Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység nem arról...

A kereszténység nem arról kapta a nevét, hogy Jézust keresztre feszítették? Akkor Jézus hogyan keresztelkedhetett már meg 30 éves korában? Vagy az már a keresztrefeszítés után volt?

Figyelt kérdés

De akkor ő most saját magában hisz? (Hogy pl ő a megváltó?, vagy ilyesmik?)


Valami olyat hallottam egyébként, hogy maga a 'kereszt' magyar szó onnan jött, hogy kör osztó, hogy amikor voltak ilyen sámándobok, azon úgy keresztbe volt ilyen madzag áthúzva, de ez nem ugyanaz a kereszt, tehát szerintem a Jézusos keresztrefeszítős keresztről kapta a nevét a kereszténység. (A sámándobos keresztnél ott két átmérő volt, tehát egyenlőszárú kereszt. ) Ezt tehát már Jézus korában is úgy hívták, hogy keresztelő, vagy akkor még nem volt rá szavunk? Meg ez nem is feltétlen magyar területen játszódott ez a sztori. De valami olyat is hallottam, hogy Jeruzsálemet magyarok alapították. Vagy hát ilyen kánáni, vagy milyen népek, akik elvileg az őseink. Ja és még olyat is hallottam, hogy a fa az akkoriban egy nagyon drága anyag volt, tehát elvileg nézust nem is keresztre feszítették, hanem csak egy függőleges, egyenes léc volt. Ja és még pár éve találtak a kutatók egy olyat, hogy Barnabás evangéliuma, és hitelesnek találták, abban meg úgy tudom, hogy abszolút semmilyen keresztre feszítésről nem volt szó.


Valaki bogozza ezt nekem ki, kérlek. Elsődlegesen a fő-kérdés érdekelne, amit abban megfogalmaztam, hogy ez az elnevezés ez végülis honnan jött, de végülis a mikor is érdekes lehet, hogy mikor alakulhatott ki.



2019. dec. 30. 14:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem arról kapta. Ez csak "véletlen" magyar nyelvi egyezés.


Keresztény- Krisztus követő.

2019. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

"Krisztosz" görögül "megváltó"-t jelent.

Krisztosz -> krisztiánosz (megváltót követő) -> keresztény.

2019. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
86%
sok ilyen jellegu kerdesnel felmerul bennem hogy vajon JT-k irjak ki vagy olyanok akik JT-kel beszelgettek? annyira sok van mostanaban, mintha a JT-k valami evvegi "hajra"-ban lenenek, es jaj mi lesz akkor ha ujjevi fogadalmuk az lesz hogy meg jobban rahajtanak "Jehova utasitasanak" betartasara
2019. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jézussal barátok vagyunk. :) Csak kíváncsi voltam,mert nem értettem. :) Köszönöm az eddigieket. :)
2019. dec. 30. 17:04
 5/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"innen tudni" hogy Krisztust eretnekek es balvanyimadok kovetik

2019. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szóval akkor egyébként hasonló magyar szót kerestek a krisztiánoszhoz, és akkor így lett a keresztény, így már akkor értem. :)
2019. dec. 30. 17:06
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az #5-ös hozzászólást is, ami menet közben érkezett. :)
2019. dec. 30. 17:07
 8/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
2019. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld erre is, megtekintettem őket (a linkeket).
2019. dec. 30. 20:04
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak magyarul hívjuk keresztelkedésnek, angolul például azt "baptism" - nak hívják. Tehát valójában nincs benne eredetileg a keresztelkedés szó ilyen formában a Bibliában, ez csak a magyar nyelv sajátossága.


Amúgy Jeruzsálem nem magyar alapítású :D .

2019. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!