Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mi a véleményetek...

Hívők, mi a véleményetek erről a videóról?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=4ltduYpLoag


Nem vagyok ateista és nem is lettem az miután megnéztem, de be kell vallanom ezzel megfogtak.



2019. nov. 17. 15:20
1 2
 1/16 anonim válasza:
6%
Ez egy szar.
2019. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%

Ötletes, tetszik a csatorna, de ez a videója sokkal elgondolkodtatóbb:


https://www.youtube.com/watch?v=ttevamkS6gw

Egy muszlim, egy keresztény és egy ateista a túlvilágon találkozik Istennel. (4:40-től lesz érdekes)

2019. nov. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
A videóból jól látszik, hogy miért nem szabad olyanokról értekeznünk, amiről halvány fogalmunk nincs. Én sem készítek kvantumfizikáról YouTube-ra kisfilmet, pedig valószínűleg többet értenék hozzá, mint ezen kisfilm készítője az általa bemutatott dolgokhoz.
2019. nov. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

# 3


Érvek?

2019. nov. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Csak az összefoglaló alapján is:


If Christianity (or Islam) were true, the religion should've appeared in other areas around the world in complete cultural isolation from biblical locales. Such evidence would point toward a universal truth, an omnipresent God, but as we well know, God suspiciously obeys man made borders and does not reveal Himself until men arrive with books first.


A dilettantizmusa már ott tetten érhető, hogy egy kalap alá veszi ebben a tekintetben a kereszténységet és az iszlámot, pedig a két vallás alapvetően mást tanít e tekintetben. Láthatóan fogalma sincs a témáról.


Azt sem értem, hogy miért ez a két vallást emelte ki, a hinduizmusra ezek az érvek már nem érvényesek?


Meg mondjuk én az Atlanti óceánt nem nevezném ember által emelt határnak.


Szóval röviden, ő kitalált valamit (ami messze nincs feltétlen úgy), s ezen kitalációra építve érveit próbálja bizonyítani Isten nem létét.

2019. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Ozmium42 ***** válasza:
47%

"Meg mondjuk én az Atlanti óceánt nem nevezném ember által emelt határnak."


Nagyon is emberi határ, mert az ember az, aki nem tudott átkelni rajta, hogy a vallását terjessze. Isten az, akit nem kellett volna, hogy megállítson, de úgy tűnik, az rajta is kifogott. Amíg a keresztények hajózási technológiája nem terjedt addig, hogy át tudják hajózni, addig Istent sem érdekelte, hogy átszóljon a másik kontinensre, hogy ugyan már mi a helyzet Jézus haverral.

2019. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

# 5


Azért a kereszténységet és az iszlámot említi, mert ezen két vallás hívei tartják a hittételeiket egyenesen Isten által sugalmazottnak. Ugyanakkor a hinduk, a buddhisták, a krisnások és még sok más vallás hívei úgy tartják, hogy ők maguktól jöttek rá a világ nagy igazságaira és nem az istenek mondták el nekik. Ez az egyik.

A másik, hogy a kereszténység és az iszlám tanai szerint Isten igényli, hogy higgyenek benne, imádják őt és imádkozzanak hozzá, akik pedig nem hisznek őbenne, azokat a halál után valamilyen formában megbünteti.


A videó készítője ezért veti fel azt a kérdést, hogyha Isten azt akarja, hogy higgyenek benne és ennek érdekében meg is nyilatkozott az egyik kontinensen, akkor miért nem nyilatkozott meg a másikon? Miért kellett az indiánoknak 1500 évet várniuk arra, hogy tudomást szerezhessenek az egyetlen üdvözítő hitről?


Remélem így már érthető miről szól a kisfilm.

2019. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

#6

Javaslom, hogy akkor olvasd el újra az angol szöveget. Lehet az én angoltudásommal van baj. Lehet a tieddel.


"Azért a kereszténységet és az iszlámot említi, mert ezen két vallás hívei tartják a hittételeiket egyenesen Isten által sugalmazottnak. Ugyanakkor a hinduk, a buddhisták, a krisnások és még sok más vallás hívei úgy tartják, hogy ők maguktól jöttek rá a világ nagy igazságaira és nem az istenek mondták el nekik. Ez az egyik."

Ezt honnan szeded, de tényleg kíváncsi vagyok rá. Mert tudtommal a hinduk nagyon is istenektől eredőnek tartják a védákat. A buddhisták elutasítják a teizmust. A krisnások pedig a hinduizmus egyik szektája, de a védák eredetét tekintően nem tértek el a hinduizmustól.

Tehát totálisan fals amit írtál.


"A másik, hogy a kereszténység és az iszlám tanai szerint Isten igényli, hogy higgyenek benne, imádják őt és imádkozzanak hozzá, akik pedig nem hisznek őbenne, azokat a halál után valamilyen formában megbünteti."

Teljesen fals megint. Isten nem igényli, hogy higgyenek benne és imádják Őt. Az igény szükségességet fejez ki, de Isten anélkül is tökéletesen tudna létezni, ha egy teremtménye sem imádja.


Illetve a keresztény tanítás szerint (gondolom az iszlám is hasonlóan vélekedik) Isten nem bünteti azokat, akik nem hallották még a kinyilatkoztatást, tőlük nem vár el hitet életük során.

2019. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

" https://www.youtube.com/watch?v=ttevamkS6gw


Egy muszlim, egy keresztény és egy ateista a túlvilágon találkozik Istennel. (4:40-től lesz érdekes)"


Keresztény vagyok és nem gondolom, hogy az ateisták a pokolba kerülnek, szerintem a legtöbb keresztény nem gondolja ezt.

2019. nov. 17. 20:51
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

8

"Ezt honnan szeded, de tényleg kíváncsi vagyok rá. Mert tudtommal a hinduk nagyon is istenektől eredőnek tartják a védákat."


Akkor ezt rosszul tudod.


"azokat, amelyek a Védákat végső tekintélynek tekintik, ásztikáknak, azaz ortodoxnak tekintik. Ezen ortodox gondolkodók többsége úgy tartja, hogy a négy Véda "személytelen", tehát nem Isten szava (ahogy azt a zsidók és keresztények tartják a Bibliáról), hanem öröktől fogva létező megtestesülése a személyes törvényhozó felett álló egyetemes törvénynek."


[link]


"Teljesen fals megint. Isten nem igényli, hogy higgyenek benne és imádják Őt. Az igény szükségességet fejez ki, de Isten anélkül is tökéletesen tudna létezni, ha egy teremtménye sem imádja."


Én ugyan nem állítottam, hogy Isten ne tudna létezni, ha nem imádják, a Biblia viszont többször is állítja, hogyha nem imádod Istent, akkor baj lesz.


"Illetve a keresztény tanítás szerint (gondolom az iszlám is hasonlóan vélekedik) Isten nem bünteti azokat, akik nem hallották még a kinyilatkoztatást, tőlük nem vár el hitet életük során."


Üdvözülhet az is, aki nem hallott a kinyilatkoztatásról? Ez esetben viszont értelmetlenné válik maga a kinyilatkoztatás aktusa. Hiszen így is, úgy is üdvözülhetünk.


Azt hiszem minden aggályodra válaszoltam. Te viszont részletekbe kötsz bele, miközben elegánsan kerülöd a válaszadást. Kvázi lehülyézed a videót (és minket is), de mégsem adsz választ az ott felvetett gondolatra. Ha a kereszténység egy egyetemes vallás, akkor az indiánoknál (és más népeknél) miért nem jelent meg Isten emberi testben?

2019. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!