Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus bálványimádásra buzdít...

Jézus bálványimádásra buzdít amikor azt mondja a kenyérre, hogy „Vegyétek és egyétek, ez az én testem! ”?

Figyelt kérdés

2019. okt. 6. 19:05
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
50%
Ezek nem keresztények.
2019. okt. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
41%
Ráadásul számuk is elhanyagolható, ha a teljes kereszténységet nézzük.
2019. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
44%
De mivel nem azok, teljesen közömbös a számuk :)
2019. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
42%

Nincs jogod eldönteni, melyik vallás keresztény és melyik nem. Ők annak vallják magukat. Nem számít melyik vallásban hányan hisznek, ez a szám csak a hatalmi érdeket és a pénzt mutatja, ami az egészet mozgatja.

A kereszténység anyavallása, a Judaizmus is tagadja Jézus istenséget, de még prófétának sem ismeri el.

2019. okt. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
55%

Nem én döntöm el. Az egyetemes zsinatok döntötték el. Akik nem ismerik el Jézus istenségét, nem keresztények. Ennyi.


Ha én csak a disznóhúst eszem meg, a többi állatot nem, nevezhetem e magam vegetáriánusnak? Ugye, hogy nem?

2019. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
37%
Elfeledtem már bölcsességed és tudásod kimagaslását. Idézd kérlek az említett dogmát! Van még pár dogma amit meghoztak ezeken a zsinatokon. Gondolom nem mondok újat, hogy tanításaik nem a Bibliából, hanem a hamis szent hagyományból van. Mária életfogytig szüzessége is ilyen. Ezek a dogmák politikai hatalom megszerzését irányozták elő, de pont az ellenkezőjét érték el vele. Luther, Kálvin ismerős?
2019. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
59%

"Luther, Kálvin ismerős?"

Nem azért, de Luther és Kálvin is elfogadta ezeket az egyetemes zsinatokat. Lehet neked nem ismerősek, ha ennyire nem vagy képben. A Szentírás pedig a Szenthagyomány része, igaz legfontosabb része.

Egyébként ha én az angol királynőnek vallom magam, akkor az vagyok? Ha bemegyek a Buckingham palotába, s mondom, hogy én vagyok a királynő, akkor elfogadják, mert annak vallom magam?

2019. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
41%
De bizony ezzel újat mondtál. Ráadásul rosszul is tudod.
2019. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
30%
Pontosan, Jézus Isten lenne, ha annak vallja magát? Vagy királynőnek, mint te?
2019. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
56%
Akkor szerinted Jézus csaló vagy bolond volt? Te pedig keresztény...
2019. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!