Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezek szerint nem a Sátán...

Ezek szerint nem a Sátán felelős a gonoszságokért?

Figyelt kérdés
"5 Én vagyok az Úr, nincs más, nincsen isten rajtam kívül! Én öveztelek föl, noha nem ismertél. 6 Hadd tudják meg napkelettől napnyugatig, hogy rajtam kívül nincsen más, én vagyok az Úr, senki más! 7 Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az Úr cselekszem mindezt."

2019. nov. 14. 23:06
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
51%

Nem a sátán hozta létre.

De a gonoszság nem egy sötét erő. Azért létezik bűn, mert sebezhetőek vagyunk és ez szenvedéssel jár. Nem kívánt fájdalom és a hiány vezet szenvedéshez.

A kérdés, hogy miért lettünk sebezhetőek? Miért bántanak bennünket?

2019. nov. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
42%
Az általa elkövetett dolgokért felelős. A gonoszságok, vagy eleve bármi, ami bűn, eredendően csak istentől származhat, ha egy teremtőben gondolkodunk.
2019. nov. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
53%
A sötétséget és a világosságot Isten választotta szét. Neked, aki megismerted az igazságot, lehetőséged van a világosságot választani. Ha úgy érzed nem vagy képes elutasítani a gonoszt, miért tartod magad képesnek arra, hogy jogosan vádold Istent?
2019. nov. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
26%

Mindentől függetlenül jogom van vádolni és megítélni az istent. Akkor is ha nem tetszik 51%.


Az isten felelős minden gonoszságért valóban, sátánt is ő tette gonosszá, a sátán és minden földi gonoszság az isten aljasságának a megnyilvánulása. Van aki fél és hisz ennek ellenére is benne, én viszont megtagadom és szemtől szembe megátkozom az istent. Mindenekelőtt a gonoszságáért.

2019. nov. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 Anahystor ***** válasza:
35%

Én nem átkozom, de nem is félek tőle, mert nem hiszek a létezésében.


Azt viszont kijelenthetem, a Bibliában ÁBRÁZOLT Isten minden, csak nem jóságos.


Leginkább egy pancser, narcisztikus, szadista tömeggyilkos!

2019. nov. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Anahystor ***** válasza:
0%

Lásd még az éppen futó kérdés ide vágó válaszait is.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2019. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
15%

Ez nem azt jelenti, hogy Isten idézi elő, hogy gonoszságot tegyen valaki.

Arról van szó, hogy Isten jogosan adja a következményeket valakinek a helytelen tettéért.

Vagy is Jehova érvényt szerzett a bűnért járó büntetésnek

2019. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
40%

"Ezek szerint nem a Sátán felelős a gonoszságokért?"

Milliárdszor elmagyaráztuk már, hogy itt Isten a bűnért járó szankcióra érti a bajt, a sötétséget.


Ha valaki bűnös, a bűnei beteltek, Isten hozza rá a rosszat, az ítéletet. Szellemi törvény: amit vetsz, azt aratsz


Értsd úgy, ahogy az idevágó másik igében Isten mondja: "Enyém a bosszú, majd én megfizetek"


Az emberi gonoszság nem Isten felelőssége, az az emberé, az egyéné

2019. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
11%

"Mindentől függetlenül jogom van vádolni és megítélni az istent. Akkor is ha nem tetszik 51%."

Természetesen, ahogy Istennek is joga van megítélni téged. Ítéletkor majd harcolhatsz. De előre szólok, hogy semmit nem fogsz tudni bizonyítani, Isten viszont igen. ÉS így jogos lesz az ítéleted is.

Érdekes ateisták vagytok. Ha nem hisztek Istenben, akkor hogyan tudjátok vádolni és megítélni?

2019. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
10%

"Én nem átkozom, de nem is félek tőle, mert nem hiszek a létezésében.

Azt viszont kijelenthetem, a Bibliában ÁBRÁZOLT Isten minden, csak nem jóságos.

Leginkább egy pancser, narcisztikus, szadista tömeggyilkos!"

Mivel minimális logika kell ahhoz, h belássuk, hogy a Biblia Istene nem ilyen, ebből következik, hogy te sem vagy ateista. Te is sátáné vagy és az igaz Isten ellen mész, ahogy a gazdád uszít.

Úgyhogy inkább te vagy a pancser, mivel önmagad átverve irtod ki magad az örök életből, az örök boldogságból. Ez pancserség

2019. nov. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!