Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért olyan nehéz az emberekne...

Miért olyan nehéz az embereknek lemondani a kényelmükről?

Figyelt kérdés
Az emberek többsége nem született ateistának. Kisgyermek koruk óta beléjük van nevelve a hit, viszont amúgy is igaz hogy az emberek lelke mimor még kicsik, és híszékenyek, akkor szomjaznak a hitre. Akik csalódtak a hitben, és azért lettek ateisták, azok azért hittek, mert vártak valamit. Úgy pedig nem lehet adni, hogy cserébe várjunk valamit. Ezért nem szeretem, mikor azzal tömik a gyermekek fejét tele, hogy azért adjanak hogy kapjanak. Értem én azt hogy jobb egy olyan társadalomban élni, ahol mindenkinek adnak, lemondanak magukról. De az aki csakis saját magáért mond le a másik javára, az csak mohóságot . Tény hogy a lelki egészséghez ez hozzá tartozik, és a lelki egészség ugyanolyan mint a fizikai egészség. Isten valóban megjutalmazza örömmel, lelki egészséggel, szeretettel azokat akik jótékonyak. Beszéltetek már olyan emberrel aki képes lemondani magáról, pedig bizony neki sincs semmilye? Én számtalanszor, és még a hozzá állásuk is sókkal pozitívabb. Nem olyan pesszimista, hanem hálás a falásnyi kenyérért is amit eszik. Ez a baja a mai társadalomnak, hogy nem tudnak hálát adni azért amijük van, pedig így az emberek a helyüket is jobban megtalálnák a világban. Sokan azért buknak bele abban, hogy önzően adnak másoknak (saját kényelmükért, egészségükért), mert Isten próbára teszi őket, hogy akkor is képesek-e lemondani magukról hogy másnak legyen jó, ha cserében úgy érzik hogy Isten elfordult tőlük és egész életük romokban van. Hogy akkor sem hagyják el a jó utat, fordulnak el tőle, minden féle modern parázna dolog felé, vagy ezotéria, sátánizmus felé, mert így még jobban tönkre menne az életük. Isten csak ez után jutalmaz, ad kitartást, amiért hálát adunk, mert hálát kell adnunk!

2019. dec. 10. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Hát nagyon nem sikerült ok-okozati összefüggéseket erőltetned a mondandódba. Összevissza csapongsz a témák között.

Mi köze a jótékonyságnak ahhoz hogy ki minek születik, pláne hogy jön ide a kényelemről való lemondás és az ateizmus?

Lényegében mit is szerettél volna kérdezni?

2019. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha nem érted a kérdést, nem az én hibám. Elég sok minden összefügg benne.
2019. dec. 10. 22:55
 3/19 A kérdező kommentje:
Talán van valami remény hogy felfognod, ezért: jótékonyságnak semmi köze ahhoz hogy ki minek születik, pont ezért említettem hogy a szegényebb is le tud mondani másik javára, mindenét megosztani, vagyis jótékonykodni, és cserébe még boldogabb lesz, de cserébe le kell mondania a saját kényelméről. Az ateisták sokszor azt nem képesek megérteni, hogy miért jó másokon segíteni, más kedvéért lekondani mint saját magad, kényelmed miatt csakis saját magad a központba helyezni, mint ahogyan a reklámok is mondják "mert ez neked jár". Mai világ szlogenje is ne foglalkozz semmivel se a jövővel, mával, mással, csakis magaddal! Remélem érthető, és érted!
2019. dec. 10. 23:03
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Ez így is elég zagyvaság. A mondataid között sokszor egyszerűen nincs összefüggés, az állításaid pedig megalapozatlanok.

Például a jótékonykodás nem egyenlő azzal hogy valaki mindenét megosztja. Ez már egy elég szélsőséges helyzet lenne.

Ezt a világ szlogenje badarságot meg hogy honnan vetted...

Ezen kívül nem mindenkit tesz boldogabbá a jótékonykodás, sőt. Nem vagyunk egyformák, szóval eleve hibás a saját elképzeléseid alapján kitalált skatulyákat erőltetni másokra.

Aztán, az ateizmusnak semmi köze a jótékonykodáshoz. Egy ateista is ugyanúgy lehet önző vagy önzetlen, mint egy hívő, a két dolognak nem sok köze van egymáshoz.

2019. dec. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Vedd be a gyógyszereid és feküdj le inkább aludni.
2019. dec. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Winni Spinzo ***** válasza:
Mert a kényelem gyengévé tesz. Ilyen egyszerű a válasz.
2019. dec. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

"Ha nem érted a kérdést, nem az én hibám."


De. A tiéd. Én sem értem. Tanulj meg beszélni értelmesen. Lövésem sincs mit akarsz.

2019. dec. 11. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
26%

Én értem a kérdezőt, aki nem érti az valószínűleg ateista és inkább nem AKARJA megérteni...


Kedves kérdező!

Szerintem lehetséges, hogy van benne valami, vannak próbatételek az életben.

Önzően adás, nem jó, mert Isten tudja, hogy ki ad szívből és ki pedig azért, mert "ajándékot" vár viszonzásul...

2019. dec. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, én egyetértek veled. Szerintem tök jól összefoglaltad
2019. dec. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%

"Én értem a kérdezőt, aki nem érti az valószínűleg ateista és inkább nem AKARJA megérteni..."

Ezek szellemi dolgok, és meg van írva, hogy ezek egy ateistának bolondságok

2019. dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!