Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A feketék miért akarják azt...

A feketék miért akarják azt hinni hogy a vallásuk középpontjában álló figurák is azok voltak?

Figyelt kérdés

A keresztény feketék szerint Jézus fekete volt, úgy is ábrázolják, pedig tudjuk hogy nem.

A muzulmán feketék szerint Mohamed fekete volt, pedig tudjuk hogy nem.

Ha lennének nagy számban fekete buddhisták hirtelen Sziddhártha Gautama Buddháról is kiderülne hogy fekete volt.



2019. dec. 11. 12:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Amiért egyes magyarok úgy gondolják, hogy Jézus magyar volt.
2019. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

"Amiért egyes magyarok úgy gondolják, hogy Jézus magyar volt."


Miért Szaniszló Ferencen kívül van még más is aki úgy gondolja?

2019. dec. 11. 12:13
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Egyesek szerint piramisokat is építettünk...
2019. dec. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha tüzezesen elolvasod a bilbliat nem látod leírva sehol hogy hófehér szőke hajú kékszemű lett volna. Ilyen típusú emberek amúgy sem jönnek szembe túl gyakran a közel-keleten.
2019. dec. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a katolikus Jézus ábrázolások is ilyenek, mármint Jézus nem európai volt, még is hófehér emberként ábrázolják.

Azzal nincs baj?

2019. dec. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk nem mindegy, hogy egy kitalált alakot milyen bőrszínnel képzelnek el?
2019. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
a tipikus europai abrazolas nem szurja a szemed? jezus, a kozelkeleti ember, akinek szoke haja es kek szeme volt. biztos azert nem egett le a napon mert emberfeletti bore volt. vagy isteni napteje
2019. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én még nem láttam hogy Jézust szőke hajjal és kék szemmel ábrázolták volna, és lehet hogy külsőre úgy nézett ki mint egy arab vagy kurd de akkor sem fekete afrikainak nézett ki ebben biztos vagyok.
2019. dec. 11. 13:59
 9/19 anonim ***** válasza:

[link]

tessek

2019. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Nyugati világban bizony európai fehér emberként ábrázolják Jézust.


[link]


A valóságban viszont ehhez hasonlóan nézhetett ki:


[link]



Azt egyébként hol olvastad hogy muzulmán feketék szerint Mohamed fekete volt? Én erről nem hallottam.

2019. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!