Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan szabadult ki Jézus,...

Hogyan szabadult ki Jézus, verekedett, elfutott?

Figyelt kérdés
"De ha azokat viszem végbe, akkor ha nekem nem hisztek, higgyetek a tetteknek, hogy végre lássátok és értsétek: az Atya bennem van s én az Atyában vagyok.” 39Erre ismét el akarták fogni, de kiszabadult kezük közül."

#Jézus #szabadulása
2019. szept. 25. 14:42
1 2
 1/12 Anahystor ***** válasza:

Teleportált vagy éteri alakra váltott.

Pont úgy, mint amikor a zárt ajtón keresztül ment be a tanítványokhoz a házba.


Minden6ó vagy esetleg csak mese az egész????

2019. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kibújt a papiból és szimplán a háta mögött dekkolt, vagy a papi belőle, a többit meg már leírtam.

Vagy lehet, hogy abban az állapotában, hogy benne volt a papi, lenullázta magát és maradt az, hogy ő van a papiban, így már nem is találhattak többé rá.

Te még nem játszottál bújócskát?

2019. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elfutott.
2019. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Repülő szőnyegre ült.
2019. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy volt lehetősége elfutni, mert a körülmények még lehetővé tették. A beszámoló alapján még nem jött el az ideje, hogy letartóztassák, ezért olyan helyzetben volt, hogy ez által tudott elmenekülni. Jézus nem verekedett, nem ütött meg soha senkit. Minden úgy zajlott, ahogy méltósága megmaradjon, és ne legyen része az ilyen emberi erőszaknak.
2019. szept. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem volt szüksége erőszakra. Tudott varázsolni(bor, hal...), egyszerűen lebénitotta pár percre az idegrendszerüket és elsétált.
2019. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán a 'stupor'-t használta?

:)

2019. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Anahystor ***** válasza:

Hmmm!


"végre lássátok és értsétek: az Atya bennem van s én az Atyában vagyok.”


Na ez a probléma már a matematikusokat is megizzasztotta!


[link]

2019. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ennek a versnek a magyarázatát maga a Biblia adja. A lábjegyzet a János 17:21-re utal, ami ezt irja:

(János 17:20, 21) . . .; 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem.

Ezért a Biblia vers sajnos rossz forditás, ami a háromság, illetve Jézus egyenlőségét Az Atyával akarja támogatni. Ha igy volna, akkor az egségről szóló vers felesleges lenne, és az is, hogy a Tanitványok is egyek legyenek ahogy Jézus az Atyával, ami lehetetlen.


(János 10:38) 38 De ha cselekszem, még ha nekem nem hisztek is, higgyetek a tetteknek, hogy megtudjátok, és még világosabban értsétek azt, hogy az Atya egységben van velem, és én is egységben vagyok az Atyával.”


Κατά τον Ιωάννη 10:38 Αλλά αν τα κάνω αυτά, ακόμη και αν δεν πιστεύετε εμένα, πιστέψτε τα έργα,+ ώστε να γνωρίσετε και να συνεχίσετε να γνωρίζετε ότι ο Πατέρας είναι σε ενότητα με εμένα και εγώ σε ενότητα με τον Πατέρα».

2019. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem tudom nem írja...feltehetően elfutott, legalábbis a folytatásból ezt szűrtem le...

az élete alapján törvény tisztelő volt, de nem ragadt bele a dogmákba és emiatt hitszegőnek hihették. Meg nehéz az előtte levő kijelentést lenyelni. Igazi Istenkáromlás, hogy lehet egy a Mindenség Urával? valljuk be, ma is nehéz lenyelni, ha valaki ezt jelenti ki magáról...

2019. szept. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!