Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Kezdetben volt az ige és az...

"Kezdetben volt az ige és az ige Istennél volt, és Isten volt az ige. " Ezek szerint az ige volt öröktől és isten később megszerezte majd magáévá tette?

Figyelt kérdés
Az abszolut első nem a mai értelemben vett isten, hanem az ige?

2019. nov. 14. 10:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

...😆

Olvasd vissza a mondatot, amit idéztél. Benne van a válasz.

“Isten volt az ige.”

Isten egyenlő az igével, hiszen ő maga a tökéletesség minden területen. Az élet egy területén sem múlja felül senki és semmi mind szeretetben és profizmusban.

2019. nov. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy az egyes írja.
2019. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Visszaolvastam, a mondat elején van az ige és csak azt követően szerepel, hogy az ige Istennél vala. Tehát később. Végül pedig ő lett az ige, vagyis eggyé váltak. De ez is később történt.
2019. nov. 14. 13:09
 4/27 anonim ***** válasza:
Az ige nem más, mint Krisztus. Isten teremtette őt, nem lehetett előbb, mint a teremtménye!
2019. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
39%

Kerdezo, ez a vers a haromsag miszteriumat irja le. Itt nem idorendi sorrendben van irva a dolog, hanem Istennel van az ige, ami egyben O maga is, es mindez kezdettol fogva letezik.


Nekunk mar azt is nehez felfogni hogy mi az a vegtelen, de erre legalabb van fogalmunk. Az hogy mikent lehet harom de egy, ez vegkepp tulmutat amit a mi agyunk kepes megerteni. Ez egy masik dimenzio, aminek masok a torvenyei, mint a mienk. Megerteni nem tudjuk, de elfogadni igen. Es egyszer majd talan meg is ertjuk. :)

2019. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
Szóval saját bevallásod szerint sem érted! De azért magyarázod?
2019. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
48%

"Visszaolvastam, a mondat elején van az ige és csak azt követően szerepel, hogy az ige Istennél vala. Tehát később.

Csak azért, mert egyik a másik után szerepel, attól még nem lesz időben is utána.

Figyelj: elmentem futni, de előtte átöltöztem. Azért, mert az átöltözést a futás után írtam, attól még előtte volt. Az időhatározó mutatja ezt meg, nem a mondatban lévő helyzete.

Az ige írja, hogy kezdetben Istennél volt az Ige. Ez azt jelenti, h kezdetben, nem pedig később. Később az ige megtestesült.

De az tény, hogy ebből a versből nem lehet mindent megérteni. Ehhez ismerni kell Aquinói Tamás-féle filozófiát is.

2019. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy a jellegzetes, szokásosan ködös, semmitmondó kijelentésekből, amik hemzsegnek a Bibliában.

Nem tudunk meg belőle semmit, csak úgy tűnik, gyakorlatilag nincs információtartalma, mindenki azt képzel bele, amit akar.

Nincs értelme.

2019. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

7-es


A te mondatodban van "előtte", ami megadja az idő vonalat. Ha nem számít a sorrend, akkor az egész bibliában sem számít?

2019. nov. 14. 18:53
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem azt mondta, hogy nem számít a sorrend, hanem azt, hogy a szóbeli sorrend nem azonos az időbeli sorrenddel. Azért veszi előre az evangélista, mert hangsúlyozni kívánja, hogy az Ige az, ami azonos Istennel, és már a dolgok kezdeténél jelen volt, tehát nem teremtmény.
2019. nov. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!