Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kiválasztott tanítványok...

A kiválasztott tanítványok mind "mennyei" származásúak voltak?

Figyelt kérdés
1"Átadtam nekik tanításodat, de a világ gyűlölte őket, mert nem a világból valók, amint én sem vagyok a világból való. 15Nem azt kérem tőled, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy óvd meg őket a gonosztól. 16Hiszen nem a világból valók, amint én sem vagyok a világból való.17Szenteld meg őket az igazságban, mert hiszen a tanításod igazság. 18Amint te a világba küldtél, úgy küldöm én is őket a világba. 19Értük szentelem magamat, hogy ők is szentek legyenek az igazságban.

2019. szept. 26. 04:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Viszont ahogy mondta, elsősorban az Izraeliták elveszettjeihez jött. Azonban a választottak legtöbbje, nem fogadta el, elutasitotta mint a szövetség követét. erre mondta azt a szemléltetést, hogy kifogásokat keresnek, hogy a mennyegzőre menjenek, ki mert igavonó állatot vett, ki szántó földet, ki pedig feleséget.

Igy a választottak, nem töltik be a létszámot, ezért kiküldi a szolgáit, hogy az útról, útfélről hozzanak be választottakat. Ők a nem Izraeliták, a nemzetekből valók, ill, a prozeliták, akiknek a begyüjtését a "három kulcs" jelzi sorrendben.

Az emberek egyike sem égi származású, ezt kizárólag Jézus mondhatta el, azonban az Atyja úgy döntött, hogy némelyeket ezzel jutalmaz, bár eredetileg nem volt mindig tervében.

2019. szept. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem.Hogy nem a világból valók,azt jelenti,Hogy Jézus követői voltak.
2019. szept. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Miután Jézus követői lettek, szellembe újjászülettek. Onnantól felülről valók voltak, ahogy most már pl. én is, vagy az összes újjászületett testvérem
2019. szept. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Akiket kiválasztott, mind vágytak a többre, istenhez, saját jobbik énjükhöz való közeledésre.

Ezt hívhatjuk mennyeinek, míg a földi rendszer átlagos szintjét, gondolkodásformáját világinak.

2019. szept. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akik hittek és hisznek és hinni fognak Jézusban, azok egyikük sem e világból valóak. Mert akik e világból valók, azok hitetlenek, csak ehhez az anyagi, kézel fogható világhoz ragaszkodnak és csak ebben hisznek és bíznak! Tehát a világ nem csak ennyi! Aki ezt elhiszi és elfogadja, az nem ebből a világból való!
2019. szept. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Júdás is kiválasztott volt, de miután elárulta Jézust és utána öngyilkos lett, így ő több mint valószínű, hogy nem volt mennyei, felülről való! nem olyan bonyolult ez!
2019. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ennél kicsit bonyolultabb, mivel előbb születtek meg, s csak utána lettek tanítványok.
2019. szept. 26. 18:57
 8/13 anonim ***** válasza:

NEm a test határozza meg a hovatartozást, hanem a magasabb rendű szellem. Erre a világra Ádám óta mindenki halott, sátáni szellemmel születik. Aki megtér, újjászületik (János 3,7 Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.). Ekkor felülről való, mert a szelleme Istentől van, és az határozza meg az identitását.


Nikodemus sem értette ezt, ahogyan te sem:


János

3,1 Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémus, a zsidók főembere: [rész 7,50.19,39.]


3,2 Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e [rész 9,16.33.] jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van [Csel. 10,38.] vele.


3,3 Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan [Tit. 3,5. Mát. 18,3.] nem születik, nem láthatja az Isten országát.


3,4 Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?


3,5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.


3,6 A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.


3,7 Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

2019. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Így van!!! A kérdésre a válasz az újjászületésben rejlik!!!!


Azt kell tudni, mi is valójában az Újjászületés!!!

Betöltekezés Isten Szent Szellemével, belépni a fénybe, kilépni a sötétségből, "meghalni e világnak", meghalni az egónknak, gőgünknek, büszkeségünknek stb. és Jézust behívni, befogadni a szívünkbe és az életünkbe, megbánva bűneinket!


Csel.2,38.Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

Csel.3,19.Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől.


Gyakorlatilag meg kell halnunk a bűnnek, az egónknak, a büszkeségünknek, a gőgünknek stb.


Rm.6,2.Távol legyen: a kik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?

Rm.6,7.Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.

Rm.6,8.Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.

Rm.6,10.Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.

Rm.6,11.Ezenképen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.


Jn.1,12.Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;

Jn.3,33.A ki az ő bizonyságtételét befogadja, az megpecsételte, hogy az Isten igaz.

Jn.14,23.Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Jel.3,20.Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahho

2Kor.5,17.Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden.z és vele vacsorálok, és ő én velem.

Tit.3,5.Nem az igazságnak cselekedeteiből, a melyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Lélek megújítása által,



Tehát gyakorlatilag, minden ember kiválasztottnak számít és felülről valónak, mennyei származásúnak, akik földi életükben elfogadták és befogadták Jézust a szívükbe és az életükbe megbánva Neki bűneiket, elfogadva Őt Uruknak, személyes megváltójuknak és Istenüknek!!!

2019. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt még elfogadom, hogy Jézus és Jahve csicskákat gyűjt az emberi élet alatt. De, hogy az legyen a jutalom, hogy még örökké csicska legyen a drágalátos menyországban, ahol minden lény feljebbvaló nálad, állandó háborúzás, érzelmek és szabadakarat nélküli élet ami örökké tart, nem lesz nyugtod. Inkább az örök elmúlás, előtte a földi életben pedig a szabadság!
2019. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!