Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Koránban miért nem szerepel...

A Koránban miért nem szerepel Isten neve?

Figyelt kérdés
Sokan nem tudják de az Allah nem egy név, hanem egy szó. Az al-ilāh kifejezésből ered, azt jelenti Az Isten. A judeo-keresztény tradícióban Isten neve Jahve (JHVH vagy YHWH יהוה). Az iszlám a judeo-keresztény tradíció folytatásának mondja magát, akkor miért nem szerel Ábrahám Istenének a neve sehol a Koránban?

2019. dec. 3. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Azért mert nem a Teremtő Isten, Ábrahám, Izsák, Jákob Istene a szerző. Ez a név, amikor Isten a három pátriárka nevével mutatkozik be, nyilván zavarja a mohamedánokat, mert ők Izmaeltől származnak, és Izsákot (Isaac) gyűlölik.
2019. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Megyek visszafelé.

Ábrahámnak nem volt saját istene. Ő istent tekintette istennek.

Jhve nem isten neve.

Azért nem szerepel, mert nem tudni. Valami nagyon magaztos neve van, nem ilyen pici elkülönülés, hisz ő minden.

2019. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Allah egy név. Jézus és a zsidó nép is így nevezte Istent, mert arámi nyelven Elah.

Jahve a héber hayah szóból ered és jelentése Örökkévaló. Az iszlám vallás megkülönbözteti Allah 99 nevét amik egyben tulajdonságok is. Az egyik arabul Al-Hayy, aminek jelentése Örökkévaló. Szóval a Jahve szerepel a Koránban.

2019. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A Korán beszél valakiről, „akinek tudása volt az Írásból” (27:40, Simon Róbert fordítása). Ezt a verset magyarázva egy Tafsīr Jalālayn néven ismert szövegmagyarázat ezt mondja: „Asaf, Barkhiyā fia igazságos ember volt. Ismerte Isten mindenekfelett álló nevét, és bármikor hívta is segítségül, választ kapott.” Ez Aszáfra, a bibliaíróra emlékeztet minket, aki ezt mondta a Zsoltárok 83:19-ben: „Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön.”

A Koránban a 17:2-ben ezt olvassuk: „És mi adtuk Mózesnek az Írást és útmutatássá tettük az Izráel fiainak” (Simon). Ezekben az Írásokban így szól Mózes az Istenhez: „Imé, ha elmegyek Izrael’ fiaihoz, és azt mondom nékik, a ti atyáitok’ Istene küldöt engem hozzátok, ők pedig kérdik tőlem: Mi neve? mit feleljek nékik? Monda ismég Isten Mósesnek: Ekképen szólj Izrael’ fiainak; Jehova a ti atyáitok’ Istene, Ábrahám’ Istene, Izák’ Istene, Jákob’ Istene küldöt engem hozzátok. Ez az én nevem mind öröké”

A Koránban a 17:2-ben ezt olvassuk: „És mi adtuk Mózesnek az Írást és útmutatássá tettük az Izráel fiainak” (Simon). Ezekben az Írásokban így szól Mózes az Istenhez: „Imé, ha elmegyek Izrael’ fiaihoz, és azt mondom nékik, a ti atyáitok’ Istene küldöt engem hozzátok, ők pedig kérdik tőlem: Mi neve? mit feleljek nékik? Monda ismég Isten Mósesnek: Ekképen szólj Izrael’ fiainak; Jehova a ti atyáitok’ Istene, Ábrahám’ Istene, Izák’ Istene, Jákob’ Istene küldöt engem hozzátok. Ez az én nevem mind öröké”

2019. dec. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Allah egy név. Jézus és a zsidó nép is így nevezte Istent, mert arámi nyelven Elah."


Az Elah sem név, hanem szó. Az Elah (אֱלָה) az arámi szó az Istenre, nem csak az ábrahámi vallások istenére hanem pogány istenekre is használták.


"Jahve a héber hayah szóból ered és jelentése Örökkévaló. Az iszlám vallás megkülönbözteti Allah 99 nevét amik egyben tulajdonságok is. Az egyik arabul Al-Hayy, aminek jelentése Örökkévaló. Szóval a Jahve szerepel a Koránban."


Ennek már van értelme, köszönöm.

2019. dec. 3. 22:24
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"Az Elah sem név, hanem szó. Az Elah (אֱלָה) az arámi szó az Istenre, nem csak az ábrahámi vallások istenére hanem pogány istenekre is használták."


Nem. A pogány vallások istenségeire nem az Allah vagy Ellah használatos hasnem az ilah.

2019. dec. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Kb. sehol sem használnak Istenre külön nevet, befogták azt a szót, ami az adott nép nyelvén amúgy is istent jelent. Tudjátok mért? Mert ha külön néven hirdették volna, mit tudom én "a Jóska isten", akkor az úgy hatott volna, mintha ő is csak egy isten lenne a sok közül. Azzal, hogy "az Isten" néven hirdették, úgy hatott, mintha nem lenne más, csak egy. Ez tudatos propaganda. Egyszerűen direkt bele akarták Jehovát bújtatni hatszáz féle nép korább helyi istenségeinek a bőrébe, hogy könnyebben terjedhessen az ábrahámi vallás.
2019. dec. 4. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"Azért mert nem a Teremtő Isten, Ábrahám, Izsák, Jákob Istene a szerző."


A Bibliának sen a teremtő isten a szerzője, emberek találták ki.


Ábrahám, Izsák és jákób istene nem létezik, sőt még ez a férfi sem létezett.

2019. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 KZitus ***** válasza:

Szia

A Korán nem Istentől ihletett, etért nem mutatkozik be a Teremtő benne.

Ábrahám Istenéről ezt írja a Biblia:

"Mózes azonban így szólt az igaz Istenhez: „Ha most elmegyek az izraelitákhoz, és azt mondom nekik: »Ősapáitok Istene küldött hozzátok«, és ők erre megkérdezik tőlem: »Mi a neve?«, akkor mit mondjak nekik?” Isten erre ezt mondta Mózesnek: „AZZÁ VÁLOK, AMIVÉ VÁLNI AKAROK.” Majd hozzátette: „Ezt mondd az izraelitáknak: »Az AZZÁ VÁLOK küldött engem hozzátok.«” És Isten még egyszer elmondta Mózesnek:

„Így szólj az izraelitákhoz: »Jehova, a ti ősapáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene küldött hozzátok.« Örök időkön át ez az én nevem, és ezen a néven fognak engem ismerni nemzedékről nemzedékre." 2Mózes 3:13-15

Jób 23:13 " Ha ő elhatároz valamit, ki szegülhet szembe vele? Ha ő meg akar tenni valamit, meg is teszi."

Ézsaiás 14:27 " A seregek Jehovája ezt elhatározta, és senki sem hiúsíthatja meg. Ki van nyújtva a keze, és senki sem fordíthatja vissza."

János 12:28 "Atyám, dicsőítsd meg a nevedet!” Ezt követően hang hallatszott az égből: „Megdicsőítettem, és újra meg fogom dicsőíteni.”

1Mózes 17:1 "Amikor Ábrám 99 éves volt, Jehova megjelent neki, és ezt mondta: „Én vagyok a mindenható Isten. Élj az akaratommal összhangban, és légy feddhetetlen!"

1Mózes 17:7 "És én meg fogom tartani a szövetségemet, mely örök szövetség köztem, közted(Ábrahám) és az utódaid között nemzedékeken át, és Istened leszek neked és az utódaidnak."

1Mózes 17:7 "És én meg fogom tartani a szövetségemet, mely örök szövetség köztem, közted és az utódaid között nemzedékeken át, és Istened leszek neked és az utódaidnak."

2019. dec. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"A Korán nem Istentől ihletett, etért nem mutatkozik be a Teremtő benne."


Mielőtt ilyen kijelentéseket teszel, nem ártana elolvasnod a Koránt.


20:14 Bizony, Én vagyok Allah. Nincs más isten, csak Én, szolgálj hát Engem, és tartsd meg az imát az Én megemlékezésemre.

2019. dec. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!