Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi lesz a végítélet után?

Mi lesz a végítélet után?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem az emberiség sorsa érdekel, hanem az, hogy a keresztény vallás szerint úgy általában mi fog történni?

Elpusztulnak e az állatok?

Elpusztul e a Föld, a Hold, a Nap, a bolygók, a galaxis?

Ha nem, akkor valamelyik állatfaj átveheti e a helyünket a Földön, már ugye például a katolikusok elfogadják az evolúciót, de akkor elképzelhető, hogy valamelyik főemlős, vagy emberszabású, de akár más állatfaj olyan lehetőséget kap, amelyet az emberi nem kapott a dinoszauruszok kihalása után, vagyis a dínók végítélete következtében, így más életforma is eljuthat az intelligencia magas szintjére?

Mi lesz a Földdel, a világgal a végítélet után?

Mi az elképzelés?



2020. jan. 17. 20:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%

A Jehovák szerint továbbra is ott fog uralkodni ember.

A többiek meg nem is gondolnak az állatokra, mert jobb dolgok lesznek, mint az étel.

2020. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
16%

"A Jehovák szerint'


Kedves Luci, miért mondod ezt? A Bibliában leirtakat Isten állitja, nem a Tanúk találták ki. Tudtommal olvasod az irásokat, még is nekem úgy tűnik, mint ha nem fogadnád el Isten igéreteit annak ami.

2020. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező


Nem az Én egyedi elképzelésem, hanem Isten eredeti szándéka szerinti, és ezt közli mindenkivel. Hogy még is miért nem jó, és fogadják el ezt némelyek, azt nem tudom, talán mást szeretnének, mint amit Isten akar.


" a keresztény vallás szerint "


Isten egyet beszél, és nem vallásokra osztja az igéreteit. Az életet a Földön az emberi teremtményeinek tervezte, hozta létre, nem az angyalainak. A terve alapján ezt örökre tervezte, és nem egy kis időre. Hogy ebbe az eslő ember miatt hiba csúszott, nem változtat és nem is hagyja meghiusúlni azt.


ezért hozta létre azt az elrendezést, hogy egy ember halála állitsa helyre azt, amit egy másik ember elhibázott.

Kedves Kérdező.

Az állatoknak soha nem igért Isten örök életet, ezért ők abban az értelemben élnek most, és a továbbiakban is, ahogyan mindig is volt. Isten a hetedik nappal, lezárta a teremtési korszakot, nem fog újra teremteni semmit.

Isten itéletei alkalmával, a föld soha nem pusztult el, és mindig is voltak túlélők. Emberek és állatok egyaránt.


Amikor lezárja a jelenlegi emberi uralkodási rendszert, most is lesznek túlélők, nem csak emberek, de állatok is maradnak, és továbbra is szaporodni fognak.

Isten az igéreteiben ezt közli mindannyiunkkal.

2020. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
25%

"Jelenleg nem az emberiség sorsa érdekel, "


Szomorúan olvasom ezeket a szavakat. Hiszen a szeretet arra inditja az embert, feltéve, ha Krisztust szeretné utánozni, hogy az embertársunk élete érdekeljen minket. Ezért hasonló módon kell gondolkodnunk, és cselekednünk, ahogy Ő tette.

A követőinek azt a parancsot adta, hogy keressék meg az elveszetteket, és segitsenek azoknak akik helyesen viszonyulnak Isten szándékához, hogy változtassanak az életükön, hogy összahngban éljenek Isten akaratával. -s igy lehetőségük nyilhat túl élni Isten azon napját.

2020. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Kezdődik egy következő ciklus.
2020. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik lehullanak a csillagok meg minden. Szóval világvége lesz, nem emberiségvége, meg Földvége. Úgy általában nem fog történni soha többé semmi, márhogy az általunk ismert világban.
2020. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem, akkor minden értelmét veszti és elpusztul a milliárdszor milliárdnyi csillag is? Az egész Univerzum, ami lényegében teljesen potyára lett akkor teremtve?

Vagy csak az emberek halnak ki és minden megy tovább, mintha itt sem lettünk volna, a hulláink elrohadnak, a lelkeink átkerülnek egy másvilágra és a madarak tovább dalolnak, a halak tovább úszkálnak, a virágok tovább virítanak és eső, meg szél is lesz, meg galagonya és medvék, meg nyulak, pipacsok, meg banánfák és cseresznyevirágok?

Vagy csak az emberek többsége pusztul el és életük értelmetlenné válik, mintha meg sem születtek volna? De akkor miért születtek meg és miért éltek hiába?

Nekem mindez egy rossz tréfának tűnik és semmi értelmet nem látok egyik verzióban sem, logikátlan és értelmetlen, de várom mások véleményét is, mert elég vérszegény válaszokat kaptam, így nem igazán értem, mi lesz a világvége után, vagy mi értelme lenne neki egyáltalán?

2020. jan. 17. 23:13
 8/24 anonim ***** válasza:
45%

Értelmetlen?


Az embert céllal teremtette, feladattal látta el. Jézus halála pedig nem értelmetlen, hanem azért történt, hogy Isten igéreteit, valóra váltsa.

Akik pedig meghaltak, azok visszakapják az életüket, és részt vállaljanak ebben a munkában.

Nem tudom mit szeretnél?

Az embert azért hozta létre, hogy itt ezen a bolygón tevékenykedjen. Feladatul kapták, hogy szeretettel törödjenek az állatokkal, és a Földet pedig népesitsék be. Valamint alakitsák a Földet gyönyörű otthonukká.


ez lesz hhelyre állitva, az itélet után, a túlélökkel, s igy fogják várni a feltámadókat.

2020. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

"az emberek többsége pusztul el és életük értelmetlenné válik,"


Sajnos ez is benne van a pakliban. Azok akik nem támogatták, vagy támogatták Isten ezen elhatározását, és szándékosan ellene szegültek, azok méltatlanok az életre. Ők választották azt, hogy ez legyen a jövőjük, mert nem hitték el.

Ez abban is megnyilvánult némelyeknél, hogy azok pedig akik támogatták ezt, és szerettek volna helyesen élni, azokat bántották, megölték, vagy megkeseritették az életüket. Talán megkellene az ilyen személyeket ajándékozni?

2020. jan. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Nem igazán értem, akkor minden értelmét veszti és elpusztul a milliárdszor milliárdnyi csillag is? Az egész Univerzum, ami lényegében teljesen potyára lett akkor teremtve?"

Nem minden veszti értelmét. Igen, elpusztul az egész hóbelevanc ahogy van. Nem biztos, hogy potyára lett teremtve.

Az egyik feltételezésedből nem következik automatikusan a másik. Van még néhány (kb. végtelenszámú) további lehetőség.

2020. jan. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!