Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet enni egy olyan ételből,...

Lehet enni egy olyan ételből, amit egy Jehova tanúja főzött?

Figyelt kérdés

Isten megtiltotta az ő népének, hogy más vallásokkal közösködjenek. Jehova tanúihoz semmi közöm nincs, az ő istenük egészen más, mint ami a Bibliából igazán megismerhető.


Viszont ha van az embernek tanú ismerőse, akik meghívák ebédelni... Nos, talán nem illik visszautasítani, de úgy érzem, mintha bálványáldozati élelt ennék. Hiszen ők a saját istenük áldását kérik.


2019. okt. 6. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Nekem lehet, de én ateista vagyok. A vallásos emberek meg gúzsba kötik magukat a hülye szabályaikkal. Lehet nyomni a pirosat, a lényegen ez nem fog változtatni.
2019. okt. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Igen.Nincs azzal semmi baj,ők is keresztények.
2019. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem az fertőzi meg az embert, ami a szájon be megy, hanem ami kijön.
2019. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2


Jehova tanúi nem keresztények. Mád evangéliumot hirdetnek. És a Biblia azt tanítja, hogy ha valaki mást tanít, mint az apostolok, ÁTOK LEGYEN. Jehova tanúi tanítása átok tehát, ilyenek főztjéből nem eszek. Ők maguk is elhatárolódnak a történelmi kereszténységtől.

2019. okt. 6. 14:12
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

"Jehova tanúi nem keresztények.."


Sajnálattal olvasom ellenséges irásaidat. Vajon minek lehet nevezni azokat, akik elfogadják Krisztus messiási mivoltját, és tanitását, és igyekszenek is azzal összhangban élni? Királyunknak, gyülekezet fejének tekintjük.

Sajnos nem vagy tisztában a keresztény szó valódi jelentésével. S bizony azok is használják, akik valóban nem élnek keresztény életet.

A keresztény élet nem csak arról szól, hogy mit hirdet, hanem arról, hogy éli-e Krisztus tanitását a minden napjaiban, vagy csak elfogadja, hogy Ő a megváltó.


Egyébként Krisztus, Isten királyságának Jó hirét hirdette, akinek Ő a kinevezett királya, és a Követőinek is ezt mondta, hogy ezt hirdessék.

Nem hirdetünk mást.

2019. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet enni nyugodtan. Legfeljebb te magadban Istennek ajánlod. Tudtommal nem szokták megáldani az ételt Jehova nevére, mert azt a pogányok teszik.
2019. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy minek tetted fel a kérdést, ha ennyire határozott véleményed van. Győzzünk meg, vagy beszéljünk le? Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie a hite szerint.


Engem például hidegen hagy, hogy ki főzte az ételt, amit megeszek. Legfeljebb nem mondom velük az áldást, meg nem hajlongok szobrok előtt stb. ha nem értek vele egyet. Én voltam, már a Krisna-völgyben is és ettem ott is, valamint arab árustól is vettem már pl. gyrost, pedig kicsi a valószínűsége, hogy keresztény az illető. Nekem a legkevésbé sincs bűntudatom, mivel megvagyok győződve róla, hogy ez nem befolyásol semmit. Az Újszövetségben több helyen is, pl. Pál leveli közt is, szó van erről (most a Róma 14. jutott eszembe, bár van erről szó máshol is). De, ha neked ez valami nagy lelkiismereti kérdést okoz, akkor inkább ne egyél.

Én egyébként a Tanúkat keresztény irányzatnak tartom, de ha nem így lenne, akkor sem érdekelne a dolog.

2019. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tökmindegy. Az számít, te kinek adsz hálát a szívedben a dolgokért.
2019. okt. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Garott válasza:
Kínaiba be ne menj, megeszik a lelked!
2019. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Sajnálattal olvasom ellenséges irásaidat. Vajon minek lehet nevezni azokat, akik elfogadják Krisztus messiási mivoltját, és tanitását, és igyekszenek is azzal összhangban élni? Királyunknak, gyülekezet fejének tekintjük."


ÉS azok a hívő emberek akik ugyan így elfogadják Krisztust Messiásnak és igyekeznek a tanításával összhangban élni és szintén a gyülekezet fejének tekintik Jézust velük mi a helyzet? Amikor valami negatívat írtok akkor ti vagytok ellenségesek? Csak azért kérdezem hogy tisztán lássuk ezt a helyzetet!


"A keresztény élet nem csak arról szól, hogy mit hirdet, hanem arról, hogy éli-e Krisztus tanitását a minden napjaiban, vagy csak elfogadja, hogy Ő a megváltó."


Teljesen egyet értek ezzel a kijelentéseddel! De mi a helyzet azokkal a hívő emberekkel akik így élik az életüket? Tisztáznád ezt a kérdést?

2019. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!