Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem szeretik annyira...

Miért nem szeretik annyira Ferenc pápát, amikor szerintem az eddigi legjobb pápa az egyháznak?

Figyelt kérdés

Szerintem jobb mint 2. János Pál pápa, mert az egyházat modernizálja, sokkal közelebb áll jézushoz az a gondolkodás amit ő folytat az hogy mindenkinek bocsássunk meg és így nyit a homoszexuálisok felé is.

Az egyház bűneit felderíti például az Vatikáni Bankkal kapcsolatban vagy a pedofília tekintetében, végre egy Pápa aki szembenéz az egyház sötét foltjaival.

Egy Pápa aki a szegénységet hirdeti, hasonlóan mint Jézus vagy Assisi Szent Ferenc. Úgy gondolom ilyen Pápa még nem volt az egyháznak


2020. jan. 26. 10:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Én szeretem.
2020. jan. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%

Nos...rengeteget veszekedtem ezzel kapcsolatban (is) a hittan tanárral

A válaszaiból leginkább én azt tudtam kiolvasni hogy "alapvető egyházi hagyományokat nem tisztel"

Na szerintem ezek az "alapvető egyházi hagoymányok" szarok és hiteltelenek

Viszont mialatt ezt kifejtettem a kedves hittan tanáromnak

Arra jöttem rá hogy két féle római katolikus ember létezik

Aki csak elfogadja az egyház tanításait, nem kérdőjelezi meg őket

Egyrészt mert nem akarja másrészt pedig mert jó neki hogy olyan dogmák szerint éli az életét ami valamiféle szabályokat állít

És megmutatja hogy hogyan is lehet az ember "jó katolikus"

És van az az ember aki szeretné megérteni hogy mi miért van

Megkérdőjelezi az egyház tanításait ha azt nem érzi hitelesnek és vagy igaznak

Szeretne gondolkodni és a problémákat nem a szőnyeg alá söpörné hanem megoldaná

Az tény is való hogy radikálisabb változásokat próbál beiktatni a Ferenc

De szerintem ennek az elvilágiasadott egyháznak

Akinek "kevesebbek ér 9 ártatlan gyerek bátalmazása mint 9 millió hívő elvesztése"

Ennek az egyháznak kellenek is a változások

És örülök hogy ezt Ferenc is belátja

Ez a bort iszok és vizet prédikálok dolog lehet hogy eddig bejött

De most már nem

Az egészből azt akartam kihozni

Hogy van aki elfogadja és betartja az egyház minden nézetét és ezáltal válik jó kereszténnyé

És van az aki igenis megkérdőjelez dolgokat és nem az egyház nézetei szerint éli meg a kereszténységét

Lehet velem vitatkozni

Számomra emiatt nem szeretik Ferencet

Mert amit ő észrevesz azt kimondja és nem a szőnyeg alá söpri mondván ha nem látjuk nincs is ott

2020. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De a dogmák azért vannak hogy felül vizsgáljuk őket, régen is ez volt csak nézzük meg a bűnbocsánat cédulákat. Ez is egy dogma volt mégis eltörölték...
2020. jan. 26. 11:14
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

A dogmákat nem a modern korunkhoz és az emberek igényeihez kellene alakítani. Ez igaz. Sokan homoszexuálisként ezért fordultak el az egyháztól mert elítélnék őket, ezt Ferenc pápa nem akarta, mert ettől még lehet gyümölcsöző a hitük. Az egyház nem a szentek közössége, a bűnösöké, szenvedőké.

Kissé már színjátéknak tűnhet látszólag ami az egyházban folyik.

A pápán sok feszültség van, nem lehet megfelelni mindenkinek. Pl. ott van a menekültkérdés. Krisztus parancsát kövessük hogy meglássuk a másik emberben az Ő arcát vagy inkább megvédjük Európát és a katolikus hitet. Mert a farkasokat nagyon szeretjük,de nem illdomos őket beengedni a bárányok közé.

Ferenc pápát sokan azért nem értik mert elsiklanak az igazi mélységek közt.

Én mint 12 éve hívő katolikus, számomra rendjén van személye. És azért csaphatta meg annak a nőnek a kezét mert ő maga is ember. Egész nap szónokolt valószínűleg, minden mozdulatát figyelik és 83 évesen rendkívül nehéz. Ez nem belemagyarázás. Nem ítélhetjük meg senki hitét, erre csak Krisztus képes igazán.

2020. jan. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
A kéz csapkodás nekem sem tetszett, de mindenki hibázik, ő is ember
2020. jan. 26. 11:38
 6/26 anonim ***** válasza:
24%

Francseszko személyesen az egyház sötét foltja.

Az ateisták, kereszténygyűlölők persze a tenyerükön hordozzák, talán nem véletlenül.

2020. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Túrórudika inkább a rudit egyed mint ilyen hülyeséget mondogass..

Sok hasonló mélyérzékű keresztény nevében kikérem ezt az állítást.

2020. jan. 26. 11:53
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező, nem azért nem népszerű Ferenc pápa a katolikus egyházban, mint amikre gondolsz. A homoszexuálisokkal kapcsolatban az egyház tanítása nem változott, továbbra sem kaphatnak áldást sem a homoszexuális párok, még kevésbé köthetnek házasságot.

Hanem ezekről van szó:

[link]

Ezek nem egyszerűen hagyományok! Hanem hitkérdések.

2020. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell bántani a túrdó rudit. Szektájnak sikeres végterméke lett.
2020. jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
2020. jan. 26. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!