Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia Istene miért nem...

A Biblia Istene miért nem akadályozta meg a Földön az angyali inváziót, aminek a kárát az emberiség szenvedte el?

Figyelt kérdés

Visszás itt már régóta ez a sztori. "Isten" megbánta, hogy megteremtette az embert, azután, hogy az embernél hatalmasabb lények megszállták a bolygónkat, és átvették az "írányítást" a Földön.

Miért kellett elverni a port az emberiségen és a természeten (a többi élőlényeken), és nem az angyalokon, akik elhagyták lakóhelyüket??? "Isten" korlátózhatta volna az angyalok mozgásterét! (Én betörök egy nálamnál sokkal gyengébb emberekből álló családba, ráveszem őket erővel, hogy bűnöket kövessenek el velem együtt, és miután leléptem, a "hatóságok" ezt a családot "írtja ki", mert elzüllöttek).



2020. jan. 25. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
A nefilim csoport egy hibrid fáj, ami nem Istentől van, és nem is jó fáj, mert láthatjuk, hogy a bukott angyalok és emberek leszármazottja, így ezek nem emberek, hanem természetfeletti lények, akiknek a Földön fizikai formában keresni valójuk nincs.
2020. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Sok fantasy-t olvasol kérdező, a Biblia nem ír ilyet, tudom, mert én olvastam. Láthatóan te nem.
2020. jan. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Ezek inkább a héber démonok,nem isten angyalai.
2020. jan. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

To-#2


1Mózes 6:1-2


Lőn pedig, hogy az emberek sokasodni kezdének a föld színén, és leányaik születének. És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közűl, kiket megkedvelnek vala.

2020. jan. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

#4

Nem látok benne angyalokat említve.

2020. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Ez ellen a Yahwe ellen nagyon lázadoztak, és lázadoznak a mai napig a teremtményei.

Valóban az mutatkozik, hogy ő lenne az univerzális Teremtő?

Vagy inkább csak annak akarja látszatni magát?

2020. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:
0%

#6

Csak figyelj, és a közeljövőben a saját szemeiddel láthatod Ezékiel próféciájának a beteljesedését:Ezékiel 38:16,23 "Az utolsó napokban elhozlak országom ellen, hogy megismerjenek engem a nemzetek, amikor megszentelem magamat általad a szemük láttára, ó, Góg!’«... Felmagasztalom és megszentelem magamat, és ismertté teszem magamat sok nemzet előtt; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.«

Jeremiás 25:31

»Harci zaj visszhangzik a föld legtávolabbi részén is, mert pere van Jehovának a nemzetekkel. Ő maga hoz ítéletet minden ember fölött. A gonoszokat pedig karddal megöli« – ez Jehova kijelentése."

Ma még Isten Királyságát hírdetik Krisztus követői, mielőtt eljön, beteljesedik a fenti prófécia.

2020. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem szereti megelőzni a dolgokat, mindig csak utólag intézkedik. Amely angyalok testet öltve szerelmeskedtek az emberekkel, azok is elnyerték büntetésük egy részét, ami majd súlyosbodni fog a pokolban.
2020. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Isten azért teremtette ezt a világot, hogy formába öntse mind azt ami ő benne van. Képzeld el ha te rajzolsz, gyurmázol, zenét komponálsz, próbálsz valami ízletes kaját csinálni, vagyis teremtesz az rólad szól. Mikor elkészítesz egy művet, abba beleteszed önmagad a személyiséged, az érzéseid, vágyaid, világnézeted, lelked.

Istennek ezzel a világgal önmaga megismerése a célja, ami által ő is fejlődhet, nemesedhet. Isten maga a szeretet. Az hogy valaki elfojtja magában a szeretet áramlását, annak oka van. Mindenkiben ott van az Isten, a szeretetre vágyás, csak elő kell csalogatni, bízni kell Istenben. Ha viszály van két ember között, az a múltbéli sérelmek miatt alakulhatott ki. Neked törlesztened kell, ő meg a behajtó. A sorsunk mi teremtjük, ahogy a bennünk lévő Isten a világot teremti.

Minden rajtad múlik, ha te változol a körülötted lévő világ is változik. Szeresd felebarátodat mint önmagad! Bánj úgy a másikkal, mint ha ő is te lennél, próbáld beleképzelni magad az ő helyzetébe. A szeret nem az ajándékozásról szól, hanem hogy tanuljunk egymástól, egymás hibáiból. Megértés, elfogadás, tisztelet legyen egymás iránt.

Nem kell ezt az egészet túlmisztifikálni, az angyalok és az ördögök bennünk élnek, rajtunk múlik, hogy melyiket tápláljuk, éltetjük, hol járnak a gondolataink.

2020. jan. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nos minden teremtménynek szabad akarata van! Angyaloknak is és az embereknek is.


Aztán majd a végítéletkor, mindenki meg lesz ítélve az Angyalok is és az emberek is.

2020. jan. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!