Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szent Lélek káromlás?

Csuri02 kérdése:

Szent Lélek káromlás?

Figyelt kérdés
Sziasztok Valami nem hagy nyugodni Régebben történt ez. Gyülekezetbe voltam és látam ahogy emberek be töltekeznek szent szellemel és azt mondtam bisztos csak drog van a levegőben Meg voltam térve már akkor Most ez miatt nagyon roszul érzem magam Mikor imátkozok úgy érzem távol vagyok istentől Van remény még számomra Vagy elvesztem Juthatok még a menybe Mer ez tudtomal szent lélek káromlás volt?

2020. jan. 5. 03:28
1 2
 1/13 Anahystor ***** válasza:
34%

Ne érezd magad rosszul!


Tömegpszichózis áldozatait láttad, akik bedőltek egy csalásnak.


De mond csak, miért nem a "vallás" kategóriában írtad ki a kérdést?


Ott hívők válaszait olvashatnád. Itt a vallás kritikája a témakör, azaz leginkább is olyan válaszokat fogsz kapni, hogy nem is létezik a szentlélek.


Mondjuk szerintem sem létezik.


:-)

2020. jan. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
És írni miért nem tudsz?
2020. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Amit tettél, az nem a szent szellem elleni káromlás.

Isten a szellemét most nem abban az értelemben adja, vagy használja, amit láttál.

A Bibliában irva van Róla, hogy Isten milyen Módon, és meddig használja a szellemét.

2020. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 imakommandós ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy elkövesd, mélyen kell ismerned az írásokat, tehát nem tudatlanság hanem szándékosság kell vezéreljen. Nem elég friss megtérőnek lenni. Valamint nagy nyilvánosság előtt kell kijelenteni. Ezek a kritériumok álltak fenn amikor Jézus elmondta a beszédét a Szentlélek káromlásról. Ja és előtte éppen egy vak és néma ördöngöst gyógyított meg, majd ezután mentek hozzá farizeusok és írástudók, hogy az ördög által cselekszik. Nagyon messze voltál ettől a ponttól. Mivel ez megbocsáthatatlan bűn, ezért erre nem helyez Isten senkire bűntudatot se. Gondolhatod, hogy ki súgdos ilyeneket neked akkor.
2020. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Valószínűleg sosem voltál megtérve, csak (esetleg) ráléptél a megszentelődés útjára.

A Szentlélek káromlása sokkal inkább a megátalkodottság állapota, Isten és kegyelmének tudatos és teljes elutasítása. Ez nem azért megbocsáthatatlan, mert Isten nem akar megbocsátani, hanem a megátalkodott ember nem vágyik Isten irgalmára. Bármit is követsz el, ha bűnbánó szívvel fordulsz Istenhez és bűneidet töredelmesen megvallod, akkor azok a bűnök semmivé lesznek, Isten pedig irgalmában részesít.


"azt mondtam bisztos csak drog van a levegőben"

Egyébként nem drog, hanem tömegpszichózis, lényegében a droghoz hasonlóan működik, csak nem kell hozzá semmiféle szer.

2020. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha már úgyis a pokolba kerülsz, légyszí ne öld meg magad!

Az biztosan nem segt!

Egyébként ez nem volt káromlás. A hitet sem lehet a száddal megvallani, ahogy nagyon sokan isszák a bort és prédikálják a vizet.

2020. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#5: És ha a megáltalkodott végül is megtérne, akkor sincs számára bocsánat?
2020. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Akkor már nem megátalkodott, ha megtér.
2020. jan. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. jan. 5. 18:38
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

"Valószínűleg sosem voltál megtérve, csak (esetleg) ráléptél a megszentelődés útjára."


Előbb a megtérés, utána a megszentelődés :)

2020. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!