Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nagyon sokan mondják, hogy...

Nagyon sokan mondják, hogy hozzájuk a buddhizmus közepebb áll, mint a kereszténység. Miért?

Figyelt kérdés

Ateistaként egyik vallás sem érdekel, a kereszténység meg főleg nem, elég volt az a néhány év belőle.


De annyi mégis érdekel, hogy egyesek miben látják jobban a buddhizmust?


2019. szept. 6. 07:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Sokan azt sem tudják, hogy mi a buddhizmus, csupán divatos, mert a japánok egyik fő vallása.
2019. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

A buddhizmusban nincs Isten, akinek meg kell felelni. Talán ezért. Meg az ilyenekért:

[link]

2019. szept. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem főleg a távolság miatt. Olyan "egzotikus".

Tisztelet a kivételnek, aki tényleg komolyabban elmélyedt ebben a vallásban, de szerintem a 90% csak tud róla pár mondatot, ami szimpatikus neki, kielégíti a spirituális igényeit, de ha arról lenne szó, hogy a saját életében megvalósítsa a buddhizmus szigorú erkölcsi szabályait, akkor fejvesztve menekülne.

2019. szept. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Azért mert sokkal távolabb van más értelemben :P

Próbáltam kicsit humorosabban leírni, de teljesen komolyan gondoltam. A buddhizmusért rajongók többségének halvány lila gőze sincs, hogy mi a buddhizmus. Valami olyan tévképzetek élhetnek a fejükben, hogy a legbékésebb vallás, életfilozófia, stb..

2019. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 hollófernyiges ***** válasza:
61%
Nem mondanám hogy nagyon ismerem a buddhizmust, de azért rokonszenvesebbnek tűnik az az álláspontja, hogy végül mindenki a nirvánába jut, csak rajtad műlik, hogy milyen gyorsan; szemben a bosszúálló és kegyetlen keresztény Istennel, aki mindenkit, aki nem imádja feltétel nélkül és ún. "bűnt" követ el (vagyis az emberiség döntő többségét) az örökkévalóságig kínoztatja.
2019. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

"hogy végül mindenki a nirvánába jut, csak rajtad műlik, hogy milyen gyorsan"

Szerintem minden*ki* és *rajtad* szavak a nirvána esetében nehezen alkalmazható, mert valami öntudat nélküli állapot a buddhizmus szerint. Öntudat nélkül az ember lehet bárki?

2019. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%
Ami azt illeti hozzám bármi közelebb áll mint a keresztény/ zsidó/ muszlim hit. LaVey tanai pedig már annál érdekesebbek.
2019. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
48%

jobban? Ugy biztos nem, jobbnak -ot akartal irni gondolom


Ismerd meg a Buddhizmus alapjait


[link]


[link]


Buddha elete es beszedei


amugy a 4 Evangelimot elolvastad? Ismered? Mi nem "tetszik" benne?

mert hogy adott hivok es tanitok nem tetszettek az mas mintha maga Isten tanitasa nem tetszene

2019. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
14%
Mert az most divat.
2019. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Azért, mert tanításai bölcselkedések, ami tapasztalatokon alapul, összeszedték, hogy szerintük mi a helyes és hogyan lehetne őszintén a valódi jóhoz és szeretethez hozzájutni, azt elérni. Nem pedig csak logikátlan butaságok halmaza, ami ,,isteni" kinyilatkoztatáson alapul és csak a hatalom a célja.
2019. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!