Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a karácsonyr...

Mi a véleményetek a karácsonyról? Helyes vagy nem helyes megtartani?

Figyelt kérdés

Én ezt a kis beszélgetést hallgattam meg a témával kapcsolatban és valamelyest osztom is a véleményüket:

[link]


Kíváncsi vagyok, hogy vélekedtek ti erről.



2019. dec. 7. 15:37
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
64%
Ez egy 1 órás anyag. Két mondatban mi lenne a lényeg?
2019. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
60%
Helyes. De ezt mindenki maga donti el. En pl. lesz..om azt, ha valaki szerint rossz ugy a karacsony ahogy van. Nekem jó.
2019. dec. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
52%

Krisztus értünk megtestesült, emberré lett, szerintem ezt helyes és illő dolog megünnepelni, hiszen hatalmas dolog az emberiség számára.

Akik pedig nem hisznek Krisztusban, azoknak is helyes megünnepelni, mert egyben a szeretet ünnepe. A karácsonyban is ez a szeretet ölt testet, hiszen úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta értünk. Ennek a szeretetnek pedig nem csak Isten és ember, hanem ember és ember között is meg kell valósulna. Tehát ha valakik nem hisznek sem Krisztusban, sem Istenben, számukra is jó dolog a szeretet megünneplése.


Egy órás videódat pedig ne haragudj, de nem néztem meg. Szóval arra nem tudok mit mondani, mert még álláspontjukat sem ismerem.

2019. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 belapus ***** válasza:
44%
Nem érzem úgy, hogy ez helyesség vagy nem helyesség kérdése lenne.Ez a keresztény kultúrkörhöz kapcsolható ünnep.Ha valaki nem ennek a körnek a tagja és nem tartja meg az ünnepet, azt nem igazán lehet nem helyes cselekedettel vádolni.És azt sem, aki ebben a kultúrában nevelkedett, de valamilyen oknál fogva nem érzi magához közel ezt az ünnepet.
2019. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
82%

A farizeusok erre félrevonultak és megtárgyalták, hogyan tudnának szavaiba belekötni. 16Odaküldték hozzá tanítványaikat, a Heródes-pártiakkal együtt. Ezek így beszéltek: „Mester, tudjuk, hogy igazat mondasz, az Isten útját az igazsághoz híven tanítod, nem vagy tekintettel senki személyére, mert nem igazodol emberi tekintélyhez. 17Mondd meg hát nekünk, mi a véleményed: Szabad adót fizetni a császárnak, vagy nem szabad?” 18Jézus átlátott álnokságukon, ezért így válaszolt: „Mit kísértetek, képmutatók? 19Mutassátok az adópénzt!” Odanyújtottak neki egy dénárt. 20Ekkor megkérdezte tőlük: „Kinek a képe és a felirata ez?” „A császáré” – felelték. 21Erre azt mondta nekik: „Adjátok meg a császárnak, ami a császáré, és az Istennek, ami az Istené!” 22Ezt hallva annyira meglepődtek, hogy otthagyták és eloldalogtak.


Ez jutott eszembe a kérdásed olvasása közben

2019. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Molnár Sándorné ***** válasza:
11%

Kedves Kérdező!

A Karácsonynak semmi köze Jézushoz. Utána lehet nézni világi irodalmakban. Jézus nem decemberben született. Ezt onnan tudjuk, hogy a Bibliában olvashatjuk, hogy a pásztorok kinnt voltak a mezőn, mikor megjelent az angyal, és bejelentette, hogy megszületett a megváltó. Jeruzsálemben kemény telek voltak, és az állatokat október végén, novemberben már beterelték védett helyekre. Tehát Jézus valamikor ősz végén születhetett meg. De annak is oka van, hogy a Biblia nem irja meg JÉzus pontos születésnapját.

Hogyan került Jézus születésnapja demcember 24-re? Amikor Nagy Constantin császár államvallássá tette a i.sz. 625 körül a kereszténységet, akkor összeült egy konklávé, ahol elhatározták, hogy Jézus születésnapját december 24-re teszik. Igy kedveztek az uj vallás részvevőinek a keresztényeknek, viszont megmaradt a Rómaiak ünnepe is, a Saturnália ünnepe - napforduló -, amit ők december 24-én ünnepeltek. Igy összevonták a két ünnepet, és ekkortól ünneplik Jézus születésnapját december 24-én.

A mindenható Isten mindig is tiltotta azt, hogy az Ő ünnepét, összekeverjék pogány ünnepekkel szokásokkal, és hagyományokkal.

A Biblia tehát nem irja meg mikor született Jézus, viszont pontos adatot ad a halálának az idejéről.

Ha van kérdésed, irjál privátba. Üdv: Judit!

2019. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
44%

Már a felvetés is téveszméken alapul.

Itt a helyes/nem helyes értelmezhetetlen.


A karácsony nemcsak vallási ünnep, annál sokkal több. A szeretet, a család. a béke, az együttlét ünnepe. Az ünnep alapvető szerepe (akár nemzeti, akár vallási, akár bármi), hogy abbahagyjuk az élet monotóniáját, kizökkenjünk a mindennapok azonosságából, és kicsit fellélegezzünk. Az ünnep pihenés, mást csinálás, emlékezés. Teljesen mindegy, hogy történelmünk egy dicső napjára, valami közös dologra vagy éppen egy vallási eseményre. A fontos a megállás, visszagondolás, egymással foglalkozás. Ekkor vannak (legalább ekkor) családi programok, gondok megbeszélése vagy éppen a felhőtlen kikapcsolódás. Aki ezt tagadja, annak nagyjából az életről nincs fogalma.


Az más dolog, miként tölti el valaki. Akár a karácsonyt. Akkor ideje a családdal együtt lenni, másra nem gondolni. Akkor ideje a rokonokkal találkozni, megkérdezni, hogy megy a soruk. Akkor lehet jókat enni, jókat beszélgetni és jókat nevetni. Akinek erre igénye van, áhítatba mélyedni. Otthon vagy közösségben, az mindegy.

2019. dec. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Helyesen igen, mert minden helyes ami helyes es helytelen ami nem

sajnos ezzel az egyszeru tennyel nincsenek tisztaban sokan es ez a problema.

YT helytelen, mivel #1 is irta 1 oras valamirol van szo

de a YT is lehet helyes, szoval

Kovesd Krisztus tanitasat abban hogy meg tud itelni a Jot es Rosszat anelkul hogy barmilyen fa gyumolcsehez kell nyuljal

Isten tobb mint eleg.

2019. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
76%

#6

Nekem van kérdésem kedves Judit. Honnan szedted ezt a sok ökörséget? Lényegében egyik állításod sem igaz. Például nem december 24-én van karácsony, a rómaiak nem Szaturnáliát ünnepelték akkor, Nagy Konstantin nem élt már 625-ben, sőt nem is ő tette államvallássá a kereszténységet és nem is akkor.

2019. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
31%
#9 Szeresd felebarátodat,mint önmagadat!
2019. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!