Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyesíthető lenne a Mormon...

Egyesíthető lenne a Mormon egyház a Katolikus egyházzal?

Figyelt kérdés
Ez a két egyház kiegészíti egymást. A Mormon könyve tartalmazza Jézus Krisztus hegyi beszédének Máté evangéliumából elveszett fontos részeit. Mormon fia, Moróni, az utolsó nefita próféta és történetíró, kb. Kr. u. 421-ben lepecsételte és elrejtette azokat a feljegyzéseket amelyek Jézus amerikai látogatásáról készültek.
2019. okt. 12. 18:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Amennyiben a mormonok megtérnek.
2019. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

És nem, ez a két egyház nem egészíti ki egymást. Jelenleg semmi közük egymáshoz.


A mormon sztori egy 19. századi kitaláció.

2019. okt. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
A mormonok mást raktak hozzá a Bibliához (Mormon könyve) mint a katolikusok (Mária kultusz, szobrok térdeplővel, búcsúcédula árusítás, inkvizíció, stb.). Emiatt nehéz az egyesítés. Ha a mormonok megtérnek Istenhez, akkor igazi keresztények lesznek, nem római katolikusok. Ha a római katolikusok megtérnek Istenhez (szerencsére ilyen is van), akkor ők is igaz keresztények lesznek. Mindkét egyház tagjainak megtérésre van szüksége az egyházuk hamis dogmáiból.
2019. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Észrevettem hogy a 24 százalékos válaszait rendszeresen lepontozzátok. Mi a bajotok vele? Sokszor hosszú és részletes válaszokat ír és van tudása a vallásokkal kapcsolatban!
2019. okt. 12. 20:10
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Ami hosszú és részletes, még nem biztos, hogy igaz. :)
2019. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
A katolikusok nem ismerik el a mormon könyvét és további tanításokat, többistenhívők, istenek akarnak lenni. Nem sokat tudsz a katolikus és a mormon tanokról, ha ilyet kérdezel. Ha többet tudnál, akkor nem a hasonlóságokat vennéd észre.
2019. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező, a római katolikusok nem szeretik az igazságot, a saját hamis dogmáikat jobban szeretik, azért pontoznak le, mert nem azokat idézgetem nekik. De attól az igazság megáll, a pontozás nem érdekel, én az igazságot hirdetem.
2019. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

kérdés a kérdésben, Kérdező?

1. Nem, a Mormon Egyház külön úton jár. Érdekes társulat egyébként, sokat beszélgettem elderekkel és sisterekkel, jó fejek, hamar megtanulják a mi kis titkos nyelvünket is.

2. "a római katolikusok nem szeretik az igazságot" - ha ekkor baromságot látok lepontozok, egyébként nem érdekel a pontyozás. Rohadtul unom a katolikusok elleni folyamatos áskálódást, támadást. Az említett ürge-bürge meg az igazság letéteményesének hiszi közben magát.

2019. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

"Észrevettem hogy a 24 százalékos válaszait rendszeresen lepontozzátok. Mi a bajotok vele?"

Nekem az, hogy szegénynek halvány lila fogalma sincs a Katolikus Egyházról, de úgy nyilatkoztatja ki a tévedéseit, mintha nála lenne a bölcsek köve. Én se ismerem a kvantumfizikát, csak nagyon felületesen, tehát ilyen témában nem osztom az észt, mert másokat megvezethetek a félinformációkkal. A másik meg a példánál maradva: ha egy kvantumfizikus "helyre tesz", hogy nem úgy van, ahogy én gondoltam, akkor elismerem, hogy oké, igaza van. 24%-os barátunk ezzel szemben ugyanúgy ragaszkodik a rossz fogalomhasználatához, történelmi tévedésihez, teológiai és Bibliai ismerethiányához.


A kérdésre válaszolva:

Ez a kettő alapjaiban különbözik. A mormonok nem hisznek a Szentháromságban - hogy csak a legnagyobb különbséget említsük. Több keresztény felekezet áll közelebb a Katolikus Egyházhoz, mint a mormonok, mégsincs egyesülés, mert ahhoz még több kell.

2019. okt. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem.Semmi közük egymáshoz.
2019. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!