Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jönnének hozzám Jehova Tanúi,...

Jönnének hozzám Jehova Tanúi, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl vallásos, hiszek Istenben és a Túlvilágban, de nem olvasok Bibliát meg nem járok templomba, szóval magamban lerendezem a vallást. Pár napja becsengettek, hogy jönnének, de nem tudom, belevágjak-e velük Biblia-tanulmányozásba. Lehet, hogy később rámenősebbek lesznek, próbálnak "megtéríteni", meg hogy bizonyos dolgokat fogadjak el, mást meg utasítsak el stb., meg kiszállni is nehezebb lenne úgy, hogy már ismerem őket.


Ti mit tennétek? Belemennétek vagy nem? És miért?



2019. okt. 1. 10:02
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
45%
úgy zavard el őket hogy soha többet a családod környékére se merjenek jönni és hireszteljék el a szektában ha vissza mennek hogy féljenek rettegjenek inkább és senki ne próbálkozzon! ez nem emberséges viselkedés DE MÁS HATÉKONYABB védelem nincs sajnos a családvédelemre ellenük.
2019. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
48%

[link]

22. vers. Jó ha tudod, hogy az első századi keresztényekről hasonlóan rossz véleménye volt az embereknek. Sőt, Jézus azt mondta, a követőit ugyanúgy gyűlölni fogja a világ, ahogy őt.


Amúgy nem egy, nem két embert ismerek, aki tanulmányozott a tanúkkal, mégsem lett tanú. Többek közt a férjem.

2019. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
27%

Az, hogy a tanúk felkeresik az embereket az otthonaikban, nem reklám, hanem így tesznek eleget Jézus parancsának:


Máté 28:19,20

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

2019. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
Egyébként a Bibliát pont így utálják. Elég megnézned, hogy sorra le vannak pontozva a bibliai idézetek, még a Vallás rovatban is.
2019. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
85%

Vidiripi


"Jó ha tudod, hogy az első századi keresztényekről hasonlóan rossz véleménye volt az embereknek. Sőt, Jézus azt mondta, a követőit ugyanúgy gyűlölni fogja a világ, ahogy őt."


Kérlek áruld el nekem hogy akkor mi a helyzet azokkal a keresztényekkel akiket gyűlöl a világ és nem tartoznak az Őrtorony szervezethez! Velük mi a helyzet?


Kedves kérdező!


Azt írod nem olvasod a Bibliát! Számomra kérdés hogy akkor minek kezdenél tanulmányozni a tanúkkal?

Megjegyzem nem Bibliát tanulmányoznál a tanúkkal hanem egy Őrtorony kiadványt.

Tehát egy olyan irodalmat amit az Őrtorony szervezet adott ki és úgymond a Biblián alapul.

Ha valóban Bibliát akarsz tanulmányozni, ismétlem AKARSZ, akkor nem Jehova tanúihoz kell menned. Keress egy gyülekezetet a környezetedben és ott kérj segítséget a Biblia tanulmányozásához!

Írod még azt is hogy hiszel Istenben, ez jó! De mire alapozod a hiteted? Mert ugye Bibliát nem olvasol.

Apropó Biblia. AZ Őrtorony szervezet által kiadott Biblia az több szempontból sem előnyös választás.

Először is ugye az szokott az egyik érv lenni hogy a tanúk általi fordítás az modern nyelvezetű. Ami így is van de modern nyelvezetű Biblia már jóval korábban is létezett pl. a Károli vagy a Szent István társulat által kiadott! Tehát már itt is van egy kis csúsztatás a tanúk részéről mert azt sugallják hogy ők készítenek modern nyelvezetű fordítást. De más fordítások modernizálása is elkészül sőt van amelyik jóval előbb elkészült és folyamatosan jönnek a különféle fordítások revideált változatai.

Az Őrtorony általi fordítás legnagyobb hibája hogy egyszerűen nincs róla adat hogy kik készítették. Tehát ellenőrizhetetlen a fordítók megfelelő szakmai háttere. Ellenben a többi fordításnál ezek az adatok hozzáférhetőek.

AZ Őrtorony egy filmet is készített ahol elhangzik ...„rájuk bízták … a fordítását”...de mint írtam, nem tudjuk kikre bízták mert az nem derül ki!

- Eleve fenntartással kell kezelni az olyan munkákat ahol a készítő vagy készítők nem adják a nevüket a munkájukhoz!

Azt ez a fordítás tele van az Őrtorony szerinti névvel amit Isten nevének tulajdonítanak. (Jehova) De erről pontosan lehet tudni hogy hibás ugyan is egy összevonásból ered. Márpedig ha összevonásból ered akkor az nem lehet Isten neve. Mert ez egy kreált szó. És a nyelvtani ISMERETEK HIÁNYÁBÓL született.

- Amennyiben lenne még kérdésed úgy azokat is szívesen megválaszoljuk itt az oldalon.

És ellentétben a tanúk állás foglalásával amely időnként téves, nem mindenki gyűlöli a tanúkat! Én sem gyűlölöm őket csak egyszerűen rendkívül zavaró amikor olyan dolgokat próbálnak rátukmálni az emberekre amik téves ismereteken alapulnak. Természetesen ők meg vannak róla győződve hogy jól tudják. És amikor rámutatnak a problémákra akkor a tanúk homokba dugják a fejüket és terelik a témát!

2019. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti, elbeszélgetnék velük. És mint eendesen le aláznám a buci fejüket a saját pályájukon. Abból indulj ki, hogy minden szavuk hazugság. Utána már csak azt a részt kell megtalálni, hogy hol van a csúsztatás.

A kedvencem az volt, aki a harmadik látogatása után elkezdte érteni az evolúciós elmélet alapjait és többet nem jött, pedig megbeszéltük. Aztán jött a főnöke, aki már óvatosabb volt. Nála odáig jutottunk, hogy ha mutatok egyetlen tévedést vagy hazugságot a bibliában, akkor feladja a hitét. Hazudott. Bár az is igaz, hogy nem egyet mutattam neki, hanem vagy harmincat.

2019. okt. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:

kedves 32 , 33 as.


Nekem nincs bajom egyetlen 1 vallásos emberrel sem. Rengeteget közülük sok fajta vallásuakat is tisztelek és becsülök is! Abszolut a Teremtés tekintetében nem számit semmit de semmit hogy ki vallásos vagy ki nem vagy milyen vallásu. CSAK EMBER VAN! De a jehovisták egy ÉLETVESZÉLYES CSALÁDOKAT rengetegszer tönkre vágó SZEKTA!

2019. okt. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

Az a baj Kérdező, hogy a Jehova tanúi pont az ilyen emberekre vadásznak, mint amilyen te vagy...


A kérdésedből látszik, hogy harározatlan vagy, nincsenek teológiai ismereteid sem. Téged simán betéríthetnek.


Ha Bibliát akarsz tanulmányozni, nem értem, miért egy szektához fordulsz. Ők szétfacsarják a Bibliát, kell ez neked?

2019. okt. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Hogyan döntöttél? Mit teszel, belemész vagy sem?

2019. okt. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:

Végül nem jöttek vissza, nem tudom, miért, talán megvolt a havi kvóta, és én már nem kellettem vagy hasonló? Mindenesetre így legalább nem kellett elküldeni őket, ennek örülök.

Amúgy azért gondolkodtam el a dolgon, mert nem akarnék Pokolra kerülni, és a Bibliatanulmányozás meg az egyházi foglalkozás talán "jó pont" lehet...

2019. okt. 6. 12:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!