Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jönnének hozzám Jehova Tanúi,...

Jönnének hozzám Jehova Tanúi, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl vallásos, hiszek Istenben és a Túlvilágban, de nem olvasok Bibliát meg nem járok templomba, szóval magamban lerendezem a vallást. Pár napja becsengettek, hogy jönnének, de nem tudom, belevágjak-e velük Biblia-tanulmányozásba. Lehet, hogy később rámenősebbek lesznek, próbálnak "megtéríteni", meg hogy bizonyos dolgokat fogadjak el, mást meg utasítsak el stb., meg kiszállni is nehezebb lenne úgy, hogy már ismerem őket.


Ti mit tennétek? Belemennétek vagy nem? És miért?



2019. okt. 1. 10:02
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
4%

Ezt Istentől kérdezd meg. Az emberek saját érzéseik szerint válaszolnak. annak idején, Én egyénileg jártam utána a Bibliában leirtaknak. És magam hoztam döntést, ahogy sokan mások is, és nem bántam meg.


A saját életed felől magad hozz döntést, hogy később ne másokat okolj.

Nem vagyok erőszakos, és a Tanúk nem aljas emberek, nem veszik el a pénzedet. Itt nincs tized, vagy perselyzés, önkéntes adományok vannak. Ha még is egy-egy ember beszivárog ide és megbontja a békét és a teokratikus rendet, az nem azt jelenti, hogy a Tanúk összessége ilyen. Az első században, Jézus tanitványai közé is belopoztak emberek, akik később kikerültek onnan. ezt nem lehet a Sátán uralta világban kivédeni, de a Keresztény akor is jópéldával jár el, és él, nem fogja elhagyni az Istenét, egy-egy személy aljassága miatt.

2019. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
10%

Talán annyit még, hogy akkor ezt más vallásokra is alkalmazni lehetne, amikor azt halljuk, hogy milyen világméretű botrányokat okoznak, még sem hagyják el a vallásukat, vagy a hitüket...

Hanem a pedofil botrányok, vagy más helytelensége vannak akik maradnak, továbbra is ragaszkodnak.

2019. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
93%
ugy zavard el őket hogy irmagjuk se maradjon! a saját és családod jövője érdekében! teljesen mindegy hogy vallásos vagy vagy nem. a CSALÁD VÉDELEM ÉRDEKÉBEN.
2019. okt. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
100%

Mint volt tanú mondom,hogy ne vágj bele velük a Bibliatanulmányozásba.

Először csak Bibliatanulmányozás,azután,hogy látogass el velük a királyságterembe,aztán még mindig nagyon kedvesen rávesznek,hogy legyél kereszteletlen hirnök,innen már csak egy lépés az alámeritkezésig.Ha pedig bekerültél,azonnal lehúll a mézes-mázas álarc.A legkissebb tévedés és azonnal hivatnak a kisterembe,akkor is ha nem prédikáltál eleget és nincs meg a megfelelő óraszám a havi jelentésedbe.

Kijönni pedig nagyon nehéz.Akiket addig a legjobb barátaidnak gondoltál,mind elfordulnak tőled.

Az egész Bibliatanúlmányozás pedig úgy hűlyeség ahogy van,az ők szemszögükből értelmezik a Bibliát.

Aki azt irta,hogy nincs perselyezés.Igaz,tényleg nincs,de minden húnap végén felolvassák és megszavaztassák,hogy mennyi összeget kell befizetni,ezzel buzditva,hogy nyissák ki a pénztárcát és dobjanak az adományládába.

2019. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
95%
Pont az ilyeneket keresik, mint te, aki bizonytalan, aki nem mer nemet mondani, akinek nehezére esik őket elküldeni.
2019. okt. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan,ahogy az utolsó írta. Aki bizonytalan,befolyásolható vagy valami lelki trauma érte, elveszette egy hozzatartozóját. Nem beszélve azokról akiket a társadalom kidobott magából.
2019. okt. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ment a zöld kéz nektek! Próbálok erős lenni. :o)
2019. okt. 1. 14:44
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék bele, pont azért, mert egy szekta, nem akarok később senkit lerázogatni. Hozzánk egyszer becsengettek valami lehetetlen időpontban, a férjemmel elindultunk a lakás két különböző pontjáról ajtót nyitni, közben rendkívül nőiesen és kedvesen megszólaltam, hogy nem tudom, ki a fsz lehet az ilyenkor. Közben a férjem már ajtót nyitott, szóval hallották, mennyire örülök nekik. Kínos mosoly, elmondták miért jöttek, mi meg mondtuk, hogy köszönjük, nem érdekel. Azóta se jött tőlük senki...
2019. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Én bizonyságot tettem nekik Jézusról. Soha többet nem láttam őket.
2019. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia jambor kovetoit igazolja az elmebajos sarkany hirnokeinek az irasai mert mondjak "ne hallgasd meg a masik felet higyj az ocsmanysagban". Az ostoba elkuldi a masik felet meghallgatas nelkul. A bolcs ajtot nyit es meghallgatja a masik felet. Az igazsag harap? Keseru az urom? Miben hiszel ha vonakodsz elolvasni a Bibliat? Mi alapjan allitod hogy te hiszel? OLyan dologban hiszel amit vonakodsz megismerni? Az unikornisokban hiszel? Hajlando vagy az igazsagot keresni?
2019. okt. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!