Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van aki a vallása miatt...

Van aki a vallása miatt tagadja az evolúció elméletét? Titeket zavarna ha a gyerekeiteket az iskolában evolúcióból tanítanák a biológia órán?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 19:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/281 anonim ***** válasza:
94%

"Csak biológiai értelemben létezhet határvonal?"

Mivel az állat alapvetően egy rendszertani, ergo biológiai fogalom, ilyen kontextusban nyilván igen.

2019. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/281 anonim ***** válasza:
94%
Valójában nincs éles határvonal, már a majomembereknek is voltak olyan megnyilvánulásaik, amik emberinek mondhatók és az atavista ösztönök következtében a modern emberből is kibújhat az állat, ahogy mondani szokták, de úgy is nézhetjük, hogy a magasabb rendűnek mondott megnyilvánulásaink is állati ösztönökön alapulnak.
2019. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/281 anonim ***** válasza:
93%

Nyilvánvalóan lehet olyan határokat húzni, amelyek mentén valaki toronymagasan kimagasodik a többiek közül.

Pl. a sáskaráknak olyan látása van, hogy az összes többi lény együttvéve is csak a sarokban állhat.


Akkor ő most felsőbbrendű?

2019. okt. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/281 anonim ***** válasza:
6%

Nem tudom miért kellene mindenképpen rangsorolni és felsőbbrendűséget keresni csak azért, mert valamit nem tekintünk ugyan olyannak, mint a többit.

Mondhatod bioszórán, hogy rendszertanilag az emberi nem az állatok országába tartozik. Azt viszont nem mondhatod, hogy az ember is állat. Mondhatod, hogy biológiai működésünk sok szempontból egyezést mutat a főemlősök működésével, és adott kontextusban nyilván minden kijelentés elfogadható lehet, csak amikor tényeket közlünk nem mindegy milyen szavak kerülnek milyen sorrendben egymás után.

2019. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/281 anonim ***** válasza:
94%

"Azt viszont nem mondhatod, hogy az ember is állat"

Miért ne mondhatnám? Lényegében minden egyes szempont ami alapján a kutya ugyanúgy állat mint egy szitakötő vagy egy papagáj, ugyanezen összes szempont igaz az emberre is.

2019. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/281 anonim ***** válasza:
21%
Mondhatod, mert szólásszabadság van, azt meg hogy bioszórán miért helytelen állítás már leírtam.
2019. okt. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/281 anonim ***** válasza:
93%

"miért helytelen állítás már leírtam"

Csak annyit írtál hogy nem mondhatom, nem indokoltad.

Ráadásul magadnak is ellentmondtál. Hisz azt állítottad hogy az ember az állatok országába tartozik. Ez konkrétan azt jelenti hogy az ember is egy állatfaj.

Szóval nagyon zavaros az írásod, és gyakorlatilag nincs semmivel alátámasztva amit mondasz.

2019. okt. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/281 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mindent elolvastál-e amit itt válaszoltam, de nincs benne ellentmondás, sajnálom ha zavaros. Ott van, hogy biológiailag besorolható, de azt is írtam, hogy szerintem a létezés nem csak biológiai szempontból értelmezhető, így a világunk sem egyfajtaképpen felosztható, ezért ha valami közös tulajdonságok alapján besorolható valahova, abból még nem következik, hogy minden más tulajdonságában megegyezik azzal, ezért nem mondható, hogy egyformák lennének.
2019. okt. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/281 anonim ***** válasza:
Anyósomék hívők,evolúciótagadók és nem zavarta őket,hogy a gyerekeiknek tanították. Mindkettő ugyanúgy hívő lett.
2019. okt. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/281 anonim ***** válasza:
92%

"Ott van, hogy biológiailag besorolható, de azt is írtam, hogy szerintem a létezés nem csak biológiai szempontból értelmezhető, így a világunk sem egyfajtaképpen felosztható, ezért ha valami közös tulajdonságok alapján besorolható valahova, abból még nem következik, hogy minden más tulajdonságában megegyezik azzal, ezért nem mondható, hogy egyformák lennének"

Amit írsz, az teljesen értelmetlen. Már bocsi. A rendszerbe sorolás nem azt jelenti hogy minden tulajdonságában egyforma kell legyen két dolog. Ha így lenne, rendszer sem kéne, hisz nem lenne mire alkalmazni. Szóval ez teljesen félresiklott gondolatmenet.

Plusz ezen felül is alaptalan, amit írsz. Rengeteg más állat is rendelkezik egyedi, csak rá jellemző tulajdonságokkal. A logikád alapján például a sáskarák sem állat, hisz nincs más állatfaj ami csak megközelítené az ő színérzékelésüket.

Lényegében úgy képzeld el, mintha lenne egy nagy halmazod, ami tartalmazza az összes heterotróf többsejtű eukariótát. Dióhéjban ezt jelenti hogy valami állat. Ezen a halmazon belül alkothatsz te bármilyen részhalmazt az egyes állatok egyedi tulajdonságai alapján, ettől még az a részhalmaz ugyanúgy az állatok nagy halmazán belül lesz.

Például az ember egyszerre főemlős, emlős vagy épp gerinces is, ezek csak az állatok halmazán belüli részhalmazok. Azaz az ember ugyanúgy állat is vagy épp élőlény, hisz az adott halmazok egy részét alkotják.

2019. okt. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!