Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Hit Gyülekezetében kötelező...

A Hit Gyülekezetében kötelező az adomány és a tized?

Figyelt kérdés
2019. nov. 9. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Elvileg nem, de gyakorlatilag úgy manipulálnak téged, hogy készégesen, örömmel fogod fizetni.
2019. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Erre a manipulációra van bizonyíték?
2019. nov. 9. 10:55
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Van, nézz meg pár vidámvasárnapot, ahol felmerül a téma. Láttam jópárat korábban az ATV-n. Főleg amikor előjönnek azok a "csodás" amerikai esetek, hogy a szegények a semmiből is fizették be a pénzt és Isten milyen hatalmas anyagi jutalmakkal viszonozta nekik.
2019. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Megerősíteném az első válaszolót.

Nem zárolják senki bankszámláját, és nyilvántartást sem vezetnek arról, hogy ki fizet, de nagyon erős a nyomás közösségi szinten. Minden alkalommal elmondják, hogy aki nem fizeti a tizedet, az Istent lopja meg, az adakozásról meg azt, hogy minél többet adakozol, annál gazdagabb leszel. Ebből sajnos kialakul az a benyomás, hogy akinek anyagi gondjai vannak, azért van, mert nem adakozott eleget, és sokan le is nézik az ilyeneket.

Az erős manipuláció hatására valóban konkrét kényszer nélkül "önként" adakoznak.

2019. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Ja bizonyítékot vársz, menj el akármelyik összejövetelükre. Nyilvánosak. Hallgasd meg a saját füleddel.

De ha beírod a keresőbe, hogy "Hit Gyülekezete tized" ki is fogja adni az álláspontjukat. Nem csinálnak titkot belőle.

2019. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Megerősíteném az első válaszolót.

Nem zárolják senki bankszámláját, és nyilvántartást sem vezetnek arról, hogy ki fizet, de nagyon erős a nyomás közösségi szinten."


Egy római katolikus templomban nem kötelező az adomány, de a közösség aki a misékre jár csúnyán néz rád ha nem adsz adományt. Ez alapján akkor szinte minden egyház egyformán áll hozzá az adomány kérdéséhez. Nem kötelező, de kiközösítenek, ha nem adakozol.

Köszönöm a válaszaitokat.

2019. nov. 9. 11:17
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Igen, de egy katolikus misén például sokan betesznek 200 vagy 500 forintot hetente egyszer, a hitgyüliben pedig tizedet szednek, plusz azon felül heti adományokat. Szóval én nem nevezném hasonlónak a helyzetet.
2019. nov. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Évekig jártam katolikus templomba és hit gyülibe is. Kérlek, hidd el nekem, össze sem hasonlítható ezen a téren a kettő. De tényleg azt javaslom, menj el, és hallgasd meg magad.
2019. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

Nem kötelező.

Nem vagyok Hit gyülis, de mielőtt elítéltek egy gyülekezetet valamiért, nem árt, ha tudjátok, hogy a tizedfizetés a BIBLIA-ban van leírva, nem Hit-gyülis "találmány".


És egy pártatlan forrás, ahol tájékozódhattok a dologról (kicsit lejjebb kell tekerni a "Tized az Újtestamentumban"-hoz.

2019. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

#9

Tényleg, s hol szólították fel az apostolok a keresztényeket, hogy fizessenek tizedet?

2019. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!