Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen gőgös, egoista a...

Miért ilyen gőgös, egoista a kereszténység, és miért prédikál arról, hogy ne legyünk gőgösek?

Figyelt kérdés
A keresztények nagy része imádkozik a más vallásúakért, de mégis, kinek képzelik magukat, hogy imádkozzanak valakiért? Miért hiszik minden ok nélkül azt, hogy jobbak, mint a többi ember? Hogyan lehetnek ennyire lenézőek és képmutatóak, úgy, hogy arról beszélnek, hogy az emberek egyenlőek, és vigyázni kell, hogy ne legyünk arrogánsak? Tényleg nem veszik észre, vagy csak nem akarnak tudomást venni róla, hogy ellentmondanak önmaguknak?

2019. szept. 6. 22:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyunk jobbak mint az átlagos emberek.Nekünk is vannak hibáink.

De mi rossz van abban,hogy másokért imádkozunk?

2019. szept. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

Abban, hogy másokért imádkoznak még semmi rossz nincs. Inkább másért imádkozzanak, mint a saját anyagi jólétükért.. A rossz abban van főleg, hogy úgy gondolják, hogy a más vallásúak pokolra jutnak..


Nem lehet általánosítani, de a mai kereszténység élete már nagyon távol esik Jézus tanításától. Elég csak elővenni az Újszövetséget, és beleolvasni, hogy élt Jézus és az első követői.

2019. szept. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

A kereszténység nehezen lehet gőgös, mert ez a vallás elnevezése. A keresztények, mint emberek ők lehetnek gőgösek.

Amúgy az, hogy valakiért imádkozik, abban én semmi gőgöset nem látok. A gőg ott kezdődik, ha pl. úgy imádkozik, hogy milyen jó, hogy én nem vagyok olyan bűnös, mint az a másik ember. Biztos van ilyen keresztény is, de ha megnézed a jézusi tanítást, akkor nem ezt az utat mondta.

2019. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A kereszténység sosem a jézusi tanítás szerint élt. Már a korintusiakat is tömni kellett a levelekkel, mert egy elfajult, ostoba gyülekezet volt. Nem elég, hogy Szent Pál küldött nekik 2 levelet, még Szent Kelemennek is fárasztania kellett magát azokkal a senkiháziakkal.
2019. szept. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nehéz ezt elmagyarázni, lehet, hogy nincs igazam, de azért gőgös dolog valakiért imádkozni, mert te mivel vagy jobb? Miért érnél akármivel is többet, mint ő? Mert úgy gondolod, hogy neked igazad van, neki meg nincs, és ezért te felsőbbrendűnek érzed magad? És különben is, ha létezik Isten, honnan tudhatnád, hogy mit akar, miből gondolod, hogy te a Mennybe kerülsz, ő meg a Pokolba kerül?
2019. szept. 7. 13:53
 6/15 anonim ***** válasza:
A másikért való ima hátterében nem az áll, hogy azért imádkozom érte, mert jobbnak tartom magamat nála. Azért imádkozom érte, mert szeretem, és szeretném, hogy jobb legyen neki. Egy gőgös ember, aki azt hiszi, hogy jobb a másiknál, és többet ér, az kevésbé imádkozik másokért, mert lenézi őket.
2019. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kicsit rosszul fogalmaztam meg, azért is gőgös, mert azt gondolja, hogy tudja, hogy mi a jó a másiknak, amivel akár akaratán kívül is azt állítja, hogy a másik nem tudja, mi a jó önmagának.
2019. szept. 7. 20:53
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Imádkozni fogok érted!
2019. szept. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sok haszna lesz.
2019. szept. 8. 20:39
 10/15 Hhv362 válasza:
HA létezik isten. Onnan tudjuk mit akar mert el küldte a fiát annak idején hogy mondja el mit akar. És azt betartva tudjuk mit kell tennünk. Azért imádkozunk a másik ért mondjuk ha beteg hogy gyógyuljon meg. Gondolom ő is azt akarja. Szóval nem teszünk rosszat vele. De ha te nem hiszel benne, akor minek teszel fel ilyen kérdést? Senkinél sem vagyunk többek. Sőt meg kell hogy alázzuk magunkat. Nektek is és isten előtt is. De testvérem ha ez nem szívből jön neked akkor nincs értelme. Más vallás pokolba kerül???? 1 az isten én azt tartom annak akiről Jézus beszélt. A többit nem. Szóval igen a hitem szerint ha nem térnek meg akkor elvesznek... De testvér tudod mit. Ők is ezt hiszik akik másban hisznek hiszen ezért megy a háború a harc. Csak nekik az istenük engedi a gyilkolást. Úgyhogy gondolkozz.
2019. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!