Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok ehhez, ateisták?

Mit szóltok ehhez, ateisták?

Figyelt kérdés
Ugye,azt mondjátok,hogy pár érzék vagyunk és ennyi.Amit látunk,hallunk,tapintunk,szagolunk,ízlelünk abból állunk.Eddig,oké,nem?De!Ha pár érzékszerv volnánk és az agyunk kreálná az érzékeinket,amiket felsoroltam,akkor nem lehet agyunk,mivel,akkor az csak egy illúzió,így kell valami ezeken kívül álló dolognak lennie.Gondolok,én itt a lélekre.
2019. szept. 19. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Sajat magad leirtad hogy igen, az csak egy illuzio.
2019. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye,azt mondjátok,hogy pár érzék vagyunk és ennyi"


Ateista vagyok, sok ateista ismerőssel. Soha, senkitől nem halottam még ezt.

Te honnan szetted?

2019. szept. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ateista vagyok, mert nem hiszek Istenben vagy istenekben, viszont hiszek a lélekben meg a túlvilágban, mert nem vagyok materialista hanem okkultista vagyok.


Az ateizmus annyit jelent, hogy valaki nem hisz Isten(ek)ben, nempedig az egyéb dolgokat amiket felsoroltál.


Szerintem a lélekhez meg a túlvilághoz nem kell istenség, hanem ugyanúgy tulajdonsága a világunknak, mint a fizikai, kémiai törvények, csak éppen ezek nem anyagi dolgok.

2019. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
A próbálkozásod, jó szándékú. Azonban Isten nem teremtett a testtől külön álló életformát. A lélek az maga az élő ember. S ha meghal akkor a lélek, vagy is maga az élő ember megszűnik létezni.
2019. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha nem teremtett volna külön létformát,hogyan léteznek angyalok például?
2019. szept. 19. 18:34
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem léteznek angyalok, csak szeretnétek hinni benne. Amikor álmodunk, akkor is látunk képeket, pedig csukva van a szemünk. Ez pl jó bizonyíték rá, hogy az agy alkotja a valóságot, öntudatot, nem kell hozzá külön lélek. Én azt szoktam kérdezni a vallásos emberektől, hogy hova megy a fény, amikor leoltod a lámpát? Sehova nem megy, hanem megszűnik. Na ilyen a "lélek" és a test viszonya is. Ha meghal az agyad, akkor megszűnik az öntudatod, és te is. Semmi nem megy sehova belőled.
2019. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

"Ha nem teremtett volna külön létformát,hogyan léteznek angyalok például?"


Ateistákat kérdezel, és ilyen hülyeséggel érvelsz?

Már a kérdésnek sincs semmi értelme , egy ateista nem állít ilyesmit.

Ha Istenben nem hiszünk, hogy hinnénk az angyalokban?

(Nézz utána az "ateista" szó jelentésének, mielőtt felteszel egy se füle-se farka kérdést!)

2019. szept. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, te eltévesztetted az ajtót!

A szolipszisták hiszik ezt... nagyjából. Meg még talán néhány keleti vallás.


Az ateisták úgy gondolják, hogy az anyag az ott van - aztán valamit érzékelünk belőle, mást meg nem.

Ja, és az agyunk is létezik és az is anyagból van.

2019. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Anahystor ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező!


"Mit szóltok ehhez, ateisták?"


Én csak a saját nevemben nyilatkozhatok, nem képviselem az ateistákat.


"Ugye,azt mondjátok,hogy pár érzék vagyunk és ennyi."


Nem, az ateisták ezt nem mondják! Rosszul tudod. (Ezt azért merem kijelenteni, mert elég rég óta olvasom a rovat válaszait, és egyetlen ateista sem írt ilyet soha.) Az ateisták egységes definíciója az, hogy nem hisznek istenben/istenekben, a világról alkotott képük emellett teljesen vegyes lehet.


A nagy többség közülük viszont elfogadja az anyagi világ létezését, mint érezhető/érzékelhető létezőt, melyről az érzékszerveink adnak információt az agynak. Az emberi test az ami rendelkezik érzékszervekkel és aggyal.

Ez nem azonos a "pár érzék vagyunk" megfogalmazással.



"Amit látunk,hallunk,tapintunk,szagolunk,ízlelünk abból állunk."


Ez olyan formán igaz, hogy amit megeszünk, megiszunk, belélegzünk, vagyis az anyagcsere bemeneti oldalán bekerül a szervezetbe, abból épül fel a testünk, és a környezetünkről érzékszerveinkkel szerzett információk/tapasztalatok hatással vannak a gondolkodásunkra.


"Eddig,oké,nem?"

Mint fentebb kifejtettem, a gondolatmeneted és kijelentéseid nem fedik a valóságot, tehát: NEM!


"De!Ha pár érzékszerv volnánk és az agyunk kreálná az érzékeinket..."

Mint leírtam, nem pár érzékszerv vagyunk, és főként nem az agyunk KREÁLJA az érzékeinket. Agyunk FELDOLGOZZA az érzékszerveinken keresztül beérkező információkat.

(bár álomban, vagy ha valamilyen tudatmódosító szer hatása alatt áll az ember (vagy vallásos) akkor néha olyan dolgokat is lát és hall, érez, melyek a valóságban nem léteznek)



" ...amiket felsoroltam,akkor nem lehet agyunk,mivel,akkor az csak egy illúzió..."


Minthogy teljesen hibás megállapításokat tettél, és rossz az alap gondolatmeneted, ez természetesen hamis konklúzió!


"...így kell valami ezeken kívül álló dolognak lennie.Gondolok,én itt a lélekre."


ÉS A VÉGKÖVETKEZTETÉS IS!!!

2019. szept. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Isten két életformát hozott létre, de nem azért, hogy az egyik benne legyen egy másikban, és forditva.

A szellemi lényeket, akiket angyaloknak nevezünk, az égi családja részeként hozta létre, Nekik az az életközegük, rendeltetésük, Isten soha nem gondolta, vagy hagyta jóvá, hogy innen oda vándoroljanak az életformák. A halál pedig nem volt tervbe, ezért az embernek örök életre volt, lehetősége. A kikötés az volt, hogy ne lázadjanak fel a vezetése a személye ellen.

Ha Ádám megmarad Isten vezetése mellett, és nem kiváncsiskodik, akkor ma is élhetne, mint ember.


Isten tehát úgy döntött hogy két éeltformát teremt, hogy legyenek égi, és Földi gyermekei, családja.

Egyébként azok a lázadó angyalok akik elhagyták a lakóhelyüket és emberi testet öltöttek, engedély nélkül tették, és Isten ezért halállal fogja büntetni Őket is, mint Angyal. Tehát az angyalok sem mindegyike halhatatlan.

A Halhatatlan azt jelenti, hogy Isten megadta a szellemi személynek vagy is az angyalnak, hogy Önfentartó legyen, nem függ Istentől a létezése. Erre viszont csak néhányan kaptak lehetőséget.

2019. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!