELUJA!!!


Istenem, mekkora az isten állatkertje!?


Az erkölcsi fejlődés útja szeretteink halálán keresztül...

És még büszke is vagy rá, meg arra az Istenre, aki elvette tőled....


Azért morálisan van még hova fejlődnöd!!!! Csak nehogy kihaljon ezért a teljes családod, a szomszédokkal egyetemben...

2019. aug. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Remelem neked is lesznek gondjaid te fereg! !!!!!!! Ha valakinek meghal akit nagyon szeret at ertekeli mit es hogyan! !!!! Nekem igy sikerult magamba esnem es igy fogtam fel hogy nem lehetek gonosz a csaladommal szemben mert kitudja mikor latom oket utoljara!!!!az ordog szalljon beled te nagyokos fogsz te meg ram gondolni...
2019. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De, vakhitet kér.


Semmiféle bizonyítékot nen az a létezéséről.

2019. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Anahystor ***** válasza:

Brávó!!!



"

Remelem neked is lesznek gondjaid te fereg! !!!!!!! Ha valakinek meghal akit nagyon szeret at ertekeli mit es hogyan! !!!! Nekem igy sikerult magamba esnem es igy fogtam fel hogy nem lehetek gonosz a csaladommal szemben mert kitudja mikor latom oket utoljara!!!!az ordog szalljon beled te nagyokos fogsz te meg ram gondolni...

"


:-)


Szeresd felebarátodat ?!!!

Melyik isten híve is vagy te álszent képmutató!

Ennyire fáj az igazság?

Sajnos a tükör már csak ilyen, eléd tartottam, és úgy tűnik, nem tetszik a kép amit látsz.

Így jártál, és nem adhattál mást csak mi lényeged... felszínre tört.. kínos...


----


"Kértem Istent,..."

"En kertem hogy segitsen jobban viselkednem a csaladommal szemben."

"... és igy fogtam fel hogy nem lehetek gonosz a csaladommal szemben mert kitudja mikor latom oket utoljara!!!!"


Hát látszik KERESZTÉNYI ÉLETET éltél...

Tényleg méltó híve voltál annak az istennek amit imádsz.... igazán illő volt a segítség amit kaptál...



Keresztényi hozzáállás volt a részedről!!!!

2019. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 75%-os, te kezdtél el durvulni, és szidni az első válaszolót, aki erre reagált, mert úgy érezte, hogy megtámadtad. Te pedig erre tovább szidalmaztad. Te voltál a támadó, aki elsőnek ítélkezett felebarátja fölött.

Kedves kérdező, Isten egészen másként gondolkodik, mint bármelyikünk. És igen, a szenvedést is fel akarja használni, még a súlyosat is. Pedig néha jó lenne, ha nem hagyna szenvedni, hanem ténylegesen segítene. De ő másként gondolkodik. Ha a különböző neurotípusú emberek nem értik egymást, akkor hogyan érthetnénk Istent?

Ahol ketten vannak egy akaraton ott Ő is ott van. Ehhez képest elmaradnak a csodák.

Kedves kérdező, mit ígért Isten? Nem csodákat, hanem hogy ő is ott lesz.

2019. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Anahystor ***** válasza:
100%

Én kezdtem el "durvulni"???


Én vagyok az aki, hogy örömmel konstatálom, hogy az "én Istenem, jó Istenem" teljesítve a kívánságomat egy szerettem halálát okozva világosít meg arról. hogy ne legyek gonosz a családommal?


Nem gondolod, hogy ez a hozzáállás az ami durva?



"Te voltál a támadó, aki elsőnek ítélkezett felebarátja fölött."


Téves, nekem még felényire sem barát az ilyen ember.

És igen, mélységesen elítélem az ilyen hozzáállású embereket, akik azt hiszik, hogy a világ értük van, hogy egy felsőbb hatalom igazgatja az életüket, és meghallgatva az imáikat az érdekükben elveszi valaki más életét!!!



"Isten egészen másként gondolkodik, mint bármelyikünk. (És igen, a szenvedést is fel akarja használni,... )"


Akkor miképpen teszel kijelentést a gondolatairól???? Te honnan tudod, miképp gondolkodik???

2019. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!