Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehovásoknál mivel lehet...

Jehovásoknál mivel lehet elérni, hogy hagyjanak békén?

Figyelt kérdés
A közelmúltban lakótársam elkövette azt a hibát, hogy elfogadott tőlük valami szórólapot (nem tudom mi volt konkrétan, rögtön kidobta) és azóta ez a két öregasszony kvázi a fejébe vette, hogy ha törik ha szakad megtérít minket, vagy mi a fenét akarnak ezek. Csak ezen a héten kétszer csengettek be, hogy akkor ők mindenképpen szeretnének beszélgetni. Próbáltuk szépen, hogy nem, nem érdekel bennünket, köszi, próbáltuk csúnyán, fenyegetőztünk rendőséggel, nem használ. Ma este már ki se nyitottam nekik az ajtót, pedig kitartóak voltak. Alapvetően semmi bajom nincs azzal ha valaki vallásos, de a t*öm tele van már az erőszakos formájukkal. Mi bajuk van, mit nem lehet megérteni azon, hogy nem!? Valami külön módi van, amiből értenek?

2019. dec. 6. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Eddig kétszer jöttek, nem ugyan az a kettő, két különböző eset. Beszéltünk néhány mondatot, elmondtam miben nem értek egyet, és aztán nem jöttek többet, egyik esetben sem. Néha kapok szórólapot. Nem erőszakosak. Ha zaklatnak, akkor nem azért mert JT-k, csak ilyenek. Hívj rendőrt ha valaki zaklat!
2019. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Irtóznak a dohányzástól, úgy nyiss ajtót, hogy füstöl a cigi a kezedben. Már be sem akarnak majd jönni.
2019. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Az erőszakos térítés megoldás, ha valaki szépen megkérdezi, hogy szeretne-e járni X közösségbe, és a meghívott ezt normális módon visszautasítja, akkor el kell fogadni a döntését.


Szabad akarattal rendelkezünk,tehát el kell fogadni, hogy vannak akik nem érzik ennek jelentőségét (még)...vagy lehet, hogy hívő, de jelenleg saját személyében is tud az Úrral "kommunikálni".

2019. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
a jehovák sokszor megütötték már a bokájukat az agresszív térítéssel, így ki van adva nekik, hogy meg se kockáztassák, hogy a célpont rendőrt hívjon rájuk, így az ezzel fenyegetőzés legtöbbször működik. szerintem ez a két nő szimplán ilyen agresszívak. szerintem valami olyan hathat rájuk, ami számukra nagyon ijesztő. pl sátán. mondd hogy sátánista vagy. vagy ha van rá lehetőség, mondjátok azt, hogy egyszer már kitagadtak titeket (bár ha régóta rátok járnak, akkor valószínűleg tudják, hogy nem volt még semmi közötök a jehovákhoz).
2019. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Állj ki egyszer egy szál alsógatyában, és tuti nem látod őket többé.

Bár most hideg van ehhez... akkor talán próbáld meg azt, hogy sátánista vagy.

2019. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

Megrogzott hazudozo(k) vagy(tok) amin soha semmilyen korulmenyek kozt nem akarsz valtoztatni. - Mond(jatok) ezt.

Ha megis folytassak az problema, JT Vénekkel kell fenyegetni oket.

Termeszetesen megszallott zaklatokhoz hivnin kell a rendoroket es nem csak fenyegetozni, nyugodtan elottuk mobilon, eloszor csak el is lehet jatszani, aztan igazibol, ha kell.

2019. dec. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg őket, hogy vegyenek le a területkártyájukról. Akkor nem fognak más tanúk sem jönni.
2019. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Egyszerűbb, ha átállsz közéjük. Egymást nem csesztetik.
2019. dec. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
#8 dehogynem! megy a besúgás keményen
2019. dec. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 SIDLER22 ***** válasza:
63%

Higgadtan el kell nekik mondani, hogy többet ne jöjjenek mert nem érdekelnek a tanjaik. Ennyi.

Ha meg visszajönnek akkor megmondani nekik, hogy korábban is szólt már nekik és ezt közbe vegyed fel bizonyítéknak. Ha ezután is visszajönnek akkor nincs jobb ötletem. Rendőrség.

Bárcsak hozzám jönnének :D Olyat rájuk beszélnék, hogy kitérnének a hitükből :D

2019. dec. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!