Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A két pápa című filmnek...

A két pápa című filmnek mennyi a valóságalapja?

Figyelt kérdés
Aki figyelemmel kísérte Benedek és Ferenc pápa életét, tetteit, hogy látja? Ilyesmi karakterek ők, mint a filmben?
2020. jan. 6. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokat merít a valóságból, de van benne sok fiktív elem is. Szerintem Benedek és Ferenc személyiségét igen jól megragadta a film.
2020. jan. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jövő héten fogjuk megnézni, kíváncsian várom. :))
2020. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez megrendelésre készült, hogy legitimmé tehessék a két egyházfőt. Persze mindkettő hatalmas koponya, de nekem olyannak tűnik a film, mint a Queenről készült film esetében, hogy az élők milyen fain gyerekek, és Freddy volt a különc, a rossz. Pedig együtt voltak benne sok mindenben.
2020. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3

Persze, valószínű, hogy a Netflix gyártja megrendelésre Vatikánnak a filmeket...

2020. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Pénz beszél. A Vatikán pont annyira imádja a pénzt és a hírverést, mint a Netflix.
2020. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4

Ki mondott ilyet??? Szerinted hogy készült a film??? Hogyan végeztek tanulmányokat a két pápa személyiségéről és arról, hogy mikor mi történt? Ki az, aki beszélt a két pápáról? Ki biztosította a forgatáshoz a helyszínt? Egyoldalú az egész film.

2020. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Értem. Erre van bármi forrásod is, vagy csak reggel úgy keltél fel, hogy ez bizony így történt?

Mert elég furcsa, ha Egyházat gyalázó, erősen kritizáló film készül, akkor sosem merülnek fel hasonló konteós elméletek. Ha 10 évente egyszer készül egy olyan film, ami az Egyházat nem negatívan próbálja bemutatni (hanem valósan), akkor az egész biztos csak a Vatikán megrendelésére lehetett.

2020. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ki biztosította a forgatáshoz a helyszínt?"

Na itt buktál le, te kis kígyó. A Vatikánban nem lehet forgatni ilyen filmeket, természetesen most se ott forgattak, nem biztosítottak számukra helyszínt.

2020. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tegnap megnéztük. Hogy őszinte leszek, rosszabbra számítottam.

Nyilván a film fikció, ahogy a szerzők is mondták. Nem voltak ilyen beszélgetések Benedek és Ferenc pápa között, csak próbálja ábrázolni a karakterüket és a különbségeket. Ritka az ilyen film, ami alapvetően pozitív, hogy úgy mondjam szerethető karakternek ábrázol egyházi személyeket, én egyikük ábrázolását és a vicceket sem éreztem sértőnek. (Pedig Benedek pápát nagyon kedvelem és elfogult vagyok irányában.)

Első nézésre nem éreztem úgy, amit néhány kritika kidomborít, hogy Benedek pápa a rossz és Ferenc pápa a jó. Kicsit benne volt, de a film elején szerintem kijött az is, hogy progresszívebb körök is előítéletesek: hogy még alig választották meg, de máris leírják azzal, hogy "túl konzervatív", nem akar változást, meg náci. Nem éreztem feketének meg fehérnek egyik oldalt sem.

Jobb lett volna, ha kicsit arányosabb lett volna a film: Ferenc pápa útjáról sokat megtudunk, hogy miért lett olyan gondolkodású, amilyen. Én európaiként kevéssé ismerem Dél-Amerikát, és elgondolkodtató volt a film Ferenc pápával kapcsolatban. Jó lett volna, ha Benedek pápát is jobban megismerjük.

2020. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!