Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szentlélek miben van, a...

A szentlélek miben van, a spermában, vagy a petében?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy a születése a gyermeknek a fogantatással kezdődik, ahogy a petesejtet megtermékenyíti a spermium és a szülőktől kapott genetikai örökségünk egybekerül.

A génpár egyik fele a spermiumban van, a másiké a petékben, de hol van a lélek?

Ha a petesejtekben, akkor a menstruációval eléggé nagy lélekpazarlás jön létre, ha a spermákban, akkor meg eleve a több millió spermiumból csak egy vesz részt az aktus során a fogantatásban, a többi lélek pocsékba megy, vagy egyáltalán mikor történik a lélek keletkezése, vagy behelyezése az embrióba?



2020. jan. 18. 00:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%

Egyik sem


A lélek maga az ember. Amikor megfogan, akkor egyedi lélek, vagy is egyéniség alakul ki a két szülő sejtjeiből.

Az élethez szükséges energiát adja a Teremtő.

2020. jan. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon remélem hogy a petesejtben, mert ha a spermában akkor már ipari mennyiség ment belőle a kukába papírzsepiben.
2020. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
A szentlélek az emberek fejében van.
2020. jan. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem is ragadós cuccal, de szentelt vízzel körbe lehetne locsolni a falakat és a járdákat, úgy hogy mindig csöpögjön és érezzük, hogy ott van...

Szerintem ti most az emberek lelkéről beszéltek. Ezt vagy küldik, vagy kialakul és kivágható az emberrel vagy a test csak egy rádió.

2020. jan. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

Van ez a dolog, ez a kereső a neten, oda beírhatnál szavakat és elolvashatnád mit írnak a lélekről, a Szentlélekről, és akkor feltehetnél egy értelmes kérdést.

Mert ha a Bibliából szeretnél kiindulni, hát ott csak egy esetben működött közre a Szentlélek, és nem minden gyerek születésénél. Ott is úgy fogalmaznak, hogy "által" szóval nem vele egyesülve.

Ha viszont azt szeretnéd megkérdezni hogy kerül az emberbe a lélek, és mikor, arról már itt elég sokszor tettek fel kérdést, érkeztek is rá válaszok, az enyém azt hiszem az volt, hogy erre a kérdésre nem tudjuk a választ.

Különben meg ahhoz, hogy két elem egyesülve létrehozzon egy harmadik, más tulajdonságokkal rendelkező anyagot, semmiféle csodára vagy hitre nincs szükség.

2020. jan. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%

Tudod mit jelent a Szent kifejezés?

Bár lenulláztál, azonban erről megfeledkeztél:


Makulátlan, egy pontnyi hiba sincs benne. Amikor a Két tökéletlen embernek utódja születik, bűnrevaló hajlammal születik. Ha szent lenne, akkor nem lenne tökéletlen, és a halál sem járna neki.

Az ember innen alulról való. Egyedül Jézus mondhatja el magáról, hogy felülről való. Ezért is nevezik szentnek, Isten fiának.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

(Zsoltárok 51:5)  5 Bizony vétkesnek születtem, és bűnben fogant engem anyám.


Ha igaz lenne amit irtál, akkor ezek hazugságok lennének.

Isten szava pedig nem hazugságon alapszik.

2020. jan. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

A szentlélek a pokolban van.


Amúgy meg a lélek se nem a spermában se nem a petében van, hanem az egyesüléskor alakul ki, tulajdonképpen a testtel együtt

2020. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Egyikben sem, a Szentlélek Isten harmadik személye, tehát ilyen formán nincs az emberben.

Viszont amikor megtermékenyül a petesejt, akkor befogadja a lelket, amit Isten teremt belé. Tehát ezt egyik ivarsejt sem hordozza, Isten maga teremti fogantatáskor.

2020. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Ok. A zigóta hazatelefonál. De mi alapján dől el, hogy milyen lélek kerül be? Vannak egyedi tulajdonságai?

Vagy mindenki lelke egyforma?

2020. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 pelgrim ***** válasza:
16%

Isten jelen van feltétlen mindenben mint a Vezérlő Alapelv, de a lélek, amit a személyes öntudat képvisel, csak később, egy jól megfontolt döntés utan a terhesség hatodik és nyolcadik hónapja körül foglalja el helyét a magzatban.

Dr. Michael Newton nem tudományos, de szavahihető kutatásának eredményeként megjelent „Lelkünk Útja” című könyveiből erről többet megtudhatsz.

2020. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!