Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus nem létezett. A Biblia...

Jézus nem létezett. A Biblia hazugság. Igaz ez?

Figyelt kérdés

A Biblia csak annyiban igaz, amennyiben más mítoszok (pl. Íliász), amiknek van történelmi alapja. De amúgy kitalált a nagy része. Dániel, Mózes, Illés stb... Nem léteztek. Ahogyan nem történt meg a vörös tengeri átkelés és a bor vízzé változtatása sem. Jézusról egyetlen kortàrs történész sem ír, noha elvileg eltetjedtek a csodái az egész tartományban. Még az evangéliumokat is a halála utan írták.


Tehát? Jézus nem létezett, a Biblia hazugság lenne?


2019. okt. 2. 13:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/108 Miss Endzsi ***** válasza:
2019. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/108 anonim ***** válasza:
75%

Ez így nem igaz.

LEHETSÉGES, hogy valóban nem létezett.

Vagy nem akkor.

Vagy több ember tetteit szedték össze a nevében.

Mindenesetre műár évezredekkel korábbról vannak olyan mondák, amelyek majdnem szó szerint egyeznek ezekkel a történetekkel.


"a vörös tengeri átkelés és a bor vízzé változtatása sem"

Ezek megtörténhettek, csak persze nem csodák.


"Jézusról egyetlen kortàrs történész sem ír"

Nem véletlenül.

Valószínűleg ott és akkor éppen NEM volt.


A Biblia pedig csak annyira hazugság, mint a 77 magyar népmese.

Akkor hazugság, ha nem meseként olvasod, hanem megtörtént, igaz dolognak hiszed.

2019. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/108 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Jézus létezett, és a Biblia igaz. Az én életemben működik.
2019. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/108 anonim ***** válasza:
31%

"Az én életemben működik."

Azért nem jó, ha ide agyhalottak is írnak, mert csak lejáratják a vallást.

2019. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/108 anonim ***** válasza:
71%

Jézus létezett. Az, hogy brutálisan megváltoztattak szinte mindent, amit elsőre se értettek, az is igaz.

De a biblia egy szimbólum, jelkép rendszer kb. Szóval nem mondhatod, hogy igaz, vagy kamu, mert átvitt értelmezésű a nagy része.

A többi emberről nem tudom, hogy léteztek-e, de egyik sem számít. A lényeg a jóság, a közszolgálat tana, nem a körítés.

2019. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/108 anonim ***** válasza:
20%

"A Biblia hazugság. Igaz ez?"

NEM!

Az viszont igaz, hogy így, kategórikusan kijelenteni, hogy hazugság = butaság.

.

A Biblia az ábrahámita vallások alapja, ebben való hitet lehet elfogadni és elutasítani.

Ám a Biblia nem csupán vallások alapjául szolgáló tézisek gyűjteménye, hanem többféleképp olvasható.

- A hit alapja, amit lehet elfogadni/elutasítani, de nem szabad logikus magyarázatot keresni a hitre.

- történelemkönyv (a régészet bizonyította több esemény valóságát).

- természeti jelenségek leírása, (pl. Mózes egyiptomi csodái. Szodoma pusztulása),

- a mai civilizált társadalmak jogrendjéül szolgáló etikai előírások gyűjteménye,

- no és gondolkodás-mentesen lehet mesekönyvként is olvasni.

A fentiekből következik, hogy a Bibliát hazugságnak tekinteni, AZ A HAZUGSÁG,

2019. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/108 A kérdező kommentje:

Dubitus!


Számos bibliakutató egyetért abban, hogy a szent könyvek egy része pszeudonim. Vagyis pl. a 2Pt. Péter neve alatt fut, nem ő a szerzője. Keresztény védekezés szerint divat volt abban az időben az ilyesmi, ez azonban nem igaz. A régiek is elítélték a hamisítást.

2019. okt. 2. 14:43
 8/108 anonim ***** válasza:
67%

"Nem. Jézus létezett, és a Biblia igaz. Az én életemben működik."


Nos. Csak hogy megmutassam eme válasz mennyire jó, helytálló:

Igen. Jézus nem létezett, a Biblia nem igaz. Az én életemben ez így működik.


Kérem a diiijat!

2019. okt. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/108 anonim ***** válasza:
60%

"- történelemkönyv (a régészet bizonyította több esemény valóságát)"

Pontosan melyiket?

Mert városról és személyről már hallottam, de esemény...


"- természeti jelenségek leírása, (pl. Mózes egyiptomi csodái. Szodoma pusztulása)"

Hát... ez olyan, mint a jereváni rádió. Pontosan olyan.


"- a mai civilizált társadalmak jogrendjéül szolgáló etikai előírások gyűjteménye"

NA!

Tehát akkor halálra kell köveznem a szomszédom, ha borotválkozik, vagy ha kétféle anyagból (pamut+műszál) készült ruhát visel?

Hol vehetek rabszolgát?


Valami nem stimmel ám itt!

2019. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/108 anonim válasza:
78%
Én úgy tudom, Jézust elismerték még az iszlám vallás követői is, csak prófétaként. Szóval szerintem itt inkább az az eldöntendő kérdés, hogy Jézus valóban csodákat tett-e, az hit kérdése.
2019. okt. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!