Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megmagyarázná valkai a szenthá...

Megmagyarázná valkai a szentháromságot?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok de nem értem. Az Atya, a fiú és a Szent Szellem [a Szent Lélek hibás fordítás] együtt az Istent alkotják. Akkor Jézus [a fiú] az Atya megtestesülése volt a Földön? Akkor most, hogy nincs a Földön Jézus egyesült az Atyával? De akkor a Szent Szellem hogyan illik bele? Egyesek a lelkiismeretet vagy a felettes ént nevezik Szent Szellemnek, akkor a bennünk lévő erkölcs szintén Isten? Akkor az erkölcstelen emberekkel akik mások életébe gázolnak? Isten cserben hagyta őket, vagy az erkölcsösség elutasításával a tudtukon kívül Istent utasították el magukból? Nem értem a szentháromságot.

2019. szept. 28. 19:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%

"Akkor Jézus [a fiú] az Atya megtestesülése volt a Földön?" Így van.


"Akkor most, hogy nincs a Földön Jézus egyesült az Atyával? De akkor a Szent Szellem hogyan illik bele?"

Jézus megígérte, hogy ha nem lesz, elküldi a Szentlelket (vagy legyen szellem felőlem). Ezt láthatod az első pünkösdkor, hogy a Szentlélek/szellem kiáradt, és hogyan munkálkodott a tanítványokban. Meg persze ma is a hívő emberben.

2019. szept. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
20%
A szentlelket én sem értem. Amíg Jézus nem volt, addig hol volt? Miért jött létre? És pontosan milyen változást hoz bennünk, amit eddig más nem? A lelkünk mellett lélek vagy eledele vagy mi?
2019. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%

Talán Szent Atanáznál jobban senki se tudja neked megmagyarázni, aki az eretnek Arius püspök ellen fellépett, hogy megóvja az igaz hitet.

Itt elolvashatod a hitvallását erről:

[link]

2019. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
55%
Úgy vagy te keresztény, ahogy Mohamed próféta az volt áldassék a neve... hamis tanús álkérdés...
2019. szept. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
12%

"Keresztény vagyok"

Vajon tudod-e hogy mit jelent a keresztény szó? Ha nem, akkor most leirom neked. A Keresztény kifejezés, a Görög Krisztos, vagy is Krisztus szóból ered, és Krisztust utánzót, követőt jelent.

Jézus soha nem tanitotta, és nem állitotta, ahogy a Tanitványai sem, hogy Isten három személyiség. A Héber, és Görög iratok, egyedüli Istennek nevezik, ahogy Jézus is annak nevezte az Atyját, a Mózesi törvény alapján.

Isten nem egy megérthetetlen misztérium, mert akkor nem kérné, hogy ismerjük meg Őt. Ha pedig maga Isten kér, hogy ismerjük meg, akkor nem fog olyan magyarázatot adni a személyére, ami képtelenné teszi az ismeret szerzést a saját személyiségéről.

Jézust arra kérte, hogy a tulajdonságait, gondolkodásmódját, mutassa meg a tetteivel az embereknek.

Mielőtt Jézus a Földre jött, alapos oktatást kapott arról az atyjától, hogy mit mondjon mit tegyen, amivel az Isten személyéről felvilágositást kaphatnak.

2019. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%
Na, megkezdődött a "párbeszéd" :D
2019. szept. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 tgt ***** válasza:
19%
Kérdező: Nem csodálom, hogy nem érted a szentháromságot. Egy elég zavaros, logikátlan és a Biblia által semmivel sem alátámasztott dogma.
2019. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
# 4 Még hogy én Jehova tanúja? És hogy nem vagyok keresztény? Kinek képzeled te magad? Te melyik felekezethez tartozol? Ott azt tanítják, hogy legyünk vádaskodók és ne legyen bennünk semmi jó modor? Akkor hadd gratuláljak, kiválóan teljesítesz.
2019. szept. 28. 21:54
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
Te mondád! Én nem írtam, hogy Jehova tanúja :)
2019. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
A Moderátorok bizonyára értékelni fogják a stílusodat.
2019. szept. 28. 21:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!