Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szektásoknak ez miért jó?

A szektásoknak ez miért jó?

Figyelt kérdés
A társadalom is kiveti őket és a szekta maga is csak kihasználja őket.
2020. jan. 11. 08:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3%

Jehova Tanúi, csak a világban élő emberek számára szekta.


Egyébként, nem vetett ki a társadalom, mert jól megvagyok az ember társaimban a környezetemben. Sőt, öszintén segitünk egymásnak-

Ami a többi embert illeti, akik nem ismernek, azok pedig csak hallott, vagy általánositott nézeteket hallva ellenséges.

Vajon azokkal akikkel "baráti kapcsolatban vagyok" vajon miért nem vetnek ki, vagy néznek le?


A gyülekezet pedig nem használ ki senkit, sőt. Itt nem kötelező adományt adni, minden önkéntes alapon megy. Engem nem használt ki senki, nem is tudna. De az biztos, hogy ahányszor bajban voltam, mindig kaptam segitséget minden oldalról.

Egy testvérem egyszer a villanyszámlámat fizette ki, hogy legyen áram a lakásban. Megtehette, és ezért meg is tette. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy mások számláját kifizessék. Én sem tudnám.

Akkor most aljas ember vagyok?

2020. jan. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Ha a társadalom kiveti őket, az még nagyobb impulzust ad nekik, hogy jól csinálják és helyes úton járnak. Erre nagyon sok szekta alapoz, mint láthatod előttem szólót is.

Nem minden szekta használja ki tagjait, de sok valóban, főleg anyagilag. A szekta egy igen jó biznisz tud lenni. Úgy megmagyarázzák neked a tizedet is, hogy már te érzed magad kegyetlenül rosszul, ha eddig nem fizetted.


#1

Living, nem, ti csak magatok számára nem vagytok szekta. Egyébként meg elég erős üldözési mániára utal, hogy egyből magatokra értetted a kérdést, mert nem szerepteltek se a kérdésben, se a kulcsszavak között. Lassan láthatna téged egy pszichológus is, mert kezd elhatalmasodni az üldözési mániád.

2020. jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem veti ki őket a társadalom. Ha a társadalomból kivetetteket akarsz látni, akkor a hajléktalanok, bűnözők, és szegények közt találod. A szektások között ilyet nagyon nem találsz.


És ezzel meg is van a válasz a kérdésedre. A szekta kiválasztottságtudatot ad, felsőbbrendűség érzését, miközben nem várja el, hogy kivonulj a társadalomból. Bármennyire is az ellenségük, bármennyire is kritozálják a társadalom állítólagos erkölcsi romlását, hasznot húzni ennek az erkölcsi romlásnak a javaiból nem probléma, hisz a kiválasztottságuk megszenteli őket, és a tolvajt meglopni, ellenséget kihasználni nem bűn a háborús retorikában. Ezért képmutató a legtöbb modern szekta.


Igazgatói székekből hirdetik a modern társadalom romlottságát, és luxusautókban ülve, öltönyben és nyakkendőben vívják a szabadságharcukat.

2020. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

meg kell kerdezned oket, ha "brutalis" kevesbe vagy egyaltalan ismert szektakra gondolsz akkor valoszinu fizikai kenyszere ereznek tagjaik az ottmaradasra barmi aron akkor is ha vezetoik minden modon terrorizaljak oket

vagy eppen valahogy a vezetok tartjak "rablancon" oket ha maguk ott is hagynak oket a tanaik miatt


mivel ismert szektakra ez nem igazan ervenyes de azokbol is sok van illetve azert tobb remelhetoleg

2020. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

"Akkor most aljas ember vagyok?"


Te nem aljas vagy hanem egy megtévesztett, hiszékeny ember. De még nincs késő, még mindig vissza térhetsz a normalitáshoz.

2020. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%

"Egyébként meg elég erős üldözési mániára utal, hogy egyből magatokra értetted a kérdést,


Nincsenek kulcs szavak, és a kérdés általánositott. Nem szenvedek üldözési mániában, Viszont Neked jó alap arra, hogy azt hidd, minket ez motivál arra, hogy tuti helyen vagyunk.

A Biblia alapján, Jézus által megjelölt kritériumok alapján tudom, hogy jó helyen vagyok, és nem az általad emlitett üldözés miatt.

Sajnos mivel nem tudod, vagy nem fogadod el Jézus vagy a Biblia szavait, minden téren, ezért nincs fogalmad arról, hogy az üldözés, nem egyféle, és egy dolog a sok közül.

Jézust sem egy jelzőről ismerték fel, akik éleslátással figyeltek. Hanem a teljességében minden kritériumot néztek.

Te is benne vagy a szent irásban. Csak a másik oldalon.

2020. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Jehova Tanúi, csak a világban élő emberek számára szekta."


Nem a jehovásokra gondoltam, hanem minden szektára de ebből a válaszból is látszódik hogy a jehovások a legdurvább szekta...

2020. jan. 11. 14:40
 8/15 anonim ***** válasza:
9%

Kedves Kérdező.

Nem a Tanukra gondoltál, de a legdurvább szektának nevezed. Az egyik szavaddal ütöd a másikat.

"Legdurvább".

Valóban? S vajon miért durvább? Mert a Bibliáról beszélgetünk az emberekkel, amit nem mindenki fogad szivesen? Vagy mert nem fogadunk el vért a mütétek során?

Vagy mert nem veszünk részt bizonyos ünnepekben?

Ettől durva?

A valóban durva életet élőkre, vajon milyen kifejezést használnál Kedves Kérdező?

2020. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Kései Sirató ***** válasza:
85%

Utolsónak:

Kedves Jehova tanúja, azért durva, mert ha valaki észhez tér és kilép a szektátokból , azt elátkozzátok. Ez nem a szeretet jele, Jézus azt mondta, szeresd ellenségeid, ti nem ezt teszitek a kilépővel.

Másrészt szélsőségesek a nézeteitek. A Biblia tisztán leírja, hogy Jézus Isten volt, mielőtt ember lett, ti ezt a részt nem olvassátok el. Azt hiszitek, Jézus csak ember volt. Amelyik rész tetszik, abban hisztek, amelyik nem, abban nem - ez a baj veletek. Az csak ráadás, hogy házaltok, bár mostanában már azt sem annyira, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt.

2020. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A szektások többsége nem önszántából van ott, hanem beleszületik és/vagy az elméje nem tud felülkerekedni a manipuláción.
2020. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!