Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a semmi, vagy Semmi?

Mi a semmi, vagy Semmi?

Figyelt kérdés
Lényegében mind a tudomány, mind a vallási könyvek végső soron a Semmiből eredeztetik a világunk keletkezését. Tehát a Semmi nagyon is nem semmi, ha abból lett Minden?
2007. febr. 15. 08:50
 1/7 anonim válasza:
100%
A tudomány nem eredeztetheti a semmiből a világot, az ellenkezne az anyagmegmaradás elvével. A tudomány válasza erre az, hogy anyag mindíg is volt, esetleg energia formájában. Oszt' jó napot.
2007. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

semmi;

Egy speciális mennyiségjelző szó, amely azt fejezi ki, ha valamiből, valamilyen körülmények között nem található meg kimutatható mennyiség. Önmagában használva értelmetlen és zagyva, amit egy parasztvakítás gyanujába joggal esett Heidegger nevű filozófus próbált meg beetetni a jónéppel a "Semmi" írásmóddal. %u0150 a nagy kezdőbetüs semmivel jelölte a nemlétezők összeségét, ami meg akinek van egy kis alaplogikai érzéke belátja, hogy zagyvaság.

2007. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Brain Storming ***** válasza:
73%

Szerintem Isten a leghalálosabb Semmi!


(Brain Storming)

2007. márc. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
67%
:D:D:DD:D:D:D:D:D:HAHAHAHAHA! nem ertem.... :|
2008. júl. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A semmi az a valami,amit nem találunk,érzékelünk stb. a valamiben,de ettől függetlenül még jelen van valahol.


Például: Semmi jó nem történt velem ma.

Vagy is nem érzékeltem azokat a dolgokat aznap,amiket jónak mondhatok,de ettől függetlenül azok a dolgok,amiket jónak mondhatok léteznek.


Egy másik példa: Semmi baj.

Vagy is nincs, nem véljük felfedezni "a valamiben" a bajnak az okát,de ettől függetlenül azok az okok léteznek csak ebben az esetben nem teljesülnek be hisz nincsenek jelen.

[link]

2009. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen-igen, kedves analitikus valaki, aki normálisnak gondolja magát, mert elmondja, amit elmondott Frege meg a többi nagyokos Ettől még az agy nem áll meg, mondván, itt már "semmi" dolgunk, ugyanis a semmi nem lett megfosztva attól a lehetőségtől, hogy gondolkozzunk róla, általa. Amire a kedves analitikus felhívta a figyelmet, hogy a semmi természetesen nem tárgyi létező, sem ezek összessége az mindenképpen nagyon meglepett mindenkit...
2009. nov. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Igazából a "semmi"-t a hétköznapi nyelvben számnévként használjuk. Pl.: semmi virág nincs a kertben akk azt arra értjük h 0 virág van a kertben. Így h Semmi szerintem csak elméletben létezik, azt még ember nem tapasztalta, hiszem ahol nincsen semmi, ott is van tér és idő. Szerintem Semmiről csak elméletben beszélhetünk. Soha nem volt olyan és nem is lesz.
2010. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!