Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen drasztikus ez az...

Miért ilyen drasztikus ez az abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

Tényleg ne haragudjatok meg, de sok helyzetben egyszerűen embertelen és kegyetlen a mai katolikus felfogás. Némely esetben olyan szenvedésre ítélnének nőket, ami vállahatatlan. Nem is csak nőket, kislányokat is. Rossz családi légkörben felnövő lánygyerekeket, akik, könyörgöm, gyerekek! Elhagyottak, rosszul neveltek, és a szeretetet is rossz helyen keresték. Számos esetben testileg is éretlenek a terhesség kihordására, hiába fogan meg a magzat. Ezeknek a gyerekeknek a saját szüleikkel kell harcolniuk a megszakitásért, ha a szülők bigottak.


Számos nő egészségügyi okokból tudatosan nem vállal gyereket. Ha őket erőszak érné, akkor mégis rájuk kényszerítenék az egészségük kockáztatását azok, akik szeretnének helyettük dönteni. Ilyen kockázat lehet, ha korábbi terhességnél már súlyos problémák merültek fel. De persze, ők is vágjanak bele... hátha nem hal bele a nő, hátha...


Vannak kisebb problémák is, amik mégis tönkretehetik egy nő életét. Még ha örökbeadás szándékáról beszélünk, akkor is van 9 hónap, amit meg kell oldania a nőnek. Ez jelenthet számottevő kiesést a munkából, ami igazi érvágás lehet annak, akinek a teljes jövedelme sem sok. Rengeteg fiatal lány él albérletben, akik nem tudnának áthidalni egy ilyen időszakot. Sokak mögött nincs támogató család.


Ezzel szemben ott vannak azok, akik szeretnének gyereket de csak lombikkal tudják összehozni. Ahhoz képest, hogy ők küzdenek az élet ajándékáért, ez is bűn.


Hogyan képesek emberek legyintve annyit mondani, hogy nem baj, akkor is szülj? Mindenféle együttérzés nélkül... Ez nagyon meredek egy olyan vallástól ami több millió követővel bír.


2019. nov. 20. 10:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
53%
Igazából tárgytalan a kérdés,mivel senkit nem lehet szülésre kényszeríteni,ha a szülő nem egyezik bele az abortuszba,akkor a gyámhivatal fog úgymond a szülő helyett eljárni és engedélyeztetni.
2019. nov. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 A kérdező kommentje:

Erről nem tudtam, de jo hogy írtad. Utána is kerestem most, tényleg így van. Máris egy fokkal szebb a világ.


Alapvetően nyilván nem lehet senkit kényszeríteni, de a bűntudatkeltés, nyomás gyakorlás, esetenként kiközösítés erős tud lenni.

2019. nov. 20. 10:54
 3/95 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok katolikus és keresztény előtti koromban is ez volt a véleményem: az élet akkor kezdődik, amikor a két sejt összeolvad, emberi génekből ember lesz és függetlenül attól, hogy melyik életszakaszban történik a halál, ott ember hal meg. Legyen az felnőtt kor, öregkor, kisgyermek kor vagy magzat kor. Itt korokról beszélünk és nem arról, hogy még emberré válása előtt kitessékelték az anyaméhből, nehogy ember legyen belőle. Az abortusz feltétele a dobogó szív. Tehát egy élő ember és tudományosan is az, hisz a genetikát már csak nem kérdőjelezi meg senki. Remélem.

Magyarul az abortusz nem más, mint egy ember életének megszüntetése.

Mivel saját magam olyan múlttal rendelkezem, amire az abortusz pártiak azt szokták mondani, hogy az ilyet jobb ki

kaparni, de elég látványosan élek és még boldog is vagyok, ezért tudom, hogy megölni valakit nem tartozik a jó megoldások közé.

Szokták mondani, hogy a gyermek olyankor még nem érez. Tehát akkor minden kómás beteg kivégezhető, mert úgysem érzi, ha a családnak a terhére van? Ugye hogy nem.

Nem szoktak szeretni a véleményem miatt, de nem bánom, de a szex nem kötelező. Borzasztóan kevés százalék gyermek fogan erőszak esetében, tehát még az sem indok, hogy biztos mindenkit megerőszakoltak. A magam életéből kiindulva, van jövő és van más lehetőség is az abortusz helyett. Én örülök, hogy élek, még azoknak tudatában is, hogy az indulásom nem volt zökkenőmentes. Sőt....

2019. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
67%
azért ilyen drasztikus, mert sokan sajnos még mindig azt hiszik hogy belepofázhatnak mások életébe. és néha előfordul, hogy sikerül is. szerintem akinek nem tetszik az abortusz, az ne csinálja. ennyi. ahhoz, hogy mások mit csinálnak, senkinek semmi köze.
2019. nov. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
55%

Az egész abortusz mizéria a nők elnyomásáról szól. Arról, hogy ne dönthessenek szabadon, hatalmunk legyen felettük.


Persze ezt így ciki lenne kimondani, úgyhogy a magzatot védik hivatalosan. Persze csak addig, amíg megszüli, utána a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy szerencsétlen gyereknek milyen sorsa van.

Aki valóban életvédő, az a megszuletett, nyomorban, szegénységben, betegségben élő gyerekeket támogatja.


Nagyjából ennyi a történet, hát nehogy már dönthessen a nő a testéről. Sokaknak nem tetszik az egyenlőség és szeretnék, hogy újra szavuk se lehessen a nőknek. Ez van. A többi csak duma.

2019. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
7%

Mindenféle együttérzés nélkül? Jó tudni, hogy igazán nincs benned semmilyen előítélet mások iránt. Nem egyezik valamiben a véleményük a tieddel és már nem lesz bennük együttérzés...Benned meg van, sőt csak azokban van akik veled értenek egyet. Bár a kérdésed főbb vonatkozásainak utána sem néztél, hogy mennyire van bármiféle alapja az elképzeléseidnek. Kik, hol, milyen indokokkal mennek abortuszra, és hányszor, milyen támogatói rendszerek vannak, kik miben nyújtanak segítséget. Leírtad, hogy a gyerekszülés egyenlő az azonnali fagyhalállal, amitől senki sem véd meg, bele lehet halni, összeomlik a jövő, egy személyre szabott apokalipszis az egész ha valaki fiatal, szegény és/vagy egyedülálló. És az a baj, hogy ennyit pont elég hallania egy nőnek ahhoz, hogy félelemből hozzon döntést. Semmivel sem egyoldalúbb ez a hozzáállás.

Ilyen alapon tényleg engedélyeztetni kellene az önkéntes eutanáziát. Megszületsz, körülnézel, ha rossz családba, rossz környékre kerültél, besétálsz a kórházba és azt mondod, hát itt nekem esélyem sincs egy normális életre, szívás az egész, vessünk véget neki. Miért ne? Képzeld el mennyi lenne a tizenévesen önként elhalálozók száma. Pubertáskor, szerelmi bánat, szülőkkel való konfliktus, tanulmányi kudarcok, mind olyan időszak amikor végérvényesen kilátástalannak látszik minden. Meg kell halni és kész, nem érdemes küzdeni, vállalni a tetteink következményeit. Nem is értem hogy nincs azokban az emberekben együttérzés, aki elvárja egy 15 évestől hogy élje túl hogy elhagyták, vagy hogy nem került be a biológia szakra. Engedjétek meghalni a tinédzsereinket, engedjétek meghalni azokat akiket kirúgtak 50 évesen a munkahelyükről,a hajléktalanokat, azokat akik nem tudnak kifizetni egy hamburgert, akik arra kárhoztattak, hogy tökfőzeléken éljenek feltét nélkül! Milyen élet az olyan? Szelektáljunk rögtön egész társadalmi szinteket, hogy ne kelljen maguknak dönteni róla! Nettó 300 alatt ne vállalj gyereket mert csak megkínzod szegényt az élettel. Igeñ, mindenféle együttérzés nélkül, persze.

2019. nov. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
69%

"Aki valóban életvédő, az a megszuletett, nyomorban, szegénységben, betegségben élő gyerekeket támogatja."

PONTOSAN!

2019. nov. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
0%
#6 áh persze, már megint elfelejtettem, hogy csak a két véglet létezik
2019. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 A kérdező kommentje:
Elfogadom hogy a magzat is élőlény és azt is hogy ez rossz. A kisebbik rossz, sok esetben. Inkább egy megerőszakolt nőt mentenék a további testi lelki sérüléstől, mint egy magzat életét. Miért? Mert a nő jóval többet szenvedne, mint a magzat. Szerintem ő sokkal inkább áldozat. Írta itt valaki hogy nagyon kevés az erőszakból fogant magzat. Ez igaz. De akkor már törődni se kell velük, mert kevesen vannak?
2019. nov. 20. 11:57
 10/95 A kérdező kommentje:

*válaszomat úgy értem: törődni sem kell az így járt nőkkel, mert kevesen vannak?


Nem a magzatokra vonatkozott

2019. nov. 20. 11:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!