Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megmagyarázná valkai a szenthá...

Megmagyarázná valkai a szentháromságot?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok de nem értem. Az Atya, a fiú és a Szent Szellem [a Szent Lélek hibás fordítás] együtt az Istent alkotják. Akkor Jézus [a fiú] az Atya megtestesülése volt a Földön? Akkor most, hogy nincs a Földön Jézus egyesült az Atyával? De akkor a Szent Szellem hogyan illik bele? Egyesek a lelkiismeretet vagy a felettes ént nevezik Szent Szellemnek, akkor a bennünk lévő erkölcs szintén Isten? Akkor az erkölcstelen emberekkel akik mások életébe gázolnak? Isten cserben hagyta őket, vagy az erkölcsösség elutasításával a tudtukon kívül Istent utasították el magukból? Nem értem a szentháromságot.

2019. szept. 28. 19:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%
:)
2019. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
55%
Ha a lelkiismeret az, akkor előtte nem volt az embereknek lelkiismerete?
2019. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
30%
És ha valaki lelkiismeretfurdalás ellenére megtesz valamit, az legyőzte a szentlelket?
2019. szept. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

'Ha a lelkiismeret az, akkor előtte nem volt az embereknek lelkiismerete?'


Nézd, Krisztus előtt is volt az embereknek egy fajta becsület kódexe, lelki ismerete, nevezd aminek akarod, de az nem volt a krisztusi erkölcs szintjén. A szeresd az ellenségeidet és imádkozz értük féle erkölcs, az a fajta lelki ismeret, hogy még akkor is lelkiismeret furdalásod legyen ha az ellenségednek, rosszakaródnak ártasz nem létezett Krisztus és a Szent Szellem előtt.


'És ha valaki lelkiismeretfurdalás ellenére megtesz valamit, az legyőzte a szentlelket?'


Pont hogy nem győzte le, hisz lelki ismeret furdalása van. Szerintem csak a pszicho- és szociopaták kerekedtek felül a Szent Szellemen, mert ők nem éreznek lelki ismeret furdalást, megbánást.

2019. szept. 28. 22:22
 15/31 anonim ***** válasza:
Szóval akkor szerinted mégis van, aki legyőzi a Szentlelket?
2019. szept. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
21%

Ez a szimbólum nagyon sok rendszert, értelmezést foglal magába, ahogy az isten-nek is elég sok definícióját használják, ezért most megpróbálom tömören leírni azt a félét, amiben jelenleg próbálod értelmezni.:


Nem hibás a fordítás, csupán közembernek érthetőbb. A szellem megfoghatatlanabb, mint a lélek, az általánosságban használt definíciók alapján. Szellemiség - lelkület. E kettő lehet ugyanaz. Manapság az ember lelkéről beszélünk, pl "jó lelkü ember/lelketlen". A szent kb az, amikor hiba, torzulás nélkül manifesztáljuk a jót. Szóval a szent lélek a bennünk rejlő abszolút jó, a mi formánkban és szintünkben, vagy az isteni végtelenül nagy és tökéletes abszolút jósága. Ez hajtja a létezést, hogy a jóság növekedjen. Ebben nins negatív érzés, hangulat, semmi negatív létállapot. Ez az abszolút pozatív polaritás, amihez minden létforma próbál a legközelebb lenni, még a leggyarlóbb emberek is a maguk nagyon torz, és alacsony formájában.

A fiú, ha megnézed az atya-fiú kapcsolatot, lehet érezni, hogy egy teremtő-teremtett/felső-alsó/előbb-később/nagyobb-kisebb/tanító-tanuló, sssttttbbbb kapcsolat.

A fiú a te példádban mint földi kiterjesztés, magát a létezés játékát jelenti, hogy nem csak a magasságok léteznek, hanem igenis van létezés a semmi/nulla és a maximum/tökéletes közt.

Még konkrétabban a földi létezésben megmanifesztálódó isten. Jézus egy nagyon bölcs ember volt. Bölcsebb, mint a mai élő legbölcsebb. A jóság szimbólumává vált, lásd a milliónyi idézetet, mint pl: kövesd jézust, jézus az út, stb. Annyira magas, tiszta úton manifesztálta önmagát, annyira jó volt, hogy az emberek nem láttak benne hibát.--->isten földi valója. És tényleg, mert sokkal inkább volt a magasságok megnyilvánítója, ezért keverik jézussal, az emberrel, de ettől még minden, és mindenki az. Nem csak ember, sőt élőlény. Mindenkinek van olyan megmozdulása, ami a jósághoz köthető, vagy a tárgyaknak, amik csupa energia s létükkel a mindenséget szolgálják.

Szóval mindig itt van, mert van létezés, van aki jóságot gyakorol.

Az atya meg hát ennek a komplementere, mondhatjuk. Az abszolútum szintje. Minden felsőbb tudat, energiaműködési törvény, és még más, de a te értelmezésedben főleg ezek. A létezés/létsík aminek gyermekei vagyunk, ami felett nincs.


Úgy jön e kettőhöz a szent lélekség, szellemség, hogy ez hat át mindent, ez az oka és célja mindennek.


E értelmezésben az e háromból álló egység isten, a mindenség, amiben van minden.


A bennük lévő erkölcs és mindenük is isten, csak játékban vannak, ledobtak magukról sok tudást, hogy önmaguktól elfejlődhessenek a tökéletességbe, így most az erkölcsük pici, s ami a baj, hogy eltévedt, avagy teli hiányossággal, torzulással, negatívval, amik nem követik az igazságot.


Isten semmit sem hagy cserben. Mindenki, aki fejlődni kezdett, eléri a tökéletességet. Ezek csak olyan entitások, szellemek, testvéreink emberi formában, akik sok szempontból a rossz utat választották és még picik. Ezt lehet úgy hívni, hogy tudattalan elutasítja istent, hisz a jó és rossz közül sokszor a rosszatt, jobb s rosszabb közül a rosszabbat választja.

2019. szept. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező tévedsz. Volt előtte is olyan. Pl buddháról hallottál? Csak mert nem volt ismertek az olyan emberek, akik ilyen szinten gyakorolták a jót, még voltak ilyen emberek.

De nem valami ördöngősség.., ha megérted, hogy az a valaki így alakult, gyarlóságból, csak sajnálni( szeretni) tudod, és csak a benne lévő rossz felé érzel negatívot( megszüntetési vágyat), ami ugyancsak az egyén felé történő jó akarás.

2019. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

Benned is van hasonló "szentháromság".

Van szellemed (gondolati szinted)

Van lelked (érzelmi, mentális szint, életerő)

Van tested (fizikai szint)


Az, hogy ezek a "szintek" hogyan vannak benned, hogyan tudnak befelé hármasság, de kifelé egységesek lenni, nos erre vonatkozóan nincsenek szavaink, sőt fogalmaink sem. De nem is lényeges, ahhoz, hogy valaki növekedni tudjon hitben és szeretetben.



Az Isten szenthármassága is egy kicsit hasonló: befelé hármasság, de kifelé egység.


Az Atya: szellemi, gondolati világok, dimenziók

Fiú: Fizikai világok, dimenziók

Szentlélek: minden ami él azt a lélek élteti, életerő,

és az Atyát és a Fiút a Szentlélek teszi egyé

összekapcsolva a fizikai és a szellemi

világokat.



"A földön mindenki tükör által, homályban lát. A Szentháromságról gondolt gondolatok mindig csupán szimbólumok lehetnek számotokra. Még a színről színre látásban sem lehet a legmagasabb szellemi lényeknek sem átfogni kimerítően a Szentháromságot. Egyedül Isten Lelke ismeri Isten mélységeit. De ez ne bátortalanítson el téged! Az, amit te a Szentháromságról megsejtettél, mérhetetlenül nagy energiákat tud felszabadítani benned. Igen, mert sejtésed éppen az, hogy a SZERETET az ISTEN! "


"Isten csak befelé HÁROM, mert szeretni egyedül nem lehet. Isten kifelé EGY, mert egyetlen pillanatra sem tudnak (tudunk!) meglenni egymás nélkül!


Ti ezt így mondjátok: Isten három SZEMÉLY, de EGY természet! "

Jézus; A HANG - könyv 2222



" Először is, ti soha nem voltatok, és soha nem lehettek istenek olyan értelemben, ahogy Én, Jézus, Isten vagyok! Csak nagyon leszűkített értelemben lehet az isteni szellemeket isteneknek nevezni. Sok isteni ember van, de Istenember csak Én, Jézus vagyok! Evangéliumaimban mindig vigyáztam arra, hogy az Én kapcsolatomat az Atyámmal ne mondjam azonosnak azzal a kapcsolattal, amely a ti kapcsolatotok az Atyával.


Ti csak részesültök a Szentháromság életéből, de soha nem lehettek Szentháromság. Amint a szobád csak részesül a Nap fényéből, de soha nem válik Nappá! Teremtmények vagytok, és azok is maradtok örökre. Nektek ez a természetes, és természetellenes gondolat az, amikor a teremtmény teremtőnek véli magát, bár valóban képes teremtésre, de soha nem úgy, mint a TEREMTŐJE!


Nem tudom elmondani neked, hogy hogyan vagy a Szentháromságban. Nem, mert a Szentháromságot sem tudom elmondani. Ezekre nincs antennátok! Csak azt tudom mondani, csak ezt tudjátok értelemmel is átlátni, hogy szeretni egyedül nem lehet, tehát az Isten szükségszerűen közösség kell, hogy legyen, ha Önmagához méltó és Önmagával azonos tökéletesség szükségeltetik ahhoz, hogy kifelé megnyilvánulóan azonos partnerként éljék meg egymás iránti szeretetüket.


A szőlőtő és szőlővessző hasonlattal tudom legjobban érzékeltetni, hogy ti Általam hogyan tudtok kapcsolódni a Szentháromság éltébe. Lelkem, aki a kapcsolatok Lelke, nemcsak Isten benső közösségi világát képes EGGYÉ tenni, de képes benneteket is ebbe az egységbe belevonni úgy, hogy ezáltal véget nem érően képesek lesztek megistenülni, anélkül, hogy teremtményi voltotokat valaha is megtagadhatnátok. Sőt örömötökre szolgál az, hogy Általam, Velem és Bennem, a megistenülési folyamatotokban mindig teremtmények maradtok. Ez biztosítja azt az igazságban megélt alázatot, amely alapja felmagasztalásotoknak! "


Jézus; A HANG - könyv 2594

2019. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
26%
Hangok, távozzatok.
2019. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
A szentháromság olyan mint a tűz. Van fénye, melege, lángja, mégis egy. A szentháromság is fő munkája alapján különböztetik. Az Atya a teremtő, a fiú a megváltó, a Szent Szellem a közbenjáró.
2019. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!