Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Valláskritika

A kérdés

Jézus bálványimádásra buzdít amikor azt mondja a kenyérre, hogy „Vegyétek és egyétek, ez az én testem! ”?

Keress kérdéseket hasonló témákban: bálvány, kenyér, Jézus

okt. 6. 19:05  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4 5

Nem.

Mi lenne ebben a bálványimádás??

A válasz 33%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/46Időpont okt. 6. 19:06 Privát üzenet
Ha az az Ő teste valóban, ahogy mondja és Krisztus valóban Isten, akkor nem lehet bálványimádás.

A válasz 27%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/46Időpont okt. 6. 19:27 Privát üzenet

Jól írja az előző, túl sok a HA! Még a keresztény felekezetek sem értenek egyet az eukarisztiában, valós átváltozásban. Abban pedig főleg nem. Jézus Istensége pedig még ennél is gyengébb lábakon áll!

A bálványimádást kimeríti az ostya/kenyér, de már maga Jézus imádata is! Isten egyértelműen megtiltotta ezt az embereknek.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/46Időpont okt. 6. 19:44 Privát üzenet
Jézus istenségét minden keresztény felekezet vallja!

A válasz 33%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/46Időpont okt. 6. 19:51 Privát üzenet
Azért csak nézz utána még egyszer!

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/46Időpont okt. 6. 19:54 Privát üzenet
Nincs rá szükség. Tudom, mit írok.

A válasz 17%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/46Időpont okt. 6. 19:56 Privát üzenet
Akkor neked, már nincs mit tanulnod!

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/46Időpont okt. 6. 20:00 Privát üzenet
Valamiben van, valamiben nincs.

A válasz 18%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/46Időpont okt. 6. 20:05 Privát üzenet
A Jehovák szerint Jézus csak egy Angyal. Mihályról beszélnek, ő a Logosz, az első teremtmény.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/46Időpont okt. 6. 20:17 Privát üzenet
ANTITRINITÁRIUS, UNITÁRIUS, SZOCINIÁNUS, UNITÁRIUS...tagadják, de még a MORMONOK sem vallják.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/46Időpont okt. 6. 20:24 Privát üzenet
1 2 3 4 5

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nem enged köszönni az oldal, de vegyétek úgy, hogy megtettem. Kérlek, mondjátok el erről a véleményeteket! Mitől lehet, és hogyan lehetne megszüntetni/csökkenteni?
Amikor házat választottál, az volt a szempont hogy készen vegyétek vagy az hogy tudjatok rajta kedvetek szerint alakítgatni? Egyébként szeretsz építkezni?
A középkori esztergomi érsek mai szerepkörben mit töltene be? (vegyétek figyelembe hogy a hatalmi szervezet még akkor nem különült el a vallástól szóval valahol a politikában kell elhelyezni)
A mai fiatalok hogyan viszonyulnak a valláshoz? Mi az oka annak, hogy mostanában szinte csak időseket látni a templomokban/misén? Nem szeretnék vitát kirobbantani a vallási...
Lehet "egyszerre két Istent szolgálni"? "Identitásválságban vagyok". (Azért nehogy szószerint vegyétek. (-: )
Római Katolikus misén mért van csak nagy ritkán 2 szín alatti áldozás (azaz nem csak Krisztus teste, hanem vére is)? Nem azt mondta h "vegyetek és igyatok ebből mindnyájan"? én...

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Valláskritika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!