Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megtért ateisták! Mi miatt...

Megtért ateisták! Mi miatt kezdtetek el hinni Istenben? Milyen érv volt ami meggyőzött titeket?

Figyelt kérdés

2019. szept. 1. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Létezik olyan (szerintem nagyon is helytálló) elmélet, mely szerint az agy egy bizonyos pontjának hőmérséklete, vérellátottsága dönti el, hogy valaki hisz-e vagy sem. Mindenesetre egy barátom esete is ezt látszik alátámasztani. Motorbaleset közben fejsérülést szenvedett, ami után teljesen kézzelfogható lényként érzékelte istent, pedig azelőtt megrögzött ateista volt. Bigottul vallásos nagyanyám pedig egy agyvérzés után lett istentagadó.
2019. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mi a véleményed,azokról a megtérési esetekről amelyek mögött semmiféle baleset,nehéz életkörülmény vagy vallásos neveltetés nem áll?Mitől változna az agy hőmérséklete egyik pillanatról a másikra,talán visszafordíthatatlanul?Mit gondolsz,erről?


Én,keresztényként érdeklődök,hogy mit gondolsz a megtérés dolgáról fogalmáról.Annyit elárulhatok,hogy nem minden keresztény,aki az ateizmusból tér meg,változtatja meg a szempontjait a világról.Ezt,úgy értsd logikus magyarázatot keres bizonyos dolgokra.Én sem feltétlen,arra alapozom a hitem,hogy elhiszek minden ok nélkül,minden csodát,hanem van tudományos háttere is a dolognak és erre alapozom a csodákat,a csodákba,Krisztus vetett hitem.Tehát,tudományos alapokra épül az én hitem.


Van,olyan rész a Bibliában amit a tudomány,csak mostanában fedezett fel.Javaslom,hogy olvasd el a Jelenések könyvét és próbálj felette tudományosan gondolkodni.


Üdvözlettel:valaki

2019. szept. 1. 16:26
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Érv? Érv?! Érv...


Egyszerűen elég öreg lettem ahhoz, hogy hátra nézve az eddigi életemre, és meglássam az Úr keze munkáját abban, h óvott, védett a saját hülyeségeimtől. Egyidejűleg beláttam, h a képzeletemet maximálisan meghaladó, klassz irányba terelgette az életemet, adott lehetőségeket stb. Ennyi.


A megtérés -tapasztalatom szerint- legritkább esetben történik érvek hatására.

2019. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Volt egy rövid időszak, amikor ateistának mondtam magam, de főleg azért, mert előtte a kereszténységből gondolkodtam, és azt láttam a világban, hogy nem kell olyan, amit istennek hívunk. Aztán azt mondtam, hogy nincs elegendő tudásom, hogy bármit is állíthassak. Utána ahogy a tudás és a tapasztalás nőtt, megláttam a rendszer közepén, és minden részében istent, ahogy tökéletes minden, önmagában és egymással is.

Azóta már "onnan" is hallottam a végtelenség énekét, amit az emberek menyországként mondanának.

Szóval én nem kezdtem el hinni. Én csak látni kezdtem, majd érezni.

2019. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 pinktigris0704 ***** válasza:
49%

Szia!

Én amióta eszemet tudom hiszek Istenbe. De 2 hete imádkoztam hozzá, hogy bocsásson meg nekem, bűnös embernek.Adjon még egy esélyt. És szeretném jobban megismerni a fiát. Másnap olyan szeretetet éreztem Szívembe, mint még soha. Ez volt a kegyelem. Azóta érzem, hogy a Szentlélek munkálkodik szívemben.

2020. ápr. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 HaEv ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!

Oké, régi a kérdés...

Engem nem érvek győztek meg. Hanem Ő saját maga. Találkoztam vele. Azóta nem kell hit, hogy aszerint gondolkozzak, Isten nemcsak van, de szeret is. Számomra ez tapasztalaton alapuló tény.

Érvek... Semmit nem érnek az érvek, hiszen mindig vannak ellenérvek.

Ha nem akarsz valamit elfogadni, nem kell.

2020. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 qkker1 ***** válasza:

'Engem nem érvek győztek meg. Hanem Ő saját maga. Találkoztam vele.'


Milyen és mennyi tudatmódosító szer kellett hozzá?!

2020. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell ahhoz tudatmódosító, kedves utolsó, elég ha elnézel az égre.

[link]

2020. jún. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
*elég, ha felnézel
2020. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 HaEv ***** válasza:
53%

Kedves Qkker!

Hogy milyen tudatmódosító szer kellett hozzá? Egy pillanatnyi alázat, amikor megfeltételezem, hogy esetleg nem én vagyok a világ minden igazságának birtoklója és lehet, hogy akad olyan, amit nem jól gondolok. Nyitottságnak is hívják. Egyszer kipróbálhatnád. Nem halsz bele, amint látod.

Köszi az ide nem illő, offoló kérdést. :)

2020. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!