Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Olyankor mi van, ha úgy érzem...

Olyankor mi van, ha úgy érzem a vallásos emberek szakítanak el egyre inkább a hitemtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rövid ismertető rólam és a vallásról: nem születtem egy fanatikus családba. De járattak hittanra,áldoztam, bérmáltam, imádkoztam közvetlen kapcsolatot éreztem Máriával és Istennel, mindenről elbeszélgettem velük imák után.:D én így fogtam fel a vallásom. Lehet lesz akinek nem tetszik a kidejezés de úgy érzem "egészséges keretek között" gyakorlom a vallást.


Aztán elkerültem otthonról. Lett egy párom,immár 3 éve. Nagyon jól megvagyunk, legjobb barátok lettünk stb. a családja is egy tündérpofa, csak ők aztán nagyon vallásosak. Belelátok a dolgokba. A gyerekeik elmondják nekem, hogy nem mindent tudnak a szüleikkel megbeszélni. Csomó téma tabu. Muszáj volt templomba járniuk. Rólam édesanyám mindent tud szinte mert annyira jóban vagyunk és nekem ez elképzelhetetlen. A mai világban már nagyon sok dolog nem úgy működik, mint 1000 évvel ezelőtt.. Arról se tudhatnak hogy gyerekük (aki már nem gyerek 25+) volt együtt párjával,mert hogy még nem volt esküvő meg ilyenek.. Látom ahogy emészti magát, pedig egy nagyon aranyos jólelkű lány aki szereti a párját és tudják hogy férj és feleség lesznek. Mi is így vagyunk egymással. Én úgy éreztem mindig magamban,legyen bennem szeretet meg jóindulat, imádkozzak,higgyek mert ez erről szól. De ez nekem már túlzás és fordít a hitem ellen még ha nem is akarom, érzem magamban a haragot. És ez benne a durva. Hogy vallásos emberek miatt van ez bennem. Akkor is ezt érzem ha olyanokra gondolok hogy keresztes hadjáratok,máglya meg ilyenek voltak.. Meg mennyire elítélnek minden másságot. Az emberek miért csinálják ezt a vallásból? Notolreancia meg minden,mikor ők aztán a nagy elfogadók,meg igazságosak? Nem is értem.. És erről nem egy hívő barátommal eldumáltunk, akik szerint vannak ilyen nagy túlzások benne aminek lehet régen volt nagy haszna (pl házasság előtt együttlétnél, vagy konzervatív öltözködés stb) de nagyot változott a világ és nem ezektől vagy te igazán hívő.


Nagyon rosszul esnek ezek a dolgok, de próbálok megmaradni a saját hitemnél.



2019. nov. 10. 10:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%
Ez ugyanolyan mintha két ateista közül az egyik mondjuk mind ellenőrizgetné a gyerekét nehogy csak egy pici köze is legyen bármilyen vallásoz és a másik ezt túlzásnak tartaná.
2019. nov. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
19%

"szerint vannak ilyen nagy túlzások benne aminek lehet régen volt nagy haszna (pl házasság előtt együttlétnél, vagy konzervatív öltözködés stb) de nagyot változott a világ és nem ezektől vagy te igazán hívő."


A felvetéseid között vannak amivel egyetértek.

Azonban Isten, az általa felállitott keresztény értékrendet nem engedi modernizálni, és ezt elvárja jelenkorban is. A Biblia nem csak a korábbi korok embereinek szól, hanem a jelenleg élőknek, Sőt igen csak a most élőknek, akikhez elközeledett az utolsó napok jelentőssége.

Ezeket azért jó, ha mindenki, Én is megfogadjuk.

2019. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%

Az emberek sokfélék, a véleményük is sokféle, a szemléletük is sokféle, a cselekvésük is sokféle. Ez így van jól, különben rém unalmas lenne a világ. Ám ha a vélemény, elképzelés cselekménnyé válik és ez mások számára hátrányos, akkor azt a cselekményt korlátozni szokták, mert ez az emberek érdeke. Ellenkező esetben hamar káoszba és halálba fulladna az emberiség.

Speciális helyzet, ha ez a vallás miatt következik be. Vannak hitüket bigott módon gyakorló emberek (mindegy, mi az a hit, ebben az értelemben az ateizmus, a tisztaságmánia és sok más is hit), akik képtelenek elképzelni ,hogy másnak más az elképzelése a dolgokról. Őket nem lehet fegyelmezni, mert képtelenek a belátásra. Őket kikerülni lehet, sajnos néha hazudni kell nekik (két rossz közül a kisebbet választjuk, erre van lehetőségünk). Ellenkező esetben vagy konfliktusok sorozata vagy az egyik fél mérhetetlen rossz állapota következik be.


A konkrét felvetésben egyetlen dolgot tehetsz. Kerüld a konfliktust a szülőkkel bármi áron, hazugsággal, nem találkozással, amivel lehetőséged van, különben rosszabb lesz a helyzet. Ne feledd, tisztelni, szeretni távolból is lehet, nem szükséges ahhoz a kézzel fogható közelség. A testvéreknek (párod testvéreinek) ugyanezt tanácsolhatod, csak nekik nehezebb, ezért körültekintőbbnek kell lenned.


Ha a vallást fölöslegesnek/károsnak érzed, hagyd el. Ha szükséged van rá, gyakorold a magad módján. A lényeg, hogy beszéld meg, akivel nem lehet, kerüld ki, ne engedd a beleszólást. Lehet ezt tisztelettel is, csak úgy nehezebb.

A vallást igenis lehet modernizálni, meg is tette számos pápa, kezdve Szilveszterrel, folytatva a lengyel pápával és m mostanival. Ha nem így tettek volna, ma is inkvizíció küldene máglyára embereket. De ma a megértés és megbocsátást hirdetik, mi ez, ha nem modernizálás. Csk nem mindenki érti. Az az ő dolguk, a tiéd az, hogy magadnak és a környezetednek boldogságot teremts. Ha csak úgy tudsz, hogy ez emberek kikerülésével jár, tedd így. Az sem isten ellen való vétek, ha a gyermek (a párod) igénye szerint gyakrabban találkozik a szüleivel, mint te velük. Persze ha ennek saját családodra van hatása, akkor tisztázni kell.

Azonban egyetlen ember sem jogosult istenként viselkedni, és megszabni, neked mi a jó! Ez a legfontosabb.

2019. nov. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
50%

Én is találkoztam tök hasonló szituval. Tipikus esete amikor egy egyház és a dogmái túlságosan beleszólnak a hívő életébe. Sokaknak ezek pont, hogy falak Isten és ember közt, ami eltávolítja tőle. Pedig az egyházaknak hidaknak kellene, hogy legyen.

Szerencse az én gyülekezetem nem külsőségekre meg magánéleti titkokra koncentrál, hanem a valódi Istenkapcsolatot próbálják erősíteni. Az olyan személyek kijelentéseit meg ignorálom.

2019. nov. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező!

A keresztes háborúkról ugye tudod, hogy azok nem igazi Krisztus-követő keresztények voltak?


Azért, mert én elkezdem kiabálni fegyverrel a kezemben, h "keresztény vagyok" és lemészárolok egy fél óvodát, attól még nem az igazi kereszténység, nem a Biblia és nem Jézus a hibás.


Semmi akadálya, hogy elolvasd Pál leveleit és megtudd, h miről ismerni meg az igazi keresztényt


Azt is tanuld meg, hogy nem minden keresztény katolikus és Krisztus igazi szellemi egyháza nem felelős a katolikusok, de senki más cselekedeteiért, csak a sajátjaikért.


"Nagyon rosszul esnek ezek a dolgok, de próbálok megmaradni a saját hitemnél."

Én Krisztusban újjászületett ember vagyok. Engem miért nem tántorít el más keresztény bármiféle viselkedése? Én Krisztusban maradok életem végéig, akkor is, ha a világ a feje tetejére áll.


"Meg mennyire elítélnek minden másságot. "

Nézd, a homoszexualitás, ahogy Pál is írja, egy pszichés betegség. Ha tombol az istentelenség, akkor terjed a homoszexualitás. Ezt látni ma is.

Mellesleg fordítva van. Az LMBTQ lobbi használ sok "mást" a kereszténység ellen.


Olvass sokat Pál apostol leveleiből, növekedj a krisztusi szeretetben és ne beszélj ostobaságokat. Ne akard másra kenni, ha "nincs kedved" a hit gyakorlásához

2019. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%
Ítélkezés ember a neved. Megsúgom, hogy te az én szememben rosszabb vagy, mint ők, akiket itt szidsz a saját értékrended szerint. Jó hír, hogy se az én, se a te véleményed nem számít, bármi is legyen az. Mondjuk a másra ujjal mutogatás nagyon undorító, de mindegy.
2019. nov. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Anahystor ***** válasza:

Kedves Letargia!


Ha konkrétan valakinek írod a hozzászólásod, kérlek jelöld meg, hogy kinek címzed, mert így kicsit félrevezető!


Persze lehet, csak én nem értem kire is gondolsz (a kérdezőre vagy az el9tted szólóra).

2019. nov. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha máshoz szólok, azt jelölöm. Ha kérdésre válaszolok, akkor hadd ne emeljem már ki külön, hogy a kérdés alatt fura módon a kérdezőnek szól a válaszom.
2019. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kedves Letargia!


Nekem senkin nem áll szándékomban megbántanom, kérlek ne ferdítsd el a mondandóm! Nem ismersz engem, 1000+1 féleképpen értelmezheted a kérdésem. Mégis hogy áll jogodban valakit ismeretlenül rossz emberként megbélyegezni? Biztos gyönyörű igaz hívő ember lehetsz gratulálok... Bennem legalább jóindulat van.

2019. nov. 11. 21:14
 10/27 A kérdező kommentje:
Meg elmondanád nekem, hol szídtam én bárkit is? Ez egy kérdés volt, kinek nem inge ne vegye magára.
2019. nov. 11. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!