Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan vallás itthon ahol...

Van olyan vallás itthon ahol a mise nem a betanult szövegek kántálását jelenti?

Figyelt kérdés

Gondolok olyanra, hogy például nem 2 sort olvas csak fel a pap a bibliából a másfél óra alatt, és azt 5 szóban "kifejti", aztán a maradék időben a nép a betanult szövegeket kántálja, hanem nagyobb rész van a bibliából hétköznapira fordítva, s arra fektetik a hangsújt, hogy az ember a bibliából merítsen?

Igazából eddig csak katolikus misén voltam, de szerintem röhej ez a betanult mutogatás, kántálás, ami ugyanaz még mindig 30 éves fejjel ha bemegyek egy templomba, mintha 10 évesen lennék ott, mert szóról szóra ugyanaz az egész.


2019. dec. 13. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Amire te vágysz, az a bibliaóra, esetleg a hittan. általában ezekre is van lehetőség minden nagyobb keresztény felekezetnél. A misének nem a tanítás az elsődleges célja, hanem Krisztus áldozatának megjelenítése. A "betanult szövegek" amelyek nagyjából egységesek az egész világon, biztosítják, hogy a mise olyan legyen, amilyennek lennie kell.
2019. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából olyanra gondoltam, most lehet sokan megköveztek, de mint pl a hit gyülekezetes tanítások. Ahova tényleg tanulni, és minél közelebbről meg lehetne ismerkedni Jézussal, a tanításaival, ahova egy gyermeket is el lehet vinni, hogy tanuljon.

A hitgyülekezetbe nem merném betenni a lábam, de valami hasonlóra gondoltam.

Értem a misék miértjét, de mint már több gyereknél is tapasztaltam, azt sem tudják, mi fán terem a biblia, mert csak elmennek a szülőkkel a templomba, hittan órákon meséket néznek, aztán ha megkérik őket, hogy Jézusról mondjanak néhány szót, elmondják, hogy a templomban ott van a kereszten, meg karácsonykor megszületett.

Ennél szeretnék én a gyermekemnek többet adni, miközben én is felnőttként tanulhatnék.

2019. dec. 13. 15:13
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha neked olyanra van szükséged, mint a hitgyülis tanítás, akkor menj oda, hajrá.


Amúgy ha a mise másfél órás, ott biztos legalább 40 perc a prédikáció és nem 5 szó. Továbbá biztos nem 2 sort olvasnak fel a Szentírásból, hanem van egy olvasmány, egy szentlecke és egy evangéliumi részlet, melyek szerintem kellően hosszúak.


Próbáld ki, hogy egyszer tényleg elmész egy misére és megpróbálsz figyelni is.

2019. dec. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

nem 2 sorosak az olvasmányok:

[link]

Esetleg menjél idegen nyelvű misére.

2019. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 KZitus ***** válasza:
17%

Szia

Ha a Bibliát, Krisztus tanításait, Isten törvényeit, alepelveit szeretnéd tanulni, akkor látogass el egy Királyság-tertembe amelyik a legközelebb van hozzád, hiszen a fő tankönyvönk a Biblia, amelyből azt tanuljunk, hogyan élhetünk Istennek tetsző életet, és mindent, ami Krisztus Királyságával kapcsolatos, amely már nagyon hamar itt valósul meg a földön. (Ezért hívják az összejöveteli helyünket Királyság-teremnek)

Egyébként íme egy pár perces bemutataó:

[link]

Most vasárnap az egész világon minden gyülekezetben ezt a cikket vizsgáljuk meg: "Maradj hűséges a nagy nyomorúság alatt!"

2019. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Röviden azt lehet mondani, hogy szinte az összes keresztény vallás ilyen. A legtöbb keresztény egyházban valóban általában több időt fordítanak az istentiszteleteken az igehirdetésre, mint a katolikus egyházban, azonban más egyházakban nincs minden nap istentisztelet, csak ott. Ezenkívül azt hiszem - bár ehhez más biztos jobban ért - a katolikus egyházon belül is vannak olyan közösségi alkalmak, előadássorozatok, táborok, lelki gyakorlatok, közösségek, ahol kívánság szerint bővebb tudás szerezhető vagy ahol a hitéletet intenzívebben lehet folytatni.


A református egyházban általában kb. 1 órát szoktak prédikálni az istentiszteleteken (ezenkívül hétközi bibliaóra), a kisegyházakban általában még többet, és elég nagy hangsúlyt fektetnek a Biblia rendszeres tanítására. Ez utóbbiak állnak közelebb a HGY-hez, ebből a körből esetleg

említhető pl. a baptista egyház (amelyik a legrégebbi és legkiforrottabb kisegyház, és a legnagyobb is a HGY után), vagy a mostanában nagyon népszerű Golgota Gyülekezet. De sok más hozzájuk hasonló (csak kisebb) közösség van, pl. metodista egyház, adventista egyház, biblia szól gyülekezet stb. Végül pedig léteznek a HGY-vel azonos vallásba tartozó, de tőle teljesen független más pünkösdi gyülekezet-csoportok (pl. Omega, Agapé, szabadkeresztények, EPK stb.). Én a HGY-t sem mondanám mindenki számára elvetendőnek (de javasolni sem szeretném!), vannak jó oldalai, igaz vannak kevésbé jók is. Sok embernek bejött, bár sok olyan ember is volt, akinek nem jött be, szóval valóban nem teljesen kockázatmentes odamenni.

Szóval sok hely van, az egyetlen, amit javaslok, hogy mindenképp messzire kerülj el, az a jehova tanúi.

2019. dec. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Azt gondolom nem tudod, illetve a szentmise alatt nem sikerült felfedezned, hogy a liturgia szövege úgy 95%-ban szentírási részekből áll... :)) (attól, hogy nem mondják be percenként, hogy ez amúgy most az Izajás 6,3 vagy a János 1,36 még így van..)

Szóval menj el nyugodtan újra, és meríts a Bibliából. :))

2019. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!