Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, hogyan győznétek...

Jehova tanúi, hogyan győznétek meg egy ateistát arról, hogy nálatok az igazság?

Figyelt kérdés
2019. szept. 12. 08:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Engem úgy próbált meggyőzni egy kollégám, hogy elhívott az egyik gyűlésükre. Elmentem, meghallgattam, nem lettem meggyőzve
2019. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Lassan már a keresztényeket se tudják meggyőzni,memhogy ateistát.
2019. szept. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Egy jehovas vagy barmelyik mas szektas behozhatatlan hatrannyal indul.

Mondjuk a tortenelmi vallasok se tudnak meggyozni...

2019. szept. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
6%

"hogy nálatok az igazság"


Az igazság a Bibliában van. Ha azt nem fogadja el valaki, akkor továbbiakban felesleges a győzködés.

2019. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

4#, nem felesleges. Hisz meg kell mutatni, hogy miért van benne az igazság, nem azzal indulni, hogy "szóval nem tudod, hogyan kell értelmezni a biblia szimbolika szövegét, és nem tudod mit kell keress?, akkor hagyjuk". Ez ostobaság.

Egyébként te sem tudod jól értelmezni a bibliát, s ez többek közt a hozzáállásodból is látszik.

Fogggalmad sincs mit olvasol, amikor olvasod.....

2019. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#4


Amennyire én látom: a Biblia igazsága, nem a Tanúk igazsága. A magatok igazságát hirdetitek, a magatok értelmezését.


Tehàt hogyan is győzöl meg egy istentagadót arról, hogy a szervezeted igaz? Nézzük akkor így a kérdést.

2019. szept. 12. 11:28
 7/22 anonim ***** válasza:
3%

"4#, nem felesleges. Hisz meg kell mutatni, hogy miért van benne az igazság, nem azzal indulni, hogy "szóval nem tudod, hogyan kell értelmezni a biblia szimbolika szövegét, és nem tudod mit kell keress?, akkor hagyjuk". Ez ostobaság."

Mit kell ezen megmutatni? El kell olvasni, az apostoli levelek, főleg Pál pedig értelmezik. HElyetted senki nem fogja megtenni. Mi milliárdnyi bizonyságot tettünk a Biblia mellett. Nem akarod esetleg, hogy helyetted térjek meg, mert te lusta vagy? Ha ennyire nem érdekel az örök élet, bűntelenül, akkor mi minek pörögjünk?

Ha belemegyünk a meggyőzésbe, akkor meg jöttök az ostoba, troll érveitekkel

2019. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Én pl: megmutatom nekik, hogy találják meg Istent. Természetesen van, akinek ez nehezen megy, de évek gyakorlásával mindenkinél 100%-os a sikerem.
2019. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Na arra a 100%-ra roppant kivancsi vagyok.
2019. szept. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#8


Én meg abban vagyok 100%-ig biztos, hogy nem mondasz igazat, nem véletlenül állsz 28%-on.


De akár nyithatnál egy külön topikot, ahol megmutatod nekünk, mit tudsz.

2019. szept. 12. 18:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!