Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a kulönbség lélek és...

Pelgrim kérdése:

Mi a kulönbség lélek és szellem között?

Figyelt kérdés
Szent lélek, vagy Szent szellem, melyik a helyes és miért?

2019. szept. 29. 11:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

#10

Tudtommal a szellem egy magyar szó és egyetlen más nyelv sem fordítja így egyik említett görög szót sem, de lehet én tévedek.

Az MTA szótárában egyébként a Holy Spirit magyarra fordítva Szentlélek, az akadémia nyelvészeinek ilyen kérdésben azért több hitelt adok, mint néhány szektás okoskodónak :)

2019. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
45%
Ez utóbbit nem biztos, hogy jól teszed. Az Akadémia nyelvészei lehet, hogy kiváló nyelvészek, de teológiai képzettségük nem biztos, hogy kielégítő :)
2019. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy nyelvi és nem teológiai kérdés. A görög pneuma szónak lehetne akár dingidi is a magyar alakja, teljesen lényegtelen. Úgy alakult, hogy a lélek lett és nem a dingidi. Csak valakik, nem tudom milyen ördögi szándékból, igyekeznek ebben is zűrzavart kelteni az emberi fejekben.

A trichotomizmus eretneksége már teológiai kérdés, de erről nem is értekeznek az MTA nyelvészei.

2019. szept. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"A magyar nyelvben van ez a félreértelmezés. Isten nem lélek hanem szellem"


Ján 4:24 Az Isten lélek: és akik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.


A RÚF 2014-ben is "Lélek" szerepel a (Jn 4,24)-ben itt azonban tudnunk kell, hogy Jézus azokat a szavakat arámul mondta el eredetileg, az Újszövetségi pedig görög nyelven írodott, ami már önmagában hordozta a hellenisztikus mitológia ismertetőjegyeit. Izráel eredeti nyelvében, a héberben, a léleknek nincs olyan spirituális jelentése, mint a mostani keleti, és az ókori görög vallásban. A lélek ott egész egyszerűen szelet jelentet. A zsidók nem spiritualizálták Istent, mint ahogy a mai okkult-spirituális mozgalmak teszik.

2019. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
78%

"Szent lélek, vagy Szent szellem, melyik a helyes és miért?"


A "Szent Lélek" a helyes a szent szellem helytelen.


Lélek- éntudat, élő

Szellem- démonisztikus, spirituális.

2019. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
4%

Valaki úgy mondja, hogy pl valaki mondta már, hogy tudja mondani , h pl neki fáj a teste, neki fáj a lelke (szal csak tudja ,nem volt igaz, példának mondta); és akkor ha nekem van testem, és nekem van lelkem, akkor én csak egy harmadik lehetek, és akkor ez lenne a szellem. És akkor neki van lélekruhája, testruhája. És hogy a lélek az a batyu állítólag, amiben hordjuk az összes emlékünket, előző inkarnációkból is.

Ja meg amúgy vannak, akik látják az aurát, az egy ilyen fényes, tojásalakú gömböc a testünk körül (Aurafotón pl az is láthatja aki nem tud ilyet, én pl még csak ilyen halvány ilyen füstösszerűt látok, de azt egyébként mindenki nagyon hamar tudja, nem volt kitartásom, hogy elsajátítsam teljesen) , és szerintem az maga a lélek, a lélekruha. Nemtom, szokták-e ezt így mondani, de az én értelmezésemben az aura maga a lélek, ami tud látszódni, ha vki ügyes, v eljut arra a szintre, v szorgalmas pl .

2019. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
29%

A lélek egy abszolútum, a szellem nem, az fejlődik, hogy lélekké lehessen.


Oh, te baromira nem ezt kérded.

Lényegileg nincs különbség. A szellemiség és a lelkiség itt ugyanaz.: a jóság tiszta formája.

2019. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
29%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Második oldalon van a válaszom. Abban ezt egy pöppet kifejtem.

2019. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
A spirit szónak a szellem a m3gfelelője és nem a lélek.
2019. szept. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 KZitus ***** válasza:
24%

Szia

Itt utána olvashatsz, ha van kedved: [link]

"Mit jelent a „lélek” és a „szellem” kifejezés?"

2019. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!