Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hitehagyott hívők! Mi miatt...

Hitehagyott hívők! Mi miatt kezdtetek el kételkedni a hitetekben? Milyen érv volt ami végleg meggyőzött titeket, hogy a hitetek csak hazugság volt?

Figyelt kérdés

2019. szept. 1. 15:56
1 2
 1/18 anonim válasza:
76%

Én kételkedem mert : 1: nem is én valasztodtam,2: rá erőltetik a gyerekre olyanok akik szinte csak akkor tudnak a hittel előjönni amikor baj van és mondogatják így úgy segíts, imádkozz, adjhálat érte miközben hogy ha ráébredsz a reális racionális gondolkodásra akkor olyan sok lessz a hitek körül a miért? , hogyan? és a miért nem? kérdések hogy rájössz csak hazugság.

A régi időkben elkezdték manipulálni az embereket ezzel és olyan jól sikerült h sokan máig azt hiszik amit akkor kitaláltak azért hogy megmagyarázanak pár dolgot mert abban az időben tudatlanság volt.

S mennyit fejlődtünk ha ma azt hallod hogy vezeték nélküli töltő ami tölti a telod amivel elég sokmindent tudsz csinálni az most normális. Abban az időben mert folyik a víz, és a nap fényt és meleget ad meg kellett magyarázni s nem tudták. Azt mondták hogy (isten adta és ha nem hiszed akkor miután meghalsz akkor rosszlesz ) kb ez az én véleményem 20 évesen :)

2019. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Hasonló kérdésre ma már válaszoltam.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2019. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Sokak vannak,akik elvesztik a hitüket,de valakik vissza is térnek.Valakik,csak egy kísértés miatt becsapják magukat és végül visszatérnek.Valójában,aki végleg elveszti a hitét,az nem is hihetett igazán.Azoknak javaslatos alaposabban tanulmányozni a Bibliát.Most idéznék egy idézetet,amely rád is vonatkozik,kérdező.


O you who have believed, do not follow the footsteps of Satan. And whoever follows the footsteps of Satan - indeed, he enjoins immorality and wrongdoing.


Térj meg,hát!

2019. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem nevezném magam hitehagyottnak, mert hiszek Istenben, de azt a vallást, amibe beleneveltek, már nem gyakorolom. Katolikus iskolába jártam, a családom legtöbb tagja vallásos, nagyon sokáig rendszeresen jártam templomba, hittanra és keresztény ifi klubba. Ami mégis kiábrándított az egészből, az az volt, hogy az összes "vallásos" szellemiségű közösség, amihez valaha tartoztam, nagyon képmutató volt. Szeretetről, közösségről és elfogadásról prédikáltak, közben pedig gyűlölködnek, mocskolódnak, keresztbe tesznek a másiknak, kitagadnak maguk közül olyan embereket, akik semmi rosszat nem tettek. Persze tudom, hogy nem mindenki ilyen, ismerek olyan vallásos embereket, akik tényleg igazi keresztény módon élnek és példát is mutatnak az életükkel, de szerintem egy olyan vallásos közösség, ami erre nem képes, nem alkalmas arra, hogy hívő embereknek bármiféle útmutatást vagy példát adjon.
2019. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Attól,még keresztény ember vagy,akkor.Nem attól keresztény valaki,hogy templomba jár és imádkozik,hanem attól,hogy,úgy próbál cselekedni,ahogy az Úr akarja.Az elején kicsit és ahogy telik az idő egyre jobban.Sokkal több imádat lehet benned,egy templomba járónál,bár ez nem attól függ.Valld magadat bátran kereszténynek!Gondolj arra,hogy volt amikor nem is volt templom,de imádták az Urat.
2019. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Bocs,hogy,ha megbántódtál miattam és,hogy ítélkeztem feletted!
2019. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

"Sokak vannak,akik elvesztik a hitüket,de valakik vissza is térnek."


Igen, a gyenge emberek. Aki belátták, hogy olyan nyomorultak, hogy képtelenek egyedül megoldani a problémáikat, és szükségük van az istenhitre ahhoz, hogy boldoguljanak az életben, mert nem nőttek még fel, hanem legbelül mindig gyerekek.


Az egyik legnagyobb gondolkodó mondta:


"A mennyország egy tündérmese azoknak, akik félnek a sötéttől" (Stephen Hawking)


Én például kitért vagyok, és soha az életbe nem mennék vissza a kereszténységbe, mert egy aljas, manipulatív vallás, amely a szeretet leplébe van öltözve, és az alatt adja el a maga téveszméit. A szektákat (amiben én is voltam) kifejezetten gyűlölöm, a történelmi egyházakat (pl. katolikus) azért el tudom viselni, bár azokért sem rajongok.


Amúgy ahogyan alakult az életem, és ahogyan átgondoltam a kereszténységgel kapcsolatos dolgokat, úgy derült ki, hogy nekem semmi közöm ehhez az egészhez.


És egyébként velem kapcsolatban jobb, ha valami ilyesmit használnak: régen vallásos, de ma már ateista ember. Semmilyen formában nem vagyok "hívő".

2019. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%

"Nem attól keresztény valaki,hogy templomba jár és imádkozik,hanem attól,hogy,úgy próbál cselekedni,ahogy az Úr akarja."

Nem.

Akiről te beszélsz, az a jó keresztény.

Keresztény pedig az, aki elhiszi a keresztény tanokat.

Akkor is, ha nem tartja be.

2019. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%

Inkább mondanám, hogy magát a hitrendszert, és az előre definiált fix dolgokat hagytam el.

Ez egy folyamat volt. Mindig is az okokat kerestem, aztán egyszer beláttam, hogy nincs elég tudásom, így el kell engedni, aztán az évek során jött a tudás, akkor meg már főleg nem kell hit, max bizalom és imádat a felettünk lévők felé.

2019. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem tudtam azonosulni az elvárásaival. Mikor kicsinált minket egy kretén idegileg és végre kitörhetett belőlem és elpanaszkodtam pár hívő ismerősömnek,csak annyi választ kaptam,hogy senki se tökéletes (utalva arra,hogy én is szarember vagyok,ne szóljak már be),meg,hogy imádkozzak érte. Na hát egyrészt lehet,hogy szarember vagyok,de soha nem túrtam bele senki magánéletébe és nem akartam felbomlasztani a családját,másrészt pedig imádkozzon érte a halál farka,az. Már elengedtem a dolgot így közel fél év elteltével,de ott és abban az állapotban ez a 2 "jótanács" csak mégjobban felpöckölt idegileg.
2019. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!